×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. septembris, 2014
Drukāt

Krustā sists Kens un Sv. Bārbija – mākslinieku interpretācija (1)

Foto: Pool & Marianela Facebook lapaFoto: Pool & Marianela Facebook lapa

Kādus tikai tērpus un tēlus savas pastāvēšanas 50 gados nav pielaikojusi slavenā “Mattel” lelle Bārbija, bez kuras nevar iztikt teju neviena mājsaimniecība, kurā aug meitas! Tomēr, šķiet, reliģiskā procesijā viņa – kopā ar Kenu – iekļuvusi pirmoreiz.

Argentīnas mākslinieki Pool&Marianela (Marianela Perelli and Pūls Paolini) satraukuši ticīgos, turklāt ne tikai kristiešus, bet arī hinduistus, savā Facebook profilā publiskojot attēlus Buenosairesā 11. oktobrī gaidāmajai izstādei “Plastikāta reliģija”. Tajā, kā redzams, Bārbija un Kens uzstāsies 33 neierastās lomās – no Sv. Marijas Magdalēnas un Sv. Sebastjana līdz Kāli un Budam. Atveidoti arī citu lielāko reliģiju tēli, vienīgi no Muhameda attēlošanas mākslinieki atturējušies.

Īpaši asu protestu izteikuši hinduisti, taču arī Itālijas katoļu bīskapi konferencē aicinājuši vecākus aprunāties ar bērniem par to, kāpēc lelle ne vienmēr ir laba doma dāvanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienmēr interesanti dzirdēt par satrauktajiem kristiešiem un viņu aizskartajām reliģiskajām jūtām. Tas ir viens no lielākajiem nonsensiem, kādus gadījies dzirdēt. Pat Dombrovska mēģinājumi budžeta samazināšanu nodēvēt par konsolidāciju te nobāl.
    Pirmkārt – kristieši ir indivīdi, kas apzinās ka ir absolūti maitas Dieva svētuma priekšā, ka pēc Dieva sprieduma ir pelnījuši nāvi un ka Jēzus Kristus ir miris viņu vietā lai piepildītu Dieva nolēmumu. Neviens kults šo risinājumu nepiedāvā, tāpēc arī uz to nav attiecināms termins “reliģija” .
    Kristus saviem mācekļiem skaidro, ka šo brīnišķīgo risinājumu cilvēki nepieņems – jūs visi ienīdīs Mana vārda dēļ , saka Mesija. To Viņš atkārto vairākas reizes un ikvienam “Jaunās Derības “lasītājam, pat pašam neuzmanīgākajam ir iespējams par to pārliecināties. “Ienīšana” izpaužas simts un vienā veidā, tai skaitā visādu karikatūru un banālu kiča priekšmetu veidā.
    Tātad kā pasaules darbības var aizskart kristiešu reliģiskās jūtas, ja pasaule ar savām darbībām nostiprina Pestītāja Jēzus vārdus? Jo Viņš saka – priecājieties ja jūs ienīst un ļaunu runā manis dēļ!
    So, kas tie patiesībā ir par kristiešiem, kuri tik satriekti brēc par savu jūtu aizskaršanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+