×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Ķīlis pēc tikšanās ar Bērziņu sapratis, ka jārīkojas vēl “jestrāk”

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis šodien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sapratis, ka izglītības reformu jomā ir jārīkojas vēl “jestrāk”.

Ķīlis šodien uz tikšanos ar Valsts prezidentu gāja kopā ar trim rektoriem – Rektoru padomes priekšsēdētāju un Daugavpils Universitātes Arvīdu Barševski, Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu un Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāju Jāni Vētru.

Pēc tikšanās Ķīlis žurnālistiem atzina, ka viņam ir bijusi sajūta, ka prezidents nevis ir ieņēmis tādu kā vidutāja lomu ministra nesaskaņās ar rektoriem, bet gan tieši otrādi – skubinātāja lomu, mudinot vēl aktīvāk īstenot reformas izglītībā.

“Es atnācu un sapratu, ka nerīkojos gana enerģiski, ka man vajadzētu vēl jestrāk darīt. Radās sajūta, ka nevis “hei hei, piebremzē”, bet laika nav, ir trīs gadi, un to gaitā būtu labi, ja tas viss notiktu – gan augstskolu sakārtošana, gan sektoru konsolidācija, gan starptautiski mērīta kvalitāte,” žurnālistiem pēc tikšanās teica ministrs.

Viņš arī saņēmis apstiprinājumu no prezidenta, ka pārmaiņas augstākajā izglītībā nav atliekamas un tās ir svarīgākas vai vienlīdz svarīgas kā Nacionālais attīstības plāns. Bērziņš uzsvēris, ka izglītības nozarē kvalitāte ir izšķiroša un ir jāskatās uz kopējām valsts interesēm. Saņemtas arī tiešas norādes, ka ir nepieciešamas pārmaiņas izglītības nozarē.

Jautāts, kā izpaudīsies aktīvāka rīcība reformu virzienā, Ķīlis skaidroja, ka turpmāk viņš neatliks lietas, par ko citos apstākļos vēl padomātu, ka varbūt var arī nerīkoties. “Mēs negaidīsim, mēs nāksim klajā ar priekšlikumiem jau tuvāko nedēļu laikā,” teica ministrs.

Kā ziņots, prezidents iepriekš paudis atbalstu Ķīļa aizsāktajām reformām.

Valdība pēc ilgstošām diskusijām 25.septembrī atbalstīja augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditācijas noteikumu projektu, saistībā ar kuru pēdējā mēneša laikā izvērtušās asas izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un vairāku Latvijas augstskolu pārstāvju diskusijas, tostarp izsakot ministram neuzticību.

Augstākajā izglītībā patlaban fundamentāli mainās daudzas lietas, kas līdz šim ir bijušas izglītībā, iepriekš pauda izglītības un zinātnes ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+