×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. februāris, 2015
Drukāt

Krievija izstrādā hibrīdkara tehnoloģijas Austrumlatvijai (38)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija šobrīd izstrādā hibrīdkara tehnoloģijas attiecībā uz vairākām savulaik PSRS sastāvā bijušām teritorijām, arī attiecībā uz Austrumlatviju, intervijā, kas sestdien publicēta Izraēlas Devītā kanāla tīmekļa vietnē, apgalvo Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušais padomnieks Andrejs Illarionovs.

Vaicāts, vai Krievija tiešām ir spējīga sākt pilna apjoma karu, vai arī draudi ir pārspīlēti un notiekošais ir Maskavas šantāža, centieni iebiedēt Rietumus, Illarionovs sacīja, ka šobrīd notiek karš vairākos līmeņos.

“Ir karš pret Ukrainu, ir karš pret valstīm, kas tika izveidotas postpadomju telpā, (..) ir karš pret Eiropu, ir karš, kas tiek vests pret Rietumiem kopumā,” sacīja bijušais Krievijas prezidenta padomnieks.

Uz precizējošo jautājumu, vai karš tiek izvērsts jau šobrīd, viņš atbildēja apstiprinoši. “Dažās frontēs mēs to redzam, kā piemēram, Ukrainas frontē, jo šeit karš tiek vests ar konvencionālām metodēm. (..) Bet citos virzienos tas tiek vests hibrīdkara kategorijā,” skaidroja Illarionovs, kurš šobrīd ir Vašingtonas Katona institūta eksperts.

“Viena tehnoloģija tiek pielietota attiecībā uz Abhāziju, nedaudz līdzīga, bet tomēr atšķirīga, attiecībā uz Dienvidosetiju, cita – attiecībā uz Piedņestru, ceturtā – attiecībā uz Krimu, piektā – attiecībā uz Austrumdonbasu,” piebildis Illarionovs.

“Dažas citas tehnoloģijas izstrādā, piemēram, šobrīd attiecībā uz Austrumlatviju vai, piemēram, attiecībā uz visu Baltkrieviju,” izteicies Putina bijušais padomnieks.

Illarionovs arī pauda pārliecību, ka Vašingtona izšķirsies par bruņojuma piegādēm Ukrainai, un, ja tas notiks “pieņemamos apjomos”, tas sekmēs spriedzes mazināšanos.

Viņš gan arī norādīja, ka Rietumu līderi, konkrēti ASV prezidents Baraks Obama un Vācijas kanclere Angela Merkele, nevēlas iziet uz konfliktu ar Putinu. “Par to, lai viņiem nav personīga konflikta ar Putinu, viņi ir gatavi maksāt uz vienalga kā rēķina. Uz Gruzijas rēķina, uz Ukrainas rēķina, uz vienalga kā rēķina,” sacīja Illarionovs.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. … Vienkarsi: ir jaiesak legals, uz starptautiskipienemto universalo principu un konvenciju pamata, pasaules meroga aizsardzibas plans pret Kremla nelikumigo vissatlautibu un soreiz specifiski pret iesakto hibridkara (tehnologijas?) metodologiju ari pret Bezabrenes … ka atzits no dazu valdibas atbildigo pazinojumiem … !!!

  … Tas saktos ar:

  1. VP Arkartas (jaunieveleta) pazinojumu par ‘Moderna kara’ stavokla iestasanos Latvijas Republikas teritorija, sakara ar aktualam masu mediju, kiber un hibridkara pazimem pret LR …

  2. VP un Ministru kabineta, VDK pazinojumu par Saeimas SX partijas darbibas iesaldesanu, sakara ar Satversmes tiesas procesa iesaksanos pret so partiju par pretvalstisku darbibu …

  3. Atklata balsojuma Saeimai tad pienemt rezoluciju par Abrenes aneksiju ka nelegalu un Kremla agentu un valsts nodeveju iespaidotu un panaktu balsojumu Saeima …

  4. Iesakt LR sudzibu VISAS INTERNACIONALAS TIESAS UN INSTITUCJAS par Putina varas atbildibu, ka CCCP likumigo pecnaceju un parstavi – par CCCP pretlikumigas LR OKUPACIJAS neatzisanu, tadejadi izvairoties no atbildibas par izplanota, varmaciga un GENOCIDA VEIDA sistematiski nodarito teritorialo, demografisko un ekonomisko zaudejumu LR … !

  5. Pieprasot a) Deokupacijas, Dekolonizacijas un to Dekomunizacijas procesu pabeigsanu un to konsekvencu ameliorizaciju b) starp citu, TERITORIALO LR REINTEGRACIJU ar Abreni un citam zaudetam teritorialam dalam ,1920.G. MIERLIGUMA ROBEZAS, un , c) tuliteju vienosanos par Reparaciju lielumu un samaksu, d) nelojalo bijuso okupantu, kolonistu nepilsonu tuliteju repatriaciju uz Krieviju, vai krievvalodigo zidu pasu izveletam valstim …

  … Un ta turpinat … ar visada veida LR nacionalas valsts legalas esamibas un atribuciju nodrosinajumu panaksanu ar PASAULES ACIS IECELTU UN LIKUMIGU SIRUACIJAS ATRISINAJUMU, KURA CELONIS IR II PASAULKES KARA NEPABEIGTO CCCP NOZIEGUMU PRET LR UN CILVECI – ATZISANA NO KRIEVIJAS PUSES – TIESISKA UN TAISNIGA NOBEIGUMA IZTRUKUMS, UN, SODIENAS KRIEVIJAS TURPINOSA VISSATLAUTIBA UN AGRESIJA PRET L. R. !!!

 2. ak tad vēl tikai izstrādā…. Man jau šķiet, ka šīs tehnoloģijas ir izstrādātas kādus 2-3 gadus iepriekš, un tagad tikai tiek modificētas vai piestrādātas. Nu vismaz sekojot līdzi Krievijas masu informācijas līdzekļiem (zīmīgs vārds – “masu”) par to īpašu šaubu nav. Un lasot robotu ierakstus vai citus atpazīstamos vienvirziena komentārus ar raksturīgiem vārdu salikumiem, šaubu nav ne tik.

 3. mums nekas nedraud.Guliet mierīgi!Nav gan garantijas,ka pamodīsieties vairs Latvijā.

 4. Lai tik ņēmās. Dabūs pa pakaļu Ukrainā, pēc tam Latvijā un nomierināsies. Tā ir kad urīns sit galvā, sāk iedomāties, ka esi Zemes pols.

 5. Kaut kāds stulbums!Pat te kremļa troļļu ,kā biezs.

 6. ilarions ir amerikas agents kas aizbedzis pie saviem saimniekiem vina muldona atgadina gebelsa propogandu

  • nodrāztās frāzes vajadzētu beigt lietot – agenti, saimnieki, gebelsi, fašisti…. pārāk pieaugusi pie sirds krievvalodīgiem šī tēma. Starp citu, pietiek arī izplatīt savu nacionālismu, nav šī vienīgā un galvenā tauta, Dievs devi atļauju pastāvēt visām tautām, pat maziņām. Āmen. Un atšujaties beidzot.

 7. Krievija izstrādā hibrīdkara tehnoloģijas Austrumlatvijai un pirmais ierocis ir Bērziņš ar SC Un ZZS Lembergu iecelts. Darbība? Viena no tā ir Valsts bruņoto dpēku virspavēlnieka paziņojums, ka Latvijas armija vēl papildus 2000 vīru nav vajadzīgs. Tikai ja zin skaitlisko sastāvu- paliek tā dīvaini…2000 vīru ar šautenēm aiz 2000 krumiem un pirmie 2000 precīzie trāpījumi…? To nevajag – sabojāšot zaļajiem vīriņiem mundierus ar caurumiem un citiem zemē metoties mundierus nosmērēs – kā tad izskatīsies ”Uzvaras” parādē un saņemot medaļu par Latvijas atbrīvošanu”?

 8. Slima suņa murgi!

 9. Lai tas ķēms pakarās pie tuvākās naglas. FGana piesmirdinājis gaisa.
  Pelnijis – tikai pa purnu un vēstures mēslaini.

 10. Diktatorus var apturēt tikai ar spēku. Pūķina gadījumā pietiktu ar daudz stingrākām sankcijām un Ukrainas apgādāšanu ar ieročiem kas kautcik līdzinātos tiem, ko Krievija piegādā saviem teroristiem humānpalīdzības aizsegā.

 11. Ko var cepties. Tas karš notiek visu laiku. Tāpat kā pirms 2. pasaules kara, tāpat arī tagad strādā izlūkdienests un jauc gaisu. Paskatieties uz mūsu bāleliņiem politikā. šlesers ar Jurkānu vien ko ir vērti. Baigi Krievijai vajag to Latgali, ar Ukrainu netiek galā, tagad vēl NATO dabūt sev uz kakla.

 12. Kapec krieviem visu laiku kads japaklauj, to jau sen ir atklajusi Krievijas gaisakie prati:
  «Народ, который блуждает по Европе, и ищет что можно разрушить, уничтожить только ради развлечения.» Достоевский;
  «Не народ, а скотина, хам, дикая орда, душегубов и злодеев.» Булгаков;
  «Народ, что ненавидит волю, обожает рабство, любит цепи на своих руках и ногах, грязный, физически и морально готовый в любой момент угнетать все и вся.» Шмелев;
  «Наиважнейшею приметою удачи русского народа есть его садистская жестокость.» Горький;
  У нас важная миссия, показать другим народам, как не надо жить» Михаил Задорнов.
  «Пьянство, малограмотность, тупость и убожество русского мужика, отставшего от Европы лет на 200, и до сих пор еще не совсем уверенно застегивающего собственные штаны, в очередной раз показывает, что с ним дружить нельзя, так как он рассматривает дружбу как слабость…» (А.П.Чехов)
  философ Николай Александрович Бердяев:
  “РОССИЯ ЖИВЕТ ВО ВРЕД СЕБЕ И НАЗЛО ДРУГИМ НАРОДАМ” !
  “Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рождённый в нацистской стране, вскормленный пропагандой нацизма, – этот ублюдок никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей – либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы – звери. Лютые, кровожадные, но… смертные”.
  А. Солженицин
  “Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир…” (с) И.А.Ильин (1882-1954) , русский философ.
  “Русская история до Петра Великого – одна панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело!” – Федор Тютчев.

  • — Tāpēc ka krievi nav pietiekami attīstīti lai nodotos ražošanai; viņi prot tikai laupīt un iekarot. Primitīvi!

  • Ваше увлечение русской литературой весьма похвально. Но я вам уже писал, что если вы уж приводите цитаты, да ещё вырванные из контекста, то уж будьте так любезны указывать исходные иссточники полностью. В интернете просто так верить ничему нельзя, а может это вы сами придумали, а может переврали большую часть, а? А вот про вас, и вашу страну вообще ничего не пишут, да деятелей культуры подобной величины у вас не было. Ну за исключением Райниса.

   • Kārtējo reizi Jūs aplieciniet, ka šeit esiet, спесивые, не знающие ни истории, ни родства своего. Pierādiet, parādiet, neticu, bet īstenībā Jums arī to nesaprast, jo esiet nomaldījies krancis bez dzimtenes.

    • Это ваше право, считать и думать, что вам угодно. Но! Не забывайте, что точно так же могу делать и я. У меня то родина как раз есть, и я её не забыл. А вот господин под ником «vietejais 22. februāris, 2015 20:54», пишуший здесь и под многими другими никами, изобретательно и «высокохудожественно» путём надёргивания цитат, целенаправленно занимается оскорблением моей родины и моего народа. Я считаю, что имею право на ответные действия.

  • Ko joprojām neredz rietumu liberasti, to jau sen redz krievu rakstnieki.

 13. Vai pitiks Krievijai spēku vai nepietiks pilna mēroga karam, to nezina pat Putins ar Šoigu, kur nu vel bijušais un vel padomnieks atrodoties Izraēlā. Bet to, ka dulluma ievārīt kārtējo putru viņiem pietiks, zina katrs skrandainis palašajā Krievijā.

 14. Mūsu Latvijas vājā vieta ir gļēvie un slinkie vīrieši,kuri par alus vai šņabja pudeli gatavi nodot Latviju vai pašam velnam. Beidziet ņaudēt un sāciet vingrot un mazāk ēst gaļu,pīpēt un dzert!!! Tad nevajadzēs zāles rīt saujām. Mūsu Brīvības cīnītāji negaudoja,bet parādīja īstu vīra dūšu, Bet šodienas “varoņi”ir apkaunojums un slogs Latvijai.

  • Dārgā pensionāre, Atbildēt

   Neapvainojiet lūdzu Latvijas vīriešus,ko viņi Jums ir tādu nodarijuši,lai Jūs būtu tik neganta.
   Ir Latvijai vīrieši un tie ir pietiekami labi.
   Nedomāju ,ka Jums patiktu,ja LV vīrieši ,Jūs pensionāri,noliktu tur,kur vistas tup.

 15. Ierodoties vizītē Latvijā, ASV prezidenta Kointona publiski teiktie vārdi bija: otras Ja;ltas nebūs (1944, kad tikpat traks PSRS diktators Staļins par Baltijas, Čehoslovākijas un Polijas ietirgošanu salīga un arī apmuļķoja ASV toreizējos prezidentus Ruzveltu un pat Čerčilu). Krievijas pašreizējiemm putleram un ribentropiņam to vajag atkal atgādināt. Hibrīdus apšaus.

 16. zurnalugu izdomats un safantazets,nafig krievam ubagi vajadzigi ,vinam savu bosjaku pietiek,ko ta vins te Austrumlatvija daris,nogrisim mes tapat bez krievu palidzibas,ar savas valdibas palidzibu,aiziesim par burbuli atri vien,vispirms pensionari,jo sitadas cenas zalem var atlauties tikai retais,plus elektriba citam vairs neatliek.

  • Trolli, nemuldi. Abrene ir loti attistits regions? No turienes pat krievi aizmukusi. Tapat ka no VISAM to sagrabtajam teritorijam.
   Viniem savas zemes pietiek, kuru tiek nekopj, bet viniem ne jau zemes del tas notiek, bet patalogiskas paklaut kares del, viniem svarigak ir iekarot un sagraut, nevis ko attistit.

  • patiesībā Krievija vienmēr skandējusi atkārtojamo saukli “kam jūs tādi vajadzīgi”, bet ikreiz pēc tam uzstājīgi nākusi iekšā un ņēmusi ciet visu, ko ierauga. Un tikai pati Krievija deklarējusi, ka citiem nu ļoti vajag viņu palīdzību. Nevajag! Ja netraucēs, paši dzīvos savu dzīvi pavisam labi! Latvijas cilvēkiem un dabai nevajadzēja to mākslīgo industrializāciju ar milzīgiem svešzemju nekvalificēto strādnieku bariem, kuru pēcteči vēl šodien spītīgi runā tikai krieviski, pat ne savās dzimtajās valodās un muti pavēruši klausās propogandā. Un nevajadzēja “draudzīgās” kara bāzes visos Latvijas nostūros ar slēgtām zonām (ja kas, vai šodien kāds mana nato un LV karavīrus tā, kā visu psrs laikā manīja armijas dominējošo lomu un uzmācību? Izņemot, protams, mākslīgos skandālus naftas drauga dzimtajā pilsētā, lai presei ir ko rieties). Nevajadzēja Latvijai arī visus “čerjomušķu” rajonus un daudz ko citu no svešas kultūras. Vēl mazāk vajadzēja svešu karaspēku pastaigas pāri LV teritorijai, kad dzenāja turp-šurp viens otru Napoleons, Pēteris I, Hilers, Staļins un nu pāri lidinās Putins I… Draudzīgu un neuzmācīgu kaimiņu latvijai vajag, bet kur tādu ņemsi, ja tur citas intereses.

 17. Ko tik Krievija neizstrādā?Un,tagad,padomājiet loģiski,priekš kam kaut kas tāds Krievijai būtu vajadzīgs?Tērēt naudu un laiku dēļ Latgales,kura,atklāti sakot,drīz būs tuksnesis ar dažām oāzēm?Tak mūsu valdībai jau ir pilnīgi uzspļaut kas Latgalē notiek,cilvēkiem valsts TV pat nevar nodrošināt,viņiem izdevīgāk skatīties Baltkrieviju vai krieviju.
  Šitie visi glumie rakstiņi ir speciāla naida kurināšana.

  • Jā,tā tiešām ir naida kurināšana un lieka biedēšana. Tas bijušais,,padomnieks” varētu labāk nejaukt
   gaisu,pats aizlaidies no Krievijas,būtu labāk paklusējis.

   • Kāda naida kurināšana! Tā taču ir realitāte.Krievijai laupīšana ir jau asinīs.Pat Krivoje zerkalo jau baida ar krievu vardarbību. jo redz viņiem visi dara pāri.

  • …varētu jau domāt, ka Krievijai galīgi nevajadzēja tērēt laiku tādai sīkai Krimai… vai svešai Doņeckai… Jā, un visur ārpus Russkij mir būs neauglīgs tuksnesis, kamēr pati Krievija neizsakāmi rūpējas par savām nomalēm, tur Krievijas pensionāri jau peldas naudā un viss zeļ un plaukst. Tā tas viss bija domāts, ja?

 18. sitais krelma meerkakjis Atbildēt

  vareetu izstraadat tehnologiju sava bezsmadzenu poda arsteesanai…

 19. Tad jau Krievija ir ļoti bagāta valsts,kad ar visiem var karot! Tas taču prasa lielu naudu!.Krievija savus tautiešus izmētājusi pa visu pasauli,tagad bļaustās kad kāds viņus apspiež!.Lai Putins savāc savējos un tur tad visi,lai sēž uz pečkām un grauž sēmuškas!Būs viņiem labi un mums vēl labāk!

 20. Atkal LETA. Lūdzu saiti uz orģinālu, apnikušas minētā ziņu avota fantāzijas.

 21. Nabadziņi…raujas uz visām pusēm,kamēr Ķīna jau pārņēmusi Sibīriju

  • A tu i zini,esi bijis tai Sibirija,gvelz i pats nezini ko,tapat ka tie zurnalisti.

   • Esmu bijis. Ta ka atslabsti.
    Tur 70 tajos gados visus kiniskos npsaukumus par krieviskiem partaisija. Tapat ka Kenigsberga.
    Un tagad kiniesi atgriezas. Un driz dibinas savas republikas un atvienosies no launuma imperijas, tautu cietuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+