×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Noskaidroti konkursa “Jaunais skolotājs” uzvarētāji

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Viena no iepriekšējā konkursa uzvarētājām – Liezēres pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Paegle – joprojām ir gandarīta par izvēlēto profesiju.

Nedēļas sākumā konkursa “Jaunais skolotājs” žūrija beidza savu darbu un nu ir gatava paziņot rezultātus.

Par konkursa “Jaunais skolotājs” uzvarētājiem atzīta Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Egita Atslēga un Ulbrokas vidusskolas un Majoru vidusskolas matemātikas, mūzikas un informātikas skolotāja Zane Pilsneniece. Savukārt konkursa laureātu gods piešķirts Jelgavas 2. pamatskolas mājturības un informātikas skolotājam Mārtiņam Dzerkalim, Rīgas Pārdaugavas vidusskolas ārstnieciskās vingrošanas skolotājai Anastasijai Piparei un Teikas vidusskolas angļu valodas skolotājai Inesei Bugrijai.

Konkursa uzvarētāji saņems katrs pa 500 eiro naudas balvai (stipendijai), bet pārējie laureāti – atzinības rakstu, piemiņas balvas un planšetdatorus. Žūrijas locekļi dosies uz skolām, lai apbalvotu uzvarētājus un laureātus. “Latvijas Avīze” turklāt plāno publicēt intervijas ar izcilajiem jaunajiem pedagogiem.

Kaut gan konkursam šogad tika pieteikti tikai 22 jaunie skolotāji, žūrijas darbs nebija viegls, jo apbalvot varam tikai piecus, bet kvalitatīvu pieteikumu bija vairāk.

Tie lieliskie jaunie skolotāji, kuri nokļuva uzvarētāju vai laureātu godā, tuvākos sekotājus apsteidza vien par punktu vai pat puspunktu. Lielākas izredzes uzvarēt bija tiem pretendentiem, par kuriem vēstules bija sūtījuši vairāk nekā viena persona. Tāpat ņēmām vērā, vai jaunais skolotājs ir izcils tikai klasē, vai līdztekus tam aktīvi iesaistās arī ārpusklases un ārpusskolas darbā.

Jāteic, ka par dažiem skolotājiem pieteicējs bija sniedzis tik maz informācijas, ka žūrijai nebija iespējas pieteikumu nopietni izvērtēt. Ja uzrakstīts tikai “laba skolotāja”, bet nav paskaidrots, kāpēc laba, tad diemžēl nav ko vērtēt.

Konkursu “Jaunais skolotājs” organizēja un finansējumu balvām gādāja Latvijas Izglītības fonds, sadarbojoties ar “Latvijas Avīzi” un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Žūrijā darbojās Latvijas Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs Ilgvars Forands, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas asociētā profesore Raina Vīra, IZM Izglītības departamenta direktora vietniece Baiba Bašķere, Latvijas vecāku foruma valdes locekle Jana Simanovska un “Latvijas Avīzes” žurnāliste Ilze Kuzmina.

“Lasot pieteikumus konkursam, bija patīkami apzināties, ka skolās strādā tādi jaunie skolotāji. Citus gadus daudz pieteikumu bija no skolēniem. Arī šogad skolēni bija aktīvi, taču visaktīvākie bija skolu vadītāji, kas liecina, ka arī viņi apzinās, cik nozīmīgi ir piesaistīt skolai jaunus pedagogus, un nopietni seko viņu darbam,” teic I. Forands. “Ja nebūs jaunu skolotāju, izglītības joma neattīstīsies. Ir ļoti svarīgi, lai skolās ienāktu jauni cilvēki ar jaunām zināšanām un interesantām domām.”

Latvijas Izglītības fonds konkursu rīko jau trešo reizi. Viena no iepriekšējā konkursa uzvarētājām – Liezēres pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Paegle – joprojām nav vīlusies izvēlētajā profesijā, kaut gan atzīst, ka skolā nav viegli. “Patlaban gan esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, taču ilgojos pēc skolas un mani tur gaida. Pirmajos darba gados skolā pārāk par visu uztraucos, tagad visu uztveru vieglāk,” stāsta skolotāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+