×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Keitijas Melua noslēpumu simfonija atkal Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

24. novembrī Rīgā atgriezīsies britu dziedātāja un komponiste Keitija Melua. “Arēnā Rīga” mūziķe sniegs koncertu viņas jaunā albuma “Secret Symphony” turnejas ietvaros. 


 

28 gadus vecā Ketevana (Keitija) Melua ir dzimusi padomju Gruzijā, Batumi sirds ķirurga ģimenē, kas Gruzijas kara laikā pārcēlušies uz Īriju. Pašlaik Melua ir viena no pēdējā gadu desmita veiksmīgākajām Lielbritānijas mūziķēm. Kad pirms desmit gadiem gluži jauniņā meitene ar skaisto balsi parakstīja līgumu ar neatkarīgo ierakstu kompāniju “Dramatico”, neviens nespēja iedomāties, cik strauja būs viņas karjera. K. Melua pirmais albums “Call Off The Search”, kas izdots, kad viņai bija tikai 19 gadu, ātri nokļuva Apvienotās Karalistes albumu topa virsotnē, pirmajās nedēļās pārdodot gandrīz divus miljonus kopiju, un pakāpeniski iekaroja arī citu Eiropas valstu hītparādes.

Nākamais albums “Piece by Piece” (2005), kurā iekļauta K. Melua visu laiku populārākā balāde “Nine Million Bicycles”, kļuva par dziedātājas veiksmes nesēju. Tas četras reizes ieguvis platīna diska statusu. Veiksmes stāsts turpinājās ar tam sekojošo “Pictures”, kura panākumi nešaubīgi ierindoja K. Melua pēdējā laika veiksmīgāko britu mūziķu skaitā. Šobrīd Melua ir otra bagātākā jaunā Lielbritānijas mūziķe, piekāpjoties vien superzvaigznei Adelei, tiesa, otro vietu Melua dalot ar Leonu Lūisu un Šerilu Kolu.

Šogad martā iznācis K. Melua piektais studijas albums “Secret Symphony”, kurā atkal skan Melua jauneklīgā balss un viņas vieglais un vienkāršais stils.

Klausītājam pat prātā nenāktu, ka to izpildītāja ir meitene, kurai vairāk par visu patīk pamatīga adrenalīna deva – vai tie būtu galvu reibinoši amerikāņu kalniņi vai lidošana no divsimt metru augstas celtnes. 2006. gadā Melua pat uzstādīja rekordu, spēlējot dziļāko zemūdens koncertu pasaulē – viņa uzstājās 303 metru dziļumā uz naftas ieguves platformas Ziemeļjūrā. Pati dziedātāja gan to nodēvēja par savu “sirreālāko koncertu” (DVD “Concert under The Sea”, 2007).

Par savu jauno albumu K. Melua teic – tajā viņai bijis būtiski parādīt sevi kā dziedātāju, tālab pārsvarā albumā iekļautas citu autoru sacerētas dziesmas. “Vienmēr esmu vēlējusies to kādreiz izdarīt. Dziedot citu cilvēku dziesmas, kaut kas mainās gan tevī, gan tavā balsī, kas varbūt nekad nenotiktu, ja dziedātu pati savu materiālu.”

Kritiķi albumu nodēvējuši par brīnišķīgu iespēju atslēgties no pasaules steigas un veldzēties mūzikā. Koncertā Rīgā Melua izpildīs jaunā albuma repertuāru un savas populārākās dziesmas.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00, ieeja no 18.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilsuserviss.lv” www.bilsuserviss.lv.

Cena: Ls 20 – 40.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+