×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
26. decembris, 2017
Drukāt

Krievija vēršas pie ES valstīm, aicinot nosodīt “zaimojošo” Latvijas likumu (25)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlamenta augšpalāta Federācijas padome Latvijas Saeimas pieņemto likumu par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu nodēvējusi par zaimojošu, jo tajā nacistiskās Vācijas pusē karojušie pielīdzināti padomju pusē karojošajiem, un aicinājusi Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentus šo likumu nosodīt.

“Krievijas Federācijas Federālās sapulces Federācijas padome ir dziļi nobažījusies par Latvijas Republikas Saeimas pieņemto likumu “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu”, kas Otrā pasaules kara dalībnieka statusu piešķir gan Padomju armijas un antihitleriskās koalīcijas militārpersonām, gan arī nacistiskās Vācijas pusē karojušajiem,” teikts otrdien pieņemtajā Federācijas padomes paziņojumā.

Tajā sacīts, ka “rada sašutumu tas, ka šis dziļi zaimojošais akts pieņemts pēc tam, kad vairākums valstu 2017.gada 19.decembrī atbalstīja Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas rezolūciju “Cīņa pret nacisma, neonacisma un cita veida prakses, kas veicina rasisma, rasu diskriminācijas, ksenofobijas un tamlīdzīgas neiecietības mūsdienu formas, glorifikāciju””. Par šo Krievijas ierosināto rezolūciju nobalsoja 133 valsts, 49 valstis, tostarp lielākā daļa Eiropas valstu, to vidū arī Baltijas valstis, atturējās, bet ASV un Ukraina – balsoja pret.

Krievijas Federācijas padome “aicina ES dalībvalstu un rezolūciju atbalstījušo valstu parlamentus stingri nosodīt Latvijas Republikas Saeimas pieņemto likumu “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu” kā izaicinājumu visai pasaules sabiedrībai, nacismu uzvarējušo tautu vēsturiskajai atmiņai”.

Jau ziņots, ka Saeimas 21.decembrī pieņemtais likums “Par Otrā pasaules kara dalībnieku statusu paredz Otrā pasaules kara dalībnieku statusa piešķiršanu gan pret PSRS, gan pret nacistisko Vāciju savulaik regulārajās militārajās vienībās karojošajiem Latvijas pilsoņiem, bet regulējums neattieksies uz nepilsoņiem.

Likuma mērķis ir noteikt Otrā pasaules kara dalībnieka statusu Latvijas pilsoņiem, kuri šā kara laikā citu valstu regulāro militāro vienību sastāvā piedalījās bruņotā cīņā pret PSRS, nacistiskās Vācijas vai tās sabiedroto militārajiem formējumiem, kā arī veicināt vienotu sabiedrības izpratni par Otro pasaules karu un vienlīdzīgu attieksmi pret tā dalībniekiem.

Pēc likuma pieņemšanas Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) nāca klajā ar paziņojumu, kurās uzsvēra, ka Otrā pasaules kara laikā Latvijas valsts piedzīvoja divu totalitāru režīmu – Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas – okupācijas, un Latvijas valsts konsekventi nosoda abu totalitāro režīmu pastrādātos noziegumus pret cilvēci, nosoda holokaustu un godina to upuru piemiņu.

ĀM preses sekretārs Gints Jegermanis uzsvēra, – tā kā Latvijas valsts Otrā pasaules kara laikā “de facto” nepastāvēja, tad Latvija nevar būt atbildīga par okupācijas varu pastrādātajiem noziegumiem tās teritorijā. Preses sekretārs vērsa uzmanību, ka šī likuma mērķis ir sekmēt vienotu sabiedrības izpratni par šiem Otrā pasaules kara notikumiem, tādējādi veicinot sabiedrības saliedētību.

ĀM preses sekretārs skaidroja, ka, pārkāpjot 1907.gada Hāgas konvenciju, Otrā pasaules kara gaitā abas karojošās puses – nacistiskā Vācija un Padomju Savienība – pretlikumīgi mobilizēja savos bruņotajos formējumos Latvijas iedzīvotājus, kuri kļuva par šo režīmu upuriem.

Likums paredz piešķirt minētajām iedzīvotāju kategorijām – abu karojošo pušu armijās pretlikumīgi mobilizētajiem Latvijas Republikas pilsoņiem, kara dalībnieka statusu, dodot arī iespēju pašvaldībām noteikt šiem cilvēkiem papildus sociālās garantijas, teica ministrijas pārstāvis.

“Gribam īpaši uzsvērt, ka likums absolūti izslēdz šāda statusa piešķiršanu personām, kas ir darbojušies vienas vai otras karojošās puses represīvajās struktūrās, vai ir pastrādājušas kara noziegumus vai noziegumus pret cilvēci,” sacīja Jegermanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Nu priecājaties ka tos nepilsoņu karotājus nepielīdzināja leģionāriem. Kā tad atmazgātos?

 2. Ušakova kepkas sasparojušās!!!

  Laikam briest ziepes un ienācis papildus finansējums!!!

 3. Jā,mūsu planētas lielākais kauna traips ir krievija-banditisks,fašistisks veidojums!

 4. Вообще, скучно тут у вас. В НРА гораздо веселее. Atbildēt

  grafists.

 5. To, ka statuss nepienākšoties cilvēkiem, kas ir darbojušies vienas vai otras karojošās puses represīvajās struktūrās, vai ir pastrādājušas kara noziegumus vai noziegumus pret cilvēci, Krievija kaut kā ērti “palaidusi gar ausīm”. Laikam pie vainas viņu greizā loģika, ka visi Sarkano armijā karojušie automātiski ir varoņi, vienalga paši iestājušies vai piespiedu kārtā iesaukti, pastrādājuši noziegumus vai ne, un tas pats ar Brūno armijā karojušajiem, tikai pretējā virzienā..

 6. kadas sausmas
  Bandits satrucies, ka tiek saukts par banditu.
  Nabadzins, ka to pardzivos.
  Labak ari spoguli neskatities, lai tas nav jaapvaino par pretiga viepla radisanu…

 7. Ja sievieti izvaro, un cits izvarotajs padzen 1,. lai statos ta vieta, bai tads saucams par atbrivotaju, jeb par tiesi tadu pasu izvarotaju?
  Bet te kadam ta neliekas…

  • Какие у вас интересные ассоциации, однако. Вам надо эротичесие романы писать. Atbildēt

   Da, da.

   • Tikai padomju grapists, izdzirdot vārdu “izvarošana”, var iedomāties par erotiskajiem romāniem, nevis vardarbību vai noziegumu..

 8. Admirālis Gorškovs Atbildēt

  Nacists Pūķins apkauno Krieviju.

 9. Nesaprotu?! Kāda daļa mūsu kaimiņam gar Latvijas likumu pieņemšanu vai nepieņemšanu??????????
  Vai pašiem viss kārtībā???? Kas? Laika nav kur likt? 26 gadus jau esam brīva valsts, bet MIERA NO IEJAUKŠANĀS MŪSU VALSTS IEKŠĒJĀS LIETĀS NAV!

  • Tāda ir okupantu daba hibrīdkara 1.fāzē, kad dažādiem veidiem destabilizē iekšpolitiku un sēj latviešos neticību savai valstij. Pēdējā fāzē būs reāls okupantu iebrukums ar tankiem un mēģinājums okupēt Latviju.

 10. PALDIES PAR TĀDA LIKUMA PIEŅEMŠANU LATVIJAS VALSTS SAEIMAI UN VALDĪBAI! PALDIES!!!!
  KAS ATKĀRTOTI IZRAISĪJA KARU – ŠOREIZ OTRO PASAULES KARU?Ar šo arī vajadzēja sākt protestēšanas darbības! Abas VĀCIJA un KRIEVIJA- BIJA UPURI UN ABAS VIENLĪDZ NEKAUNĪGI MOBILIZĒJA IEKAROTO ZEMJU JAUNIEŠUS SAVOS BRUŅOTAJOS SPĒKOS! Esmu pēckara bērns, varu daudz ko nezināt, bet šajās peripētijās diemžēl esmu izurbusies cauri pa atjaunotās Latvijas neatkarības 26 gadiem.
  LAIMĪGU 2018.GADU MŪSU SAEIMAI, ĀM un RINKĒVIČA KUNGAM, MŪSU KARA VETERĀNIEM UN MANAI LATVIEŠU TAUTAI, MANAI LĪVU TAUTAI!

 11. LV jaaicina krieviju izvakt savas lopu ordas no LV?pec 1918.g. LR atjaunoshanas 4. maija aktieriem tiks piespriesti ASM?

 12. jobanie okupanti veel nevar noriit savu despotu un totalitarismu visaa eiropaa…

 13. Ja jau Krievija protestē, tad likums labs.
  Mūs toreiz okupēja kā Krievija tā Vācija,
  bijām spiesti karot kā vienas tā otras
  armijas rindās. Un cik vairs to veterānu
  palicis . . .

Draugiem Facebook Twitter Google+