Sports
Ziemas sports

Kendija, Elīza un Ulla – visas desmitniekā!0


Kendija Aparjode sestdien Siguldā bija ātrākā no Latvijas kamaniņu braucējām.
Kendija Aparjode sestdien Siguldā bija ātrākā no Latvijas kamaniņu braucējām.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējas Kendija Aparjode, Elīza Cauce un Ulla Zirne sestdien izcīnīja vietas labāko desmitniekā Siguldā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā.

Aparjode divu braucienu summā bija piektā, pieredzējusī Cauce sekoja septītajā vietā, bet Zirne noslēdza pirmo desmitnieku.

Pirmo uzvaru sezonā tikmēr sestdien izcīnīja krieviete Tatjana Ivanova, kura bija pirmā jau pēc pirmā brauciena un summā par 0,128 sekundēm apsteidza Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Natāliju Geizenbergeri no Vācijas. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās amerikāniete Samera Bričere.

Aparjode pēc pirmā brauciena bija dalītā ceturtajā vietā, bet šajā divcīņā viņa bija spiesta piekāpties Itālijas pārstāvei Andreai Feterei. No goda pjedestāla latvieti šķīra 0,028 sekundes.

Savukārt Caucei, salīdzinot ar pirmo braucienu, izdevās pakāpties par vienu vietu un izcīnīt septīto pozīciju, bet uzvarētājai viņa piekāpās par 0,602 sekundēm. Vienas vietas kāpums bija arī Zirnei, kurai noslēgumā desmitā pozīcija – Ivanovai viņa zaudēja 0,828 sekundes.

Kopumā sacentās 25 kamaniņu braucējas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ir Geizenbergere, kura iekrājusi 697 punktus, bet otrā ar 634 punktiem ir viņas tautiete Jūlija Taubica, kura sestdien bija tikai devītā.

Saistītie raksti

Tikmēr Cauce ar 323 punktiem ir astotā, Aparjode ar 235 punktiem ieņem 12.pozīciju, kamēr Zirne ar 217 punktiem ir dalītā 14.vietā.

Pirms tam sestdien Siguldā divas Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāžas – Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un brāļi Andris un Juris Šici – izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu. Tikmēr vēl viens divnieks ar Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču samierinājās vien ar 12.vietu.

Svētdien paredzētas kungu un komandu stafetes sacensības.

LA.lv