Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. septembris, 2013
Drukāt

Ķīna grib Klaipēdā celt dziļūdens ostu

LETALETA

Klaipēdas ārējā dziļūdens osta tiktu veidota stratēģiski izdevīgā vietā, lai tā varētu kļūt par Austrumu–Rietumu transporta koridora vārtiem uz Krieviju, NVS valstīm, Skandināviju un citām Eiropas valstīm. Pašlaik noteiktas divas iespējamās šīs ostas atrašanās vietas – vai nu pie Būtiņģes vai Melnraģē, netālu no pašreizējās Klaipēdas ostas. Paplašinoties sadarbībai ar Ķīnu, Lietuva saista lielas cerības ar šīs valsts kravu tranzītu. Ārējās dziļūdens ostas projekts 2009. gadā ar Lietuvas valdības lēmumu iekļauts desmit Lietuvas stratēģiski svarīgo projektu sarakstā, kuriem atzīts par lietderīgu piesaistīt privāto kapitālu. Pērn Klaipēdas ostā pārkrauti 35,2 miljoni tonnu kravu – aptuveni divreiz vairāk nekā 1999. gadā. Jauna dziļūdens osta šīs iespējas būtiski paplašinātu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+