Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. maijs, 2015
Drukāt

Konceptuāli atbalsta ieceri ļaut policijai piesaistīt Zemessardzi kārtības nodrošināšanai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja ieceri ļaut policijai piesaistīt Zemessardzi kārtības nodrošināšanai valsts vai pašvaldību institūciju organizētajos publiskajos pasākumos, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Šobrīd Zemessardze faktiski sniedz atbalstu Valsts policijai (VP) un pašvaldības policijai sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā tikai valsts vai pašvaldību rīkotajos publiskajos pasākumos, nevis patstāvīgi nodrošina sabiedrisko kārtību.

Zemessardze arī turpmāk plāno īstenot savu uzdevumu sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā publiskajos pasākumos likumā noteiktajā apjomā.

Līdz ar to likumprojekts paredz VP un pašvaldības policijas tiesības, veicot kārtības uzturētāja funkcijas valsts vai pašvaldības organizētajā publiskajā pasākumā, pieprasīt Zemessardzes atbalstu sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pamodušies?

  2. NBS nevar izmantot policejisko funkciju veikšanai. Tas bij aktuāli Igaunijā ar Bronzas pieminekļa pārvietošanu un Rīgā sakarā ar janvāra nekārtībām, kad NBS, ieskaitot ZS, nevarēja izmantot nekārtību slāpēšanai.

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+