Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Ķīna grib Klaipēdā celt dziļūdens ostu

LETALETA

Klaipēdas ārējā dziļūdens osta tiktu veidota stratēģiski izdevīgā vietā, lai tā varētu kļūt par Austrumu–Rietumu transporta koridora vārtiem uz Krieviju, NVS valstīm, Skandināviju un citām Eiropas valstīm. Pašlaik noteiktas divas iespējamās šīs ostas atrašanās vietas – vai nu pie Būtiņģes vai Melnraģē, netālu no pašreizējās Klaipēdas ostas. Paplašinoties sadarbībai ar Ķīnu, Lietuva saista lielas cerības ar šīs valsts kravu tranzītu. Ārējās dziļūdens ostas projekts 2009. gadā ar Lietuvas valdības lēmumu iekļauts desmit Lietuvas stratēģiski svarīgo projektu sarakstā, kuriem atzīts par lietderīgu piesaistīt privāto kapitālu. Pērn Klaipēdas ostā pārkrauti 35,2 miljoni tonnu kravu – aptuveni divreiz vairāk nekā 1999. gadā. Jauna dziļūdens osta šīs iespējas būtiski paplašinātu.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+