×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Kas mazāk nogurdina acis – portatīvā datora vai planšetdatora ekrāns?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

LA.LV lasītājs jautā: “Kas ir veselīgāks acīm (mazāk nogurdina) – “parastais” dators, portatīvais dators vai planšetdators?”

 

Atbild optikas salona “Metropole” optometriste Ieva Rikena: “Jūs jau pareizi norādāt, ka runa ir vairāk par acu nogurdināšanu, ne gluži par veselību. Ja salīdzinām šos te 3 datorus, visvairāk acis nogurdinās planšetdators, jo tam ir salīdzinoši mazāks ekrāns. Turklāt, atbildot, piemēram, uz e-pasta vēstulēm, planšetdatora darba virsma vēl jāatvēl digitālajai tastatūrai.Portatīvais dators un stacionārais dators varētu būt liekami līdzvērtīgos svaru kausos, taču joprojām ir faktori, kas ietekmē, cik lielā mērā acis būs noslogotas.

Piemēram, ar portatīvo datoru mēdzam ierausties gultā, novietot to tieši klēpī un tad strādāt, vai arī darboties, uzliekot datoru uz zema galdiņa. Protams, šādos brīžos mums šķiet, ka esam paši gana ērti iekārtojušies, bet ne vienmēr arī mūsu acīm šāda poza būs ērtākā, visticamāk – tā mēs acīm radīsim papildus slodzi.

Vai varbūt stacionārais dators ir novietots gaužām nepiemērotā vietā- tā, ka no loga atspīd dienas gaisma un jāmiedz acis, lai ieraudzītu tekstu, vai varbūt telpā ir nepietiekams apgaismojums? Šie ir tikai nedaudzi no uzskaitītajiem faktoriem, kas jebkurā gadījumā darbu pie datora apgrūtinās un līdz ar to, nogurdinās mūsu acis, tādēļ vislabāk ir censties sekot līdzi darba vietas ergonomikai, lai justos labi gan mūsu ķermenis, gan acis! Un, protams, acis ir jāatpūtina- lai cik “degoši” būtu darbi, ir jāatrod laiks kaut īsiem, bet regulāriem atpūtas brīžiem, lai vienkārši pieceltos no darba vietas, kaut mazliet izkustētos vai veiktu kādu vieglu vingrinājumu!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+