×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Krievija NATO nostiprināšanos Austrumeiropā uzskata par “draudu” (3)

Foto: Gatis Dieziņš, RJCFoto: Gatis Dieziņš, RJC

Krievija NATO karaspēka un militārās tehnikas koncentrēšanu Baltijas valstīs, Polijā un Vācijā uzskata par draudu, turklāt Maskavai neesot informācijas par to, kā un kad karaspēka koncentrēšana tiks pabeigta, ceturtdien vēsta Kremļa ziņu aģentūra “RIA Nosvosti”.

Aģentūra citē Krievijas aizsardzības ministra vietnieku Alekseju Meškovu, kurš teicis, ka Maskava rūpīgi vēro notikumu attīstību un panāks pašas drošības garantēšanu.

“Šī karaspēka izvietošana mums, protams, ir drauds,” sacījis viceministrs. “Un kas gan teicis, ka ar to vien tas izbeigsies? Mums nav šādas informācijas. Pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara mēs redzam vācu karavīrus pie mūsu robežām.”

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas amatpersona Aleksandrs Bocans-Harčenko intervijā ziņu aģentūrai “Interfax” norādīja, ka arī NATO objektu Rumānijā Krievija uzskata par draudu, ņemot vērā, ka tajā izvietoti ASV pretraķešu vairoga elementi.

ASV apgalvo, ka vairogs ir vajadzīgs, lai aizsargātos pret Irānu, nevis kā drauds pret Krieviju. Savienotās Valstis pērn maijā atklāja 800 miljonus dolāru vērto vairoga Rumānijas daļu.

“Rumānijas nostāja un tās vadības nostāja, kas savu valsti padarījusi par priekšposteni, mums ir skaidrs drauds,” skaidroja amatpersona.

“Visi šie lēmumi, pirmkārt, ir vērsti pret Krieviju,” viņš sacīja, apsūdzot Bukaresti arī pretkrieviskas retorikas izvēršanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Toties Krievijasprāt viss ir pareizi: sakarā ar Krimas aneksiju, militāru iejaukšanos Austrumukrainā, hakeru iejaukšanos ASV vēlēšanās, militāru mācību rīkošanu un spēka demonstrēšanu Baltijas valstu pierobežā! Un pie visām šīm miermīlīgajām akcijām vainīga esot NATO! Bet Baltijas valstis jau kopš 1940. gada taču dzīvojot pilnīgā drošībā! Nezin, kas viņiem visiem lēcies, ka visu laiku grib mums, krieviem, uzbrukt?

  2. Laikam saimnieks aboļdārzā ir palaidis sargsuni – kā tikt pie āboliem, biksiņu žēl… Kur manas tiesības ēst ābolus no tava dārza…

Draugiem Facebook Twitter Google+