Foto – Ieva Lazda

Ķemeros nodeg vēsturiskā vannu ēka 0

Naktī uz trešdienu uguns nopostījusi vēsturiskās Ķemeru kūrortpoliklīnikas, kas ir kultūras piemineklis, vērtīgāko daļu. Pilnībā nodegusi bijusī vannu ēka – vienstāva koka būve ar mansardu. 19. gadsimta beigās celtais nams vēl bija Ķemeru kā kūrorta ziedu laiku liecinieks. 


Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtā informācija liecina, ka izsaukums uz objektu Ķemeros, Emīla Dārziņa ielā 15, saņemts plkst. 1.35 un uguni ierobežot izdevies ap plkst. 5 rītā. Kopumā liesmas nopostījušas ap 1200 kvadrātmetru platību. Dzēšanā piedalījušies ugunsdzēsēji no Jūrmalas, Slokas, Ķemeriem un Rīgas. ”Dūmi bija pa visiem Ķemeriem,” iespaidos dalījās Ķemeru nacionālā parka pārstāve Agnese Balandiņa. Vietējie ļaudis ir pārsteigti par notikušo, jo ēka, kas pieder sanatorijas “Ķemeri” īpašniecei SIA “Ominasis Latvia”, it kā tikusi apsargāta.

Dziedniecības ēku komplekss apvienoja tagad jau bojāgājušo 19. gadsimta beigu koka vannu ēku un 1924. gadā pēc arhitekta Ernesta Štālberga projekta būvēto dūņu dziedniecības ēku. Tajās vēl padomju laikos varēja pieņemt sērūdeņu un dūņu vannas. Pēc lēmuma par poliklīnikas privatizāciju 1998. gadā kūrortpoliklīniku iegādājās ”Ominasis Latvia”.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūrmalas pilsētas dome ugunsgrēkam uz karstām pēdām vakar izplatīja paziņojumu, solot ierosināt kultūras pieminekļa atsavināšanu, jo tā saglabāšanu apdraud īpašnieka bezdarbība. Domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis norāda, ka iniciatīvu rosinājis tieši ugunsgrēks.

 

”Ugunsgrēka izcelšanās iemesli pagaidām nav zināmi, taču, tā kā nebija nodrošināta ēkas pienācīga apsaimniekošana, tajā bija iespēja iekļūt arī nepiederošām personām. Ugunsgrēkā bojā gāja vēsturiskā Ķemeru kūrorta poliklīnikas koka ēka, un tas ir sāpīgs zaudējums ne tikai Ķemeru rajona iedzīvotājiem, bet visiem jūrmalniekiem. Ar bijušo kūrortpoliklīniku pašvaldība saista Ķemeru un Jūrmalas attīstības plānus. Mums bija iecere pārņemt ēku savā īpašumā un to atjaunot, izveidojot kūrorta ārstniecības iestādi, kas būtu labs pamats ne tikai Ķemeru, bet visas Jūrmalas kā kūrortpilsētas atdzimšanai. Pirms pāris mēnešiem bijām sākuši sarunas ar īpašnieku pārstāvjiem – pašvaldība nosūtīja oficiālu vēstuli, bet tagad noticis šis negadījums…”, domes paziņojumā citēti Gata Trukšņa vārdi. Neoficiāla informācija liecina, ka Jūrmalas domes iecere vienoties ar ”Ominasis” par poliklīnikas ēkas pārņemšanu pastiprināti apspriesta jūnija beigās sarīkotajā Ķemeru iedzīvotāju biedrības sapulcē. Bijusi doma mēģināt apmainīt vēsturisko būvi pret daļu Jūrmalas domei piederošā Ķemeru sanatorijas parka, tā saucamo “rožu dārzu”.

Stāvlaukumā pie daļēji nodegušās ēkas gadskārtējos Ķemeru svētkos, kas šogad notiks no 10. līdz 12. augustam, paredzēta zaļumballe. Tā, protams, atcelta netiks, taču, pēc Agneses Balandiņas vārdiem, ainava šajā vietā ir pamatīgi sapostīta. Turklāt tā nav pirmā reize pēdējos gados, kad Ķemeros nodeguši vērtīgi un seni, taču pamesti koka nami. To vietā palikušās gruvešu kaudzes stāvot kā stāvējušas. ”Bail, ka būsim dabūjuši vēl vienu baisu ēku,” teic Ķemeru patriote.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.