×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

Juris Lorencs: Gaidām krievu tankus, taču apdraudējums var pienākt no citas puses (43)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Aizvadītajās dienās Krievijā plaši atzīmēja trīs gadus vecus notikumus – Krimas referendumu un sekojošo pussalas iekļaušanu Krievijas sastāvā. Ukrainā un Rietumos to dēvē par okupāciju, Krievijā – par vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu. Pati Krima “de facto” patlaban atrodas pilnīgā Krievijas kontrolē. Un aizvien biežāk pasaules grāmatu veikalos parādās kartes, kurās Krima jau iekrāsota Krievijas krāsās. Parasti tas pat neatspoguļo izdevēja politisko pārliecību – vienkārši “tāda ir dzīve” un “jādzīvo taču tālāk”. Vēsture, tai skaitā arī Latvijas jaunāko laiku vēsture, gan liecina, ka laika gaitā viss var mainīties. Latvijai bija jāgaida 50 gadi.

Bet pagaidām varam mēģināt apkopot tās mācības, ko Latvijai un pasaulei snieguši Krimas notikumi. Vispirms jau esam sapratuši, ka krieviem var būt svarīgas vērtības, kas Rietumiem šķiet aizvēsturiskas, iracionālas un bezvērtīgas. Diezin vai Anglija šodien būtu gatava sūtīt savu karaspēku uz Skotiju, ja tā referendumā nobalsos par neatkarību. Visticamāk, līdzīgi Katalonijas gadījumā rīkotos arī Spānija. Toties krievi ir gatavi maksāt milzīgu cenu par, kā viņi paši izsakās, “zaudēto zemju savākšanu”.

Putins ir Austrumu cīņu cienītājs, un šīs prasmes viņš pārnes arī uz politiku. Ja pretinieks ir spēcīgāks par tevi (un Rietumi gan saimnieciski, gan militāri tādi neapšaubāmi ir), tad vienīgā iespēja uzvarēt ir negaidīta, īpatnēja rīcība, ko paši krievi dēvē par “asimetrisko atbildi”. Šai ziņā viņi ir patiesi talantīgi. Krimas nolaupīšana bija šāds asimetrisks gājiens – tā vietā, lai pārvērstu Krimu par otru Abhāziju vai Piedņestru, tajā parādījās “zaļie cilvēciņi” un sāka rīkoties. Līdzīgi kā Latvijā 1940. gadā, Krievija nostādīja pasauli notikuša fakta priekšā.

Vai Krievija bija gatava karot ar Ukrainu Krimas dēļ? Tas ir neatbildēts jautājums. Šodien dzirdam – Ukrainai vajadzēja mācīties no Baltijas valstu okupācijas un kaut dažas stundas Krimā izrādīt bruņotu pretestību, tad pasaulei nebūtu nekādu šaubu par notikumu patieso dabu. Man gan šķiet, ka šādus padomus nav tiesīgi dot cilvēki, kuri paši sēž drošībā simtiem, pat tūkstošiem kilometru attālumā no iespējamās karadarbības zonas. Ja ukraiņi tobrīd izlēma nekarot, tad viņiem nav ko pārmest.

Viens no jaunākajiem asimetriskajiem gājieniem – dalībai Eirovīzijā, kas 11. maijā notiks Kijevā, Krievija izvirzījusi invalīdu ratiņos sēdošu dziedātāju Jūliju Samoilovu. Šeit principā nevar zaudēt. Ukrainā izskan aicinājumi neielaist Samoilovu valstī, jo viņa savulaik koncertējusi okupētajā Krimā. Skandāls, ko Krievija noteikti pratīs izmantot. Bet, ja Samoilova piedalīsies un negūs panākumus – pie vainas Ukraina un tās Eiropas zemes, kas ignorē cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

NATO gatavojas sagaidīt krievu tankus pie Alūksnes, taču apdraudējums var pienākt pilnīgi no citas puses. Atkal pavisam svaigs asimetriskās politikas piemērs – likumprojekts, ko Krievijas Valsts domē nupat iesnieguši deputāti Konstantīns Zatuļins un bijusī Krimas prokurore Natālija Poklonska. Dokumenta autori apgalvo, kas tas ticis izstrādāts pēc Putina norādes. Likums paredz, ka uz Krievijas pilsonību turpmāk varēs pretendēt katrs krievu valodas pratējs, kam ir saknes Padomju Savienības vai bijušās Krievijas impērijas teritorijā. Tātad ne tikai bijušo PSRS republiku, bet pat Polijas un Somijas iedzīvotāji. Turklāt, kas ir svarīgi, likumprojekts neprasa pilsonības saņēmēja atteikšanos no iepriekšējās pilsonības. Ja likums tiešām tiks pieņemts, tad arī šo rindu autors, kurš krievu valodu pārvalda labāk nekā viens otrs tatārs, baškīrs vai čečens, teorētiski varētu pretendēt uz Krievijas pasi. Tomēr paradoksālā kārtā šāda politika asimetriski var vērsties pret pašu Krieviju. Neticu, ka krievi spēj integrēt 70 miljonus musulmaņu, kuri šodien dzīvo Centrālāzijas republikās un Azerbaidžānā.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Комментарии из России не принимают?

 2. Бред

 3. Sharikoviem, kuri “gudri” ljurina par “labajiem” launuma imperijas likumiem, laikam tupajos purnos jabaz parasta patiesiba, ka tie uz pie varas esosiem pilnigi neattiecas, un ka tie tos ari trakte un piemero pret vergiem pec savas vajadzibas.
  Bet pat par visparastako Konstitucijas lasisanu var noklut ari cietuma, “statju” atradis…, jo cekisti necies atgadinajumus par to uzsplausanu likumiem

 4. ногда удивляет, с какой лёгкостью журналисты, пишущие о России, обнаруживают полное незнание (или неуважение?) законов России. Автору статьи следовало бы заглянуть в Конституцию РФ, где декларируется право гражданина иметь иностранное гражданство, и что при этом Россия его рассматривает лишь как собственного гражданина.
  Впрочем, для человека, лишившегося собственной страны (ибо Латвия – давно уже не страна, а колония, маргинальная территория с внешним управлением и без экономических перспектив), такое незнание, возможно, естественно просто в силу узости его кругозора.

 5. Автор то еще и шовинист, утверждая, что лучше знает русский язык, чем татары и башкиры. Он плохо знает реалии. Татары и башкиры говорят прекрасно на русском языке. А вот автор, я думаю, даже ЕГЭ по русскому языку вряд ли сдаст. Кстати, и автору стоит внимательно изучать законодательство страны, о которой он пишет, в частности Конституцию по поводу гражданства. И кстати, что касается мусульман- татары, башкиры и многие народы Кавказа являются мусульманами и может быть автор не знает, что они живут в России и очень даже не плохо. Автор может это увидеть например в Татарстане и в Башкортостане. Так что его опасения являются выдуманными. В этом отношении журналисты Латвии часто сами себе что то придумывают- потом сами в это верят- как в танки из России или в гибридные войны.

 6. технично делает подмену понятий, на безголового поребителя контента ориентированно.
  напрмиер “англия не пошлет танки если проголосуют” логично же? потому что проголосуют. Так и в крыму проголосовали. там не надо никого принуждать, там лояное население это реально ИХ ВЫБОР а не путина какого то там.
  А того автор про католонию нам все нюансы рассказал? Рассказал бы как там не признавали референдумы, вставляли палки в колеса “решать должны все”( почему??) и так далее

 7. Vispar nesaprotu, kas seit notiek pat ar ta saukto inteligenci un parejo masu? Tiesam tada apmatibas un tupuma dominance, ka nelauj neka saskatit nozelojamo realitati, ka te nekam nav jaatnak, jo vel nemaz nav aizgajusi un visu pilniba kontrole?
  Tiesam jasaka, ka cekistu iecienita un plasi pielietota jedzienu aizvietosanas metode darbojas gandriz 100 %. Atliek tiem tikai nosaukt cekistu par patriotu, kaut ko pseido patriotisku paljurinat, un tulit jefinu uzskatos partop par savejo.
  Tapec jasak ar pasu vienkarsako un elementarako, jabeidz sevi krapt, palidzot pust to pasu cekistu sagrozito jedzienu melu stabules, kas ir to varas viens no garantiem.
  Vel Cercils teica, ka nakotnes fasisti= komunisti sevi deves par antifasistiem.
  Pat berniem jauka pasacina par Sarkangalviti un vilku maca atpazit un atskirt par vecmaminu pargerbto vilku, lai nenoklutu ta zobos. Bet lielakais vairums latviesu tautas to nespej. Dzivo to pasu cekistu paklautiba un pat nenojaus un neparstaj brinities, ka no dadziem neizaug rozes..
  Nu cik var but tik patalogiski neattapigi? Sen laiks izberzet aceles un apskatities realitatei acis, nevis tikai blenzt uz blezu sapusto miglu.
  Vai tiesam kadam ir gari un plasi jaskaidro, kas un kapec citigi slepj cekas noziedzniekus, kas visu gadus, un joprojam, melo par neesoso integraciju, darot tiesi pretejo, pie tam jau atlaujoties pavisam nekaunigi aicinat mus parkrievoties?
  Tad kadi te vel “zalie virini”, ka zalakus par tadiem gruti iedomaties? Tie jau dara visu, ko tiem vajag. Pie tam, kas tiem pat izdevigi, pa klusam un bez liekas aziotazas.., “gudri” aizbildinoties, kapec mums nav vajadzigs OMD, faktiski nopietna valsts aizsardziba, izliekoties par pasiem gudrakajiem…, kad visi, pat lidz tam neitrala Zviedrija ir iznakusi no komforta zonas, saprotot, ka banditiskais cekistu rezims ir reals apdraudejums visai pasaulei un neka nedarisana ir faktiska padosanas tiem verdziba, butiba pat civilizacijas gadiem guto sasniegumu zaudesana.

 8. Interesanti gan būs, kad uzzināsim – cik kangaru tad īstenībā ir šobrīd , Latvijā !
  Bet kas attiecas uz šo variantu, tad , kā viens jau šeit komentēja, attieībā uz 70 milj. musulmaņu, tas ir bīstams gājiens šodienas Putina Krievijai. Ja nu vienīgi tur jau viss ir sakārtots pē Staļina teiktā, ka : “Nav svarīgi kā balso tauta ! Svarīgi ir kas un kā skaita balsis !”

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 10. Латвия получила ответ НАТО: заткнитесь вы уже со своей «русской угрозой».Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что страны Балтии не подвержены угрозе военного нападения. Из этого заявления следует, что призывы глав Латвии, Литвы и Эстонии к увеличению присутствия Североатлантического альянса в их странах необоснованны. «НАТО видит обеспокоенность в связи с терроризмом и кибератаками, но ничто не указывает на возможность конвенционального военного нападения на какую-либо из стран НАТО, в том числе на страны Балтии», — заявил генеральный секретарь Североатлантического альянса Йенс Столтенберг в ходе официального визита в Данию.

 11. 2o marta intervijaa itontv alex Veksler apmelo latviju un legionarus

 12. Lai cilvēks pieņemtu Krievijas pilsonību, ir jābūt ļoti būtiskiem iemesliem, kaut vai materiālajā ziņā. Ticu, ka Vidusāzijas musulmaņiem, kādiem saulainās Āfrikas dēliem ar saknēm Krievijā tas varētu būt aktuāli, bet Latvijā, Lietuvā vai Igaunij tie, domāju, varētu būt atsevišķi cilvēki, ne vairāk.

 13. Tā saucamā Latvijā, nekas nav mainījies kopš ceturtā Maija 1991. gada. Paši skat un klausās lielā kaimiņa propogandu, runā par vēciem labiem laikiem un lama pašu ievēletos cilvēkus un atstātos oligarhus. Pašus tautiešus izdzina ārā bet okupantus atstāja viņu vietā. Latvijas zeme tiek pārdota ārzemniekiem un paši perk ievesto uzturu. Jums jau nevajag Putina zaļos cilvēciņus, Jūs paši ēsati tie.

 14. Latvijas vislielākais apdraudējums ir zaglīgie varturi ar kļičku “valdība”!

 15. Kamēr Kremlis bojā savas attiecības ar Izraēlu, apbruņojot Sīriju, kurai vēl no PSRS laikiem ir sapnis noslīcināt jūdus Vidusjūrā, ir laiks apdomātai rīcībai.

 16. Nur ein ….. Russe ist ein guter Russe.

  • Заколебал, дохтур! Вот вам в ответ. Хороший дохдур – дохлый дохтур!

   • третьекласник, Atbildēt

    а ты домашние на завтра уже приготовил ?
    А то – получишь очереднюю двойку !!

    • Мальчик! Не мешай взрослым дядям ругаться! Опасно это, можешь под руку попасть – будет больно!

     • Мальчик!

      Точно ! Не мешай взрослым дядям ругаться! А то нам обоим попадет за спам !

     • Ну тебе то точно попадёт. Ты даже ничего своего придумать не можешь!

 17. Latvijas aizsardzības spēki arī tagad nav gatavi pretoties Krievijai. Jau 1940. gads pierādija, ka mūsu armija par baltu velti gaidīja uzbrukumus pie aBRENES VAI ZILUPES, JO KRIEVI IENĀCA NO LIETUVAS CAUR ELEJU. Arī tagad no Kaļiņingradas desantu var izsēdināt kaut vai pašā Līepājā un ar tirdzniecības flotes kuģiem. Liepāju jau nekādas fortifikācijas neapsargā un kamēr apķersies kur ko bāzt okupanti jau būs pie Rīgas.

 18. Juri, ja jau tu nolēmi rakstīt analītisku materiālu, tad tev vajadzēja pastudēt reālo vēsturi. Ja yu nezini, tad 1940. gadā Latvijā ienāca nevis Krievijas, bet PSRS karaspēks. PSRS sastāvā tolaik ietilpa 12 republikas, tai skaitā arī Latvijā tik mīlētā Ukraina. Otrkārt, PSRS karaspēka daļas nevis iebruka Latvijā. kā to mēģina interpretēt tagadējie politiķi, bet ienāca uz starpvalstu līguma pamata, kuru parakstīja Latvijas valdība uz Kārli Ulmani priekšgalā un to akceptēja prezidents Kārlis Ulmanis. Tas, kas notika pēc tam un kādas saruna veda Vācijas un PSRS politiķi — tas ir nedaudz cits jautājums.

  • PSRS bija Krievijas fašistu, sadistu, slepkavu, marodieru un tumsonīgo sātanistu impērijas apogeja. Iebrukums Latvijā, tāpat, kā Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Besarābijā, bija uzbrukums Eiropai, par ko noteikti būs tribunāls, kurā samals ikvienu krievu un krievmīli

  • Godātais Igo,vēsturi vispirms vajadzētu iemācīties un tad pārgudri komentēt. Par kādu vienošanos starp Krieviju un Latviju varēja būt runa, ja bija sācies II Pasaules kars, jau bija okupēta Polija, parakstīts Molotova – Rībentropa pakts. bet jums – starpvalstu vienošanās, dziļa cieņa un mīlesība…

 19. jā, ja Volstrītas salašņas, dažādus zaglīgus teroristeļus- Rotsildplukatas nelikvidēt, tā nabaga ASV valstele piedzīvos drausmīgu KRAHU.

  • Paņem popkornu, iesēdies ērtāk krēslā un skaties Krievijas agoniju! Garlaicīgi nebūs.
   agonia-ru.com

   • У тебя горячка белая, Улдис! Не надо столько пить! Ты же невменяем совсем!

    • Похоже, что вы тоже не вменяемы. Болезнь Улдиса заразна!
     На заборе тоже пишут разные слова, но это не значит, что это правда.

 20. “Neticu, ka krievi spēj integrēt 70 miljonus musulmaņu, kuri šodien dzīvo Centrālāzijas republikās un Azerbaidžānā.”
  ===================================================================
  Globalizāciju apturēt nevar, taču integrācijas paradigmu gan var mainīt. Kamēr Rietumu galvenais vilcējspēks (tarāns) ASV spiests paņemt pauzi, tikmēr Ķīna var kopā ar Krieviju pārņemt vadības grožus. Process ir sācies:” 2016.g.5.novembrī Rīgas Centrālajā stacijā svinīgi sagaidīts pirmais Latvijas un Ķīnas dzelzceļu kopīgi organizētais testa vilciens maršrutā Yiwu-Zabaikaļska-Rīga.

 21. Līdzīgi kā Latvijā 1940. gadā, Krievija nostādīja pasauli notikuša fakta priekšā.
  ==================================================================
  Viss bija gandrīz līdzīgi – 1939.g. pakts ar Vāciju, tad varēja rīkoties. Tāpat arī 2014.g., kad Putins saņēma vienas globālās elites grupējuma “svētību” rīkoties. Starp citu, kā ASV kaut kāds sīks ierēdnis nosodīja PSRS rīcību 1940.g., tā arī pēc 2014.g. pavasara sekoja smieklīgas sankcijas pret Krieviju. Būsim reāli – pavērosim Putina uzvedību 15.maijā Pekinā. Ar ko izšķirsies būt kopā Krievija? Ar Rietumiem jebšu cels jaunu Eirāzijas lielvalsti kopā ar Ķīnu u.c. Āzijas valstīm?

  • Nekādu Eirāzijas valsti Krievija ar Ķīnu necels. Ķīnieši pārņemot Krievijas teritoriju, resursus un sievietes, padarīs to par savu provinci, bet krieviem paredzēta vien nekvalitatīva darbaspēka loma.

 22. Varu piekrist – notiks tas,kam būsim gatavi vismazāk.Un tas kaut kas var pielavīties lēni,nemanāmi,drīzāk jau pat kā draugs.

 23. 1. No kurienes tāda pārliecība, ka 70 miljoni Centrālāzijas un Azerbaidžanas krievvalodīgo noteikti gribēs saņemt Krievijas pilsonību. 2. Kāpēc Krievijai viņi būtu jāintegrē? Viņi varēs turpināt dzīvot turpat. 3. Krimas mācība Ukrainai, manuprāt, ir nevis militārās pretošanās nepieciešamība, bet prasme rīkoties preventīvi, lai vispār tāda situācija nebūtu izveidojusies. Zinot Krimas īpašo situāciju, zinot iedzīvotāju noskaņojumu un etnisko sastāvu šajā teritorijā, sākt apvērsumu centrā ar pretkrieviskiem saukļiem, iepriekš nenodrošinot sev atbalstu šajā teritorijā bija vismaz tuvredzīgi, bet no politiskā viedokļa neprofesionāli.
  Un vispār mācība jebkurai valdībai, vajag vairāk ieklausīties savas valsts iedzīvotāju noskaņojumā, lai nebūtu jālauza galva paredzot citu valstu rīcība.

  • Azerbaidžānas droši vien nē, bet Kazahstānas un Kirgizstānas, kur krievu valodai joprojām ir valsts statuss, iedzīvotāji noteikti neatteiksies no iespējas neierobežoti ilgu laiku uzturēties Krievijā un izmantot kādus labumus.

 24. tāds meligs rakstelis Atbildēt

  sāksim ar to pašu
  =============
  Diezin vai Anglija šodien būtu gatava sūtīt savu karaspēku uz Skotiju, ja tā referendumā nobalsos par neatkarību. Visticamāk, līdzīgi Katalonijas gadījumā rīkotos arī Spānija.
  =============
  anglija noteikti sūtitu jo nav spejiga pat no bijušajām kolonijām atkāpties, ar argentinu pavisam nesen vel par salām karoja. un ari spānija tiko katalonija sāka par neatkaribu runāt izdeva speciālu likumu ka armijai jāpārņem kontrole pār to ja katalonija mēģina atdalities.
  tāds analītiķis kas kat ievadā melo ka ausis kust jo neticu ka šie fakti viņam nebija zināmi rakstišanas brīdī

  • Uldis>>> tādam melīgam komentētājqam. Atbildēt

   Folklendā netika rīkots referendums. Argentīnas valdība līdzīgi krieviem savu neveiksmīgo ekonomiku centās kompensēt ar svešas teritorijas pievākšanu, tikai pretēji Krimas scenārijam, aplauza savu zobus. Pateicoties krievu spiega Dienvidāfrikā sniegtām ziņām, Argentīnai izdevās nogremdēt vienu britu kuģi, bet tas arī bija viss.

   • А вот и был! Только после войны с Аргентиной и у словиях английской оккупации среди английских же колонистов. Вот те результаты Англия почему то признаёт и считает легитимными, а рефрендум в Крыму – нет! А разницы то никакой!
    Комментарии начинают удалять, надо же!

Draugiem Facebook Twitter Google+