×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Krievu kanālu bīda paslepus (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Dace Melbārde

Kultūras ministres Daces Melbārdes aktivitātes slepenajā darba grupā satraukušas viņas partijas biedrus – Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputātus.

Valdība esot izveidojusi slepenu darba grupu Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai, svētdien ziņoja televīzijas raidījums “Nekā personīga”. Šo grupu vada kultūras ministre Dace Melbārde (NA), bet tajā darbojas arī Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšēdētāja Solvita Āboltiņa, Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants un Satiksmes ministrijas pārstāvis.

Darba grupas galvenais uzdevums esot piedāvāt instrumentus cīņai pret Krievijas propagandu. “Mēs apzināmies, ka tas ir komplekss pasākumu kopums, kurā ietilpst gan jautājums par retranslēto kanālu monitoringu, par nelegālo pakalpojumu sniedzēju ierobežošanu, gan par alternatīvu informācijas avotu nodrošināšanu Latgalē. Tas ir jautājums, kas saistīts ar mediju pratību, žurnālistu izglītošanu, žurnālistikas ētikas jautājumiem,” TV intervijā stāstīja kultūras ministre Melbārde. Viņas vadītā darba grupa esot sanākusi trīs reizes un sagatavojusi vairākus priekšlikumus. No tiem visvairāk dzirdēts par ierosinājumu izveidot trešo Latvijas televīzijas kanālu krievu valodā. Melbārde, viesojoties Daugavpilī, kā citu variantu pieļāva iespēju ar sabiedriskā pasūtījuma palīdzību stiprināt Latgales reģionālās televīzijas, kuras jau esot iekarojušas latgaliešu uzticību.

Kultūras ministres vadītās darba grupas aktivitātes krieviska kanāla veidošanā radījušas neizpratni gan NA vēlētājos, gan vairākos nacionāļu Saeimas deputātos.

Frakcijā domas dalās – daļa NA parlamentāriešu pret atsevišķa kanāla veidošanu izturas saprotoši (ar noteikumu, ka tas tiks stingri uzraudzīts), bet citi kategoriski iebilst pret krieviska TV kanāla veidošanu. Viens no kategoriskākajiem kritiķiem ir NA Saeimas frakcijas deputāts Edvīns Šnore. “Tā kā šī valdības darba grupa ir slepena, mēs īsti nezinām, kas tur izlemts. Būtu ļoti būtiski pēc iespējas ātrāk gan frakcijā, gan koalīcijā nonākt pie vienota viedokļa jautājumā par to, kā adekvāti atbildēt Krievijas propagandai, jo laiks negaida,” teica Šnore.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars gan mierina, ka Melbārde nav aizgājusi “Vienotības” pavadā. “Man ir regulāra komunikācija ar kultūras ministri un esmu drošs, ka viņa arī šajā darba grupā pārstāv NA politiku un vērtības. Cita lieta, ka sabiedriskajā telpā bieži vien nonāk puspatiesības. Iespējams, tieši tādēļ no atsevišķiem partijas biedriem izskanējuši pārmetumi kultūras ministrei. Šobrīd nav nekāda lēmuma par kāda krievu kanāla izveidi, bet par mērķtiecīgu darbību informatīvajā telpā, lai aizstāvētu Latvijas nacionālās intereses. Tas ir valstiski svarīgs darbs!” apgalvoja Dzintars.

Lai nomierinātu frakcijas pārstāvjus un formulētu vienotu nostāju jautājumā par krieviska kanāla veidošanu, NA tuvākajā laikā rīkošot partijas iekšējo diskusiju par Latvijas mediju telpas aizsargāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Eh, nu tā īsti nav skaidra šā kanāla jēga! Tiešām viņi domā pārliecināt pārdomāt kādu rašisma piekritēju savu dzīves pozīciju? Tas būtu ļoti jauki, bet diemžēl – neticu.
  Respektīvi, tiešām naudiņa būs iemesta skurstenī. Bet mēs reāli legalizējuši divvalodību, tieši to ko arī vēlas panākt rašisti.

 2. Lūdz kanālu 5 valodās. Atbildēt

  Es piedāvaju izveidot ES kanālu Baltijai -angļu, latviešu, lietuviešu, igauņu, krievu valodā visas dienas garum ā 15 stundu garumā no 9.00 -24.00. Katrai valodai dienā atvēl trīs stundas!!!!!Ziņas plus interesantais vai izzinošais. Modernu, jauniešu TV ar vecākās paudzes pieredzes gudrību! Lai Eiropa nak palīgā. Organizēt vēl vienu krievu kanālu – tā ir atpalicība! Pie tam traģiska atpalicība.

 3. Vai pazaudēsim valsti Atbildēt

  Latviju sagraus. Ebreji prasa miljonus vērtus īpašumus, kuri sakopti par latviešu naudu, šeit organizē vēl vienu kanālu krievu valodā, kaut arī Latvijā jau sen darbojas Latvijas budžeta finansēts rievu kanāls LTV7. Pirms 25 gadiem latvieši rakstīja likumus un ātrā laikā sakārtoja valsti – pa tā laika haosu visu ekonomiku savās rokās pārņēma krievi un pašreiz bagātāko cilvēku sarakstā nav gandrīz neviena latvieša.Un ja kāds ir tad to visādi iznīdē.

 4. Kanālu angliski un jaunajai paaudzei visā Baltijā Atbildēt

  Antipropogandas kanāls visā Baltijā būtu jāveido angļu valodā un jauniešiem. Lai nāk palīgā BBC,CNN, vācu kanāli,itāļu izklaide.Ja jau var palīdzēt militāri, tad vajag palīdzēt garīgajā, mentālajā jomā,lai mēs esam eiropieši.

 5. Piekrītu par 100% Atbildēt

  Mums ir vajadzīga sava NACIONĀLA valsts! Ja Latvijā valdošais prettautiskais režīms sāks sludināt nacionālismu, tas būs apmēram tas pats, kā kad izkrāsota, pusplika ielasmeita bordelī jums stāstītu par Dievu un tikumību. Un arī rezultāti būs līdzīgi. Tikai tad, kad mūsu valstsvīri ar saviem darbiem, nevis tikai vārdos, aizstāvēs Latvijas valsts un latviešu tautas nacionālās intereses, katrs šeit dzīvojošais izjutīs patiesu piederību šai zemei un šīs piederības vērtību un nozīmīgumu. Un arī jebkurš šeit dzīvojošais CITTAUTĪBNIEKS redzēs un sapratīs, ka nacionāla, latviska Latvija ir arī viņa interesēs.

 6. Nomainīt ministri Atbildēt

  Edvīnu Šņori vai Ritvaru Jansonu par kultūras ministru. Melbārde derētu Tetereviem par sekretāri.
  ja vēlētāji ir ievēlējuši Nacionālās apvienības deputātu, viņi ir vēlējušies stiprināt partijas līniju – stipru nacionālu valsti, kur labi jūtas visi cilvēki. Holandē, Zviedrija visi runā viena valodā.

 7. Vai latviešiem jādodas projām pasaulē? Atbildēt

  Paslepus mums latviešu vara saka: vācieties ārā no savas sentēvu zemes,te runāsim krieviski vēl vairak kā līdz šim. Viena dienā plkst. 14.00 pārgrozīju latvijas kanālus-tikai vienā skanēja latviesu valoda. vai tas nav spriedums manai zemei?

  • Jau reiz bija minēts – ievēlējām latviski runājošus, bet ne nacionāli domājošus deputātus.
   Visi pļerkst par latviskumu, bet kuri no viņiem par to patiesi iestājas? Varbūt 5-6 ?

 8. Bailīgie latvieši Atbildēt

  Krievu kanālu nevajag. Mums ir jāiet uz vienotu sabiedrību. Latvijai kā nācijvalstij ir jāsiprina savi pamati. Ir maksimāla nauda jaiegulada Latvijas televīzijā. Ir jāturpina Rēdera tipa intervijas. Uz latvijas televīziju jāaicina eiropieši,krievi,ukraiņi- mūsdienīgi domājoši cilvēki. Ir jāaicina krievu cilvēki uz Latvijas televīziju.
  Latvijas ziņu dienestā viena no diktores vietām jāpiedavā krievu skaistai sievietei ar brīnišķīgu balsi. Raidījumos jāpiedalās visiem sabiedŗibas locekļiem un jārunā latviski, ja kurš neprot, tam varam piepalīdzēt. Latviešiem ir jānostiprina latviskais,kas ir eiropeisks un humāns.

 9. Ja tāda persona kā Melbārde ir Nacionālās apvienības ministre, tad gluži dabiski rodās jautājums kas īsti ir šī partija. Vienotības piedēklis vai nacionālo interešu aizstāvju partija.

  • lai gan Melbārde ir latviešu kultūras cilvēks, bet viņa šķiet ievērojami apolitiska…un par politiskas partijas pārstāvētu ministri neder.

 10. Valsts atzīst krievu valodu par valsts valodu?

 11. Kāda jēga būs no jaunā krievu kanāla,ja to Latgalē nevarēs uztvert tāpat,kā līdzšinējos Latvijas TV kanālus?

 12. Paslepus bīda jau kopš 2009.gada! Skat.”Valdība noliedz pensiju samazināšanu”,TVNET/Latvijas radio,01,jūnijs (2009) 09:53

 13. Melbārdei vajadzētu padomāt kā pati izskatās uz citu fona. Saprotams, ka nepieredzējusi, bet savas nostājas arī nav. Ministrs nevar būt neitrāls, turklāt kultūras jomā. Ierēdņa stils pa visām vīlēm laužas ārā.

 14. Pašai NA un Raivim gribētos likt saprast, ka no ierēdņa labs politiķis nekad neiznāks. Tāpat kā no veca ēzeļa – jauns rikšotājs. Ierēdnis pēc dabas ir “gan nāšim, gan vāšim”. Melbārde kopš paša sākuma ir bijusi diezgan vienotībiska, – kompromisi, pa vidam, nevis melns vai balts, bet pelēks… Ja partija ir ar savu ideoloģiju, tad tā ir jātur kā karogs, nevis jānodarbojas ar pašdarbību (!), domājot, ka gan jau tā būs labi. Bet nav vis labi – piemēram, tajās lietās, kur Melbārde ir gājusi savu veco, ierēdniecisko ceļu. Kultūrā ierēdņu vara ir tikai augusi, ministre starp ierēdņiem jūtas “kā starp veciem partijas biedriem”.
  NA jābīda ministri no sava vidus, nevis jāpiemeklē un tad “jākrista” viņiem pasvešā ticībā. Vai Edvīns Šnore nebūtu bijis labāks ministrs?

 15. Kā tur īsti ir ar to Latvijas TV programmu redzamību Latgalē? Vai visās vietās ir pieejamas visas programmas? Kādreiz rakstīja, ka nav. Varbūt patērēt to naudiņu tam, lai reiz vismaz visas patreizējās Latvijas TV programmas būtu skatāmas ikvienā Latgales mājā, lai cik dziļi mežā tā atrastos.
  Krievu valodā tur programmu vairāk nekā vajadzīgs.
  Bet speciālu programmu krieviski gan nevajag, tā būtu kaitniecība pret Latvijas valsti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, kas it kā esot apstiprināta ar likuma spēku.
  Mūsu krievi gluži labi prot latviski, nevajag viņus pataisīt par galīgiem muļķiem. Bet, kuram mīļa kremļa propaganda, tas Latvijas TV tik un tā neskatīsies, raidi, kādā valodā vēlies, kaut ķīniski.

 16. Šobrīd drīzāk tiek gatavots viss iespējamais divvalodības ieviešanai. Un visas šīs padomes to lieliski apstiprina, es domāju ka viņi visi ir jātlaiž par šādu pretvalstisku darbību!!!

  • pareizāk sakot: viņi …būtu jāatlaiž, ja vien tauta to varētu; ja būtu patiesa demokrātija (demos kratos – tautas vara), – no okupācijas atbrīvojušos latviešu tautas vara, bet ne “padomju” politisko avantūristu ieviests un ar “padomju tautas” metodēm celts (tāpat kā komunisms) mežonīgais kapitālisms, plus vēl okupācijas laika kolonistu politiska līdztiesība…
   Vispirms jau mums – tiem post-padomju latviešiem būtu jāievēl sev tāds Saeimas vairākums un valdība, kurai latviskums (tautas identitāte – valoda un kultūra) būtu svarīgāka par šo “cittautiešu” labsajūtu…

 17. Protams, ka pārkrāsotais padomju režms, kas valda Latvijā pat nedomā reāli pretdarboties kremļa propogandai. Ne jau velti tas nav darīts visus šos gadus. Tieši otrādi, ir darīts viss iespējamais, lai kremļa propogandas izplatību šeit veicinātu. Bet mūsu “valstsvīri” tēlo antiņus, kas pēkšņi pamodušies no miega, izberzējuši acis, ieraudzījuši te to kremļa propogandu un tagad sacenšas “sašutuma izteikšanā”. Pēc tādas sašutuma izteikšanas, kā parasti sekos darbības imitācija. Vēl viena krievvalodīgā kanāla radīšana ir ideāla šādas darbības imitācijas forma, kas ļauj apgūt kārtējos miljonus no valsts kases pilnīgi bez jebkāda ļaunuma kremļa propogandai. Tas ir apmēram tā, kā, lai apkarotu dzeršanu, atvērt vienu jaunu minerālūdens tirgotavu un spriedelēt, ka tagad visi tie dzērāji, kuri līdz šim ir gājuši uz alus bāru nāks un pirks to minerālūdeni.
  Ne jau tā krievijas propoganda ir “jāapkaro”, bet tam pretim ir jāliek latviešu nacionālisms. Tas nacionālisms, kuru šiet valdošais, pārkrāsoto komunistu režīms visus šos gadus ir mērķtiecīgi un sistemātiski apkarojis. Un šī nacionālisma ideju propogandai ir jābūt visu šeit Latvijā esošo masu saziņas līdzekļu neatņemamai sastāvdaļai. Un tam ir jāziedo valsts nauda! ( Tikai nepārprotiet mani, es runāju par nacionālisma, nevis nacisma vai šovīnisma propogandu.) Saprotama lieta, ka tos, kas ir pārliecināti kremļa piekritēji, nekāda kontrpropoganda nepārliecinās un tas arī nav vajadzīgs. Lai jau viņi vārās savā sulā! Svarīgi ir apskaidrot prātus pašiem latviešiem un tiem cittautībniekiem, kuri masīvās kremļa propogandas iespaidā ir zaudējuši orientierus. Tieši prokremlisko uzskatu izplatība latviešu vidū ir tā, kas visvairāk šobrīd apdraud Latviju!
  Bet, skumjākais jau ir tas, ka ar kailu propogandu vien jau neko nevar panākt. Šai propogandai ir vajadzīgs segums! Mums ir vajadzīga sava NACIONĀLA valsts! Ja Latvijā valdošais prettautiskais režīms sāks sludināt nacionālismu, tas būs apmēram tas pats, kā kad izkrāsota, pusplika ielasmeita bordelī jums stāstītu par Dievu un tikumību. Un arī rezultāti būs līdzīgi. Tikai tad, kad mūsu valstsvīri ar saviem darbiem, nevis tikai vārdos, aizstāvēs Latvijas valsts un latviešu tautas nacionālās intereses, katrs šeit dzīvojošais izjutīs patiesu piederību šai zemei un šīs piederības vērtību un nozīmīgumu. Un arī jebkurš šeit dzīvojošais CITTAUTĪBNIEKS redzēs un sapratīs, ka nacionāla, latviska Latvija ir arī viņa interesēs.

 18. Piedodiet kultūras ministre un pārējie, kas vēlas slepeni veidot kaut ko. Lai ko jūs veidotu, un galvenais atsevišķu TV kanālu priekš krieviem, jūs ieliekat stabilu, juridiskā izpratnē, divkopienas pamatus Latvijā. Ar to jūs pasakāt, ka latviešu valoda vairs nebūs valsts valoda, un to apgūt krieviem nav nepieciešamība. Pat nevajag apgūt divus vārdus latviešu valodā – lūdzu, paldies. Tas ko gribat darīt ir dziļi maldīga teriorija, ka pēc šāda atsevišķa kanāla krievi to skatīsies, it sevišķi latgalē. Tie miljoni ko gribat ieguldīt apšaubāmajā projektā, būs velti izmesti vējā. Ieguvēji būs tikai atsevišķa neliela veiklu darboņu grupiņa, bet galvenā problēma netiks risināta. Vienīgais kur es redzu risinajumu, ir TV7, kas jau daudz raida krievu valodā, paplašināšana. Latgalē visiem kas vēlas redzēt Latvijas TV kanālus par velti izdalīt dekoderus un palīdzēt šiem cilvēkiem noregulēt antēnas uz torni.Tas nemaksās tos miljonus, ko taisās šajā afēra ieguldīt. Aizliegt skatīties Krievijas un Baltkrievijas TV kanālus prakstiski nevar.

 19. Man nav saprotams ,kāpēc tiek planots vēlviens kanāls , ja jau ir reģionālas TV kuras jau tagad dote valsts un kuru retingi ir katastrofali !!!!!!!!zemi ,vai vienkārši nav !!!!! un kanali vienkārši veģete uz dotāciju naudu
  Te rādas ka būs kaut kas lidizigs , tiks dotēts kanāls ne ar kādu saturu un ne ar kādu retingu .

 20. Pirmkārt, ar varu jaunizveidoto kanālu skatīties nepiespiedīsim, bet no brīva prāta nozombētie putina atbalstītāji to neskatīsies. Otrkārt, viss, ko sagatavos LTV, būs latviešu propaganda, kas pēc viņu domām ir vieni vienīgi meli. Ko tomēr varētu darīt? Pirmkārt, apzināt pie mums emigrējušos Krievijas žurnālistus un piedāvāt viņiem veidot raidījumus jau esošajā LTV7 /piemēram, Meduzas žurnālisti ir ar progresīvu ievirzi un ir putina opozicionāri/. Otrkārt, iepirkt raidījumus no kanāla Dožģ un arī tos raidīt LTV7. Vietējie krievi vairāk uzticēsies Krievijas tautiešiem nekā vietējiem raidīumu veidotājiem. Bet jauna kanāla veidošana ir nelietderīga naudas izšķērdēšana vai arī apzināta vēlme kādam “uzvārīties”.

  • Tevi jāliek par atbildīgu, lai kāds “neuzvārās”. Droši vien šo jautājumu labi pārvaldi un arī citus nesliktāk! – Vesela kaudze apšaubāmu apgalvojumu vienā rindkopā. Tā ir augstāka pilotāža!

Draugiem Facebook Twitter Google+