Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Krievija apstiprina robežlīgumu ar Igauniju

LETALETA

“Process beidzot ir sasniedzis pēdējo posmu, un līguma parakstīšana vairs nav tālu,” paziņojis Igaunijas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Marko Mihelsons.

Igaunijas ministru kabinets robežlīgumu apstiprināja maijā. Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets atturējās prognozēt, kad varētu notikt viņa tikšanās ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu, lai parakstītu līgumu..

Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri robežlīgumu parakstīja jau 2005. gada maijā Maskavā. Igaunija līgumu ratificēja jau tā paša gada vasarā, taču pievienoja tam preambulu, kurā bija norādīts, ka 1920. gada Tartu Miera līgumā noteikto robežu daļēja grozīšana neietekmē citus jautājumus, kas regulēti šajā līgumā. Tad Krievija paziņoja, ka atsauc savu robežlīguma parakstu, apgalvojot, ka Igaunijas parlamenta pievienotā preambula ļaujot Tallinai izvirzīt pret Maskavu teritoriālas pretenzijas. Šā gada maijā Igaunija un Krievija vienojās līguma tekstu papildināt ar diviem būtiskiem teikumiem.

Pirmajā teikumā puses apstiprina, ka līgums regulē tikai ar valsts robežu saistītos jautājumus. Otrs teikums apstiprina, ka nevienai no pusēm attiecībā pret otru nav teritoriālu pretenziju. Pārējais līguma teksts ir tieši tāds pats kā 2005. gada versijā.

Kad līgumu būs parakstījuši abu valstu ārlietu ministri, to vēl vajadzēs ratificēt Igaunijas un Krievijas parlamentam.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+