×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Kalniete sola aizstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Sandra Kalniete (V), kura jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā strādās Ārlietu komitejā, sola turpināt darbu arī Lauksaimniecības komitejā kā aizvietotājlocekle un cīnīties par Latvijas lauksaimnieku interesēm.

Kā intervijā “Rietumu radio” norādīja Kalniete, katrs EP deputāts strādā divās komitejās, un tas, ka viņa nebūs komitejas pamatsastāvā, nemazina iespējas ietekmēt lēmumus, un savu priekšvēlēšanu kampaņā izteikto solījumu turpināt darbu Lauksaimniecības komitejā viņa ir izpildījusi.

“Tie nav nekādi rezervisti, tie ir ļoti aktīvi komitejas deputāti, kas strādā ar jautājumiem, gatavo ziņojumus. Vienīgā atšķirība, ka aizvietotājlocekļi nepiedalās komitejas balsojumā. Plenārsēdē, protams, balso pilnīgi visi deputāti,” sacīja Kalniete.

Jau ziņots, ka EP šonedēļ apstiprinājis komiteju sastāvus un visplašāk Latvijas deputāti būs pārstāvēti Ārlietu komitejā, kur darbosies Kalniete, Andrejs Mamikins (“Saskaņa”) un Iveta Grigule (ZZS). Budžeta komitejā darbosies Valdis Dombrovskis (V), bet Starptautiskās tirdzniecības komitejā – Artis Pabriks (V).

Tatjana Ždanoka (LKS) būs Nodarbinātības komitejas un Lūgumrakstu komitejas locekle, Krišjānis Kariņš (V) turpinās darboties Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, savukārt Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) – Transporta komitejā.

Deputātu sadalījumu komitejās ierosina EP politiskās grupas, pamatojoties uz pašu deputātu izrādīto interesi. Deputātu sadalījumam komitejās ir proporcionāli jāatspoguļo EP politiskais sastāvs.

Vēl līdz galam nav apstiprināts aizvietotājlocekļu saraksts, tomēr dokumenta projekts liecina, ka Latvijas deputāti kā aizvietotāji varētu darboties arī Lauksaimniecības, Kultūras, Ekonomikas, Iekšējā tirgus, Pilsoņu brīvību un Reģionālās attīstības komitejā, aģentūrai LETA iepriekš sacīja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja vietas izpildītāja un preses sekretāre Marta Rībele.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Diez vai sabiedrības interesēs bija arī Sandras Kalnietes “par” balsojums Saeimā 2010.gada 14.oktobrī,steidzamības kārtā atbalstot krīzes laikā algu griestu atcelšanu daudzajiem valdības padomniekiem!

 2. Sandra Kalniete (“Vienotība”),atšķirībā no Valda Dombrovska un Solvitas Āboltiņas joprojām tā arī nav atvainojusies saviem vēlētājiem par savu “par”balsojumu Saeimā 2009.gada 16.jūnijā,pārkāpjot Satversmi,ar kuru samazinātas tika pensijas (t.sk.arī tās,kas jau bija mazākas par iztikas minimumu un bērnu pabalsti,10 latu ģimenes valsts pabalstu ieskaitot!

 3. Kā intereses aizstāvēja Sandra Kalniete (“Vienotība”) kopā ar Alfrēdu Rubiku (Sociālistiskā partija) un Krišjāni Kariņu (“Vienotība”) pagājušajā nedēļā nobalsojot par rezolūciju,kas mudina Eiropas Komisiju un dalībvalstis aktīvi pievērsties seksuālo minoritāšu aprūpei?
  Skat.”Likumā seksa dīvaiņus neizcels”,..,10.07.2014.

 4. Melei neticu!

 5. Kalnietei ticēt nevar.

  • Vai tad līdz šim nav aizstāvējusi, tikai visur piedalījusies un visās komisijās deleģējusies???

  • Kalniete tā cīnijās par Latvijas zemniecību,ka izcīnija vismazāko atbalstu starp Eiropas valstīm. Es nesaprotu,kā cilvēks var pateikt-kāda es malace es izcīniju vismazāko naudas daudzumu,ah es varone.

 6. Ko tik Kalniete nav solījusi aizstāvēt! Murgs! Ka tik pie siles!

 7. Par “Vienotību” nebalsosim!

 8. Kā un lauksaimniece Grigule no ZZS nebūs Lauksaimniecības komitejā pamatsastāvā? Divaina izvēle…Kur tad paliek Latvijas zemnieki? Ievēlēla taču? Laikam būs garām…Paliec sveika Gauja – es Briselē un pārējais lai pupu mizas?

Draugiem Facebook Twitter Google+