×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Ivars Bušmanis: Kas sauc “Ķeriet Pētersoni!” (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ināra Pētersone

Tajā intervijā “LA” redakcijā, kurā Ināra Pētersone pēc saņemtajiem draudiem un spiediena pirmoreiz pieļāva atkāpšanos no amata, saruna iegriezās arī par to, ko anonīmā vēstulē VID ģenerāldirektorei pārmeta “labvēļi”. Pagalmā redzēti sveši cilvēki strādājam, ar kuriem nav noformēti darba līgumi. Izrādās, viņas mamma. Pirtiņai malku sazāģējuši vīrs ar dēlu, bet atveduši brālēns ar krustbērniem. Tie tad bijuši nereģistrētie viesstrādnieki! Vai tiešām vairāk neviens? Nu pavasaros un rudeņos lielajos apzaļumošanas un rakšanas darbos oficiāli izmantoti dārzniecības pakalpojumi.

Tas ir nožēlojami, ka sarunā par Valsts ieņēmumu dienesta sakārtošanu jāprašņā par personīgās dzīves sakārtotību. Uzspiesta dienaskārtība. No kā? Sabiedrība prasa no sētnieces sakārtotu kopējo māju, bet “mēs, VID kolektīvs” pārmetam viņas nenokopto virtuves galdu. Un sabiedrības uzmanība no darbinieku rotēšanas tiek aizvērsta uz šīm daudz pikantākām privātās dzīves drupačām. No otras puses, nomelnošanai paredzētā vēstule, manuprāt, bija VID ģenerāldirektori atbalstoša – ja tas, ka bērns mācās Anglijā, ka pati kopš 1992. gada dzīvo kolhozu laikos celtajās lauku mājās un ka ģimene pati apkopj savus trīs hektārus pie mājas, ir vienīgie pārkāpumi, tad par VID vadītājas godprātību šaubām nevajadzētu būt. Ja ne… Ja ne draudi par vīru, ja ne solījums, ka “turpinājums sekos…” varbūt turpinājums seko.

Bijušo VID vadītāju Neliju Jezdakovu saistībā ar aizdomām par korupciju pirms trim gadiem ar lielu troksni noņēma, piedošanu, pati aizgāja, bet pirms gada KNAB izbeidza sākto kriminālprocesu. Tagad VID reformu pretinieki (ēnu ekonomikas piesedzēji, spirta un cigarešu kontrabandisti, pārceltie spēka struktūrvienību vadītāji) sauca tāpat: “Ķeriet zagli!”, tas ir, “Ķeriet Pētersoni!” Noķēra.

Ināra Pētersone kopš VID vadīšanas sākuma ir pacietīgi mazgājusi netīro veļu, bet nav to ārā izkarinājusi. 2014. gadā disciplināri sodītas 66 amatpersonas, no tām 12 atbrīvotas. 2015. gadā disciplināri sodītas 25, no tām divas atbrīvotas. Šī gada četros mēnešos sodītas 12 amatpersonas, bet divas atbrīvotas. Var strīdēties, vai tas ir labi vai ne, ka mēs to nezinājām. Mēs, žurnālisti, par tīru māju esam pieraduši uzskatīt tikai tādu, kur ik pa laikam ārpusē izkarināta veļa. Kad televīzijā nonāca vēl viena nemazgātas veļas kaudzīte (par kuru Pētersone likusi interesēties jau 2015. gada martā), sabiedrībai radās iespaids, ka visi VID darbinieki tādi netīri staigā.

VID ģenerāldirektorei atzīstot, ka viņa uzticas vienīgi Iekšējās drošības dienesta vadītājai (un kur tad vietnieki!?), varam tikai nojaust, kāds godīguma un uzticības vakuums radies nodokļu piedziņas iestādē. “Pētersone ir vienīgais cilvēks, kas grib un ievieš pārmaiņas VID,” atzīst Līga Meņģelsone. Iespējams, ka vairāk tas nekā draudi ģimenei lika viņai atlūgumu beidzot arī iesniegt. Nekādi nespēju noticēt, ka atkāpšanās galvenais iemesls ir bezcerība valsts pārvaldes situācijas uzlabošanā. Cerība ar bezcerību nevarēja nomainīties pāris dienās.

Lielākais pārsteigums, ka lielākās uzņēmēju organizācijas uzrakstījušas vēstuli valsts amatpersonām, kurā apgalvo, ka viņu nemīlētajā represīvajā valsts iestādē Pētersone ir bijusi visu laiku labākā ģenerāldirektore. Kaut arī premjerministrs un finanšu ministre publiski apzvēr, ka VID reformas turpināsies, uzņēmēji par to šaubās. Vairāk izskan bažas, ka zaļie zemnieki izmantos situāciju varas partijas nostiprināšanā un ieliks savus “zaļos cilvēciņus” ietekmīgākajos ierēdņu amatos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vija no VID(a)…

  2. Nu gan sakiet ka te nav korupcija ,un savējo bīdīšana izdevīgos amatos.

  3. Ieinteresētajam autoram Atbildēt

    …un māja uz vīra Valda , kurā viņa dzīvo,vienu gadu Petersone uzrāda kā kopīpašumu ar vīru, vēlāk tādas pēkšņi amatpersonas deklarācijā ne vīram, ne Petersonei vispār nav… Tātad -vai nu nav nodota ekspluatācijā, lai nebūtu jāmaksā ēku nodoklis, nelikumīga celtniecība vai tā pēkšņi ir pārdota? Un vēl joprojām nav skaidrs, kas par Ādoļfu, kas pāris gadus pēc kārtas ieskaita Valda kontā vienādu summu vairāku tūkstošu eiro apmērā.Par ko? Jā, un vecās mammas- kolhoznieces zeķu nauda 42 000.- eiro , kas it kā tika dāvināta Pētersonei? Joprojām nav zināma tās izcelsme. Pārdevusi Lietuvā īpašumu??? Tad parādi sabiedrībai pārdošanas dokumentu, pie viena arī kapitāla nodokļa maksājumu.Un kur vēl vīra traktori, kas te parādās deklarācijā, te pazūd. Un mašīnas dokumenti jaunajam džipam arī netiek parādīti, lai sabiedrība pārliecinātos, ka tik tiešām mašīna nav pirkta par “sviestmaizi” laikā, kad tika minētais auto salons tika it kā auditēts.Tāpēc netaisiet melnu par baltu.

  4. Pag, pag , kādi brālēni? un tēvoči? tad , kad man bērni ieradās palīgā kartupeļus nolasīt, tad VIDS bija klāt kā saukts, un sāka pratināt, cik saņems, kas un kā, kur darba līgumi utt, pirmoreiz uzlika bridinājumu! tad , kas tagad ? tad tomēr tā drīkst, ja?

    • Jūs visi trīs komentētāji – palīduši zem galda,apriesiet katru,kas kaut ko darīs,lai dzīve būtu ka pie cilvēkiem.Iespaids, ka paši esat zagļi un plukatas. Paņemiet lāpstas un nodzeniet dullumu darbā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+