Pasaulē
Baltija

Kravas mašīnā uz Lietuvas robežas atrod pārsalušus migrantus3

Foto – LETA

Kravas mašīnā uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas atrasti 14 pārsaluši nelegālie imigranti, kuri piekabē ceļojuši vairākas dienas, ceturtdien paziņojusi Lietuvas robežsardze.

Migrantiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, un viens no viņiem nogādāts slimnīcā.

Migranti stāstījuši robežsargiem, ka esot Šrilankas pilsoņi un vairākas dienas ceļojuši, būdami ieslēgti piekabē, kurā bijis ļoti auksts.

Krievijā reģistrētā kravas mašīna “Scania” tika apturēta trešdien Lavorišķu robežpunktā pie Lietuvas robežas ar Baltkrieviju.

Mašīnu vadīja 49 gadus vecs Krievijas pilsonis un piekabē atradās plastmasas preces, starp kurām bija paslēpti 14 vīrieši un sievietes, no kuriem 13 ir aizturēti. Migranti bija pārsaluši, viņiem bija pietūkušas kājas un viņi tikpat kā nav varējuši paiet.

Viens migrants ievietots slimnīcā Viļņā.

Pie migrantiem netika atrasti nekādi dokumenti, bet viņi apgalvoja, ka esot Šrilankas pilsoņi vecumā no 19 līdz 41 gadam. Migranti cerējuši nokļūt Rietumeiropā.

Prokuratūra lūgusi tiesu automašīnas vadītājam piemērot drošības līdzekli divu mēnešu apcietinājumu. Notiesāšanas gadījumā šoferim draud līdz astoņiem gadiem ilgs cietumsods.

LA.lv