×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Kubā aiztur ap 50 disidentu politiskā aktīvista Osvaldo Pajas bērēs

Foto - AFPFoto - AFP

Kubas policija aizturēja ap 50 disidentu politiskā aktīvista Osvaldo Pajas bērēs pēc viņa meitas solījuma uzzināt patiesību par tēva bojāejas autoavārijā apstākļiem.

Starp aizturētajiem bija cilvēktiesību aktīvists Giljermo Farinass, kurš guvis ievērību ar bada streikiem politieslodzīto atbalstam. Policija aizturēja disidentus, kad viņi iznāca no kādā Havanas baznīcā rīkotas bēru mises, izkliedzot saukļus pret prezidenta Raula Kastro valdību. Osvaldo Pajas meita Rosa Marija Paja bērēs teica runu, kurā apšaubīja varas iestāžu sniegtās ziņas par tēva nāves apstākļiem. Viņa atgādināja, ka Pajam un viņa ģimenei vairākkārt bija izteikti nāves draudi.

Saskaņā ar varas iestāžu ziņām 60 gadus vecais Paja un cits disidents Arolds Sepero-Eskalante svētdien gāja bojā Kubas dienvidaustrumos, kad viņu nomāta automašīna nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Mašīnu vadīja Spānijas pilsonis, kuru Kubas policija apcietināja, lai nopratinātu, pēc viņa izrakstīšanas no slimnīcas pirmdien. Apcietinātais spānis Anhels Karromero-Barrioss ir Spānijā valdošās Tautas partijas jaunatnes spārna aktīvists.

Mašīnā bija arī Zviedrijas pilsonis Jenss Arons Modigs, kurš pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas tika izrakstīts no slimnīcas. Rosa Marija Paja paziņoja ASV Maiami pilsētā izdotajam laikrakstam “El Nuevo Herald”, ka mašīnā avārijas brīdī bijušie pasažieri vēlāk stāstījuši Pajas ģimenei par citu mašīnu, kas mēģinājusi to nogrūst no ceļa.

Osvaldo Paja 2002. gadā ieguva Eiropas Savienības Saharova cilvēktiesību balvu. Šogad pēc viņa iniciatīvas tika savākti 11 tūkstoši parakstu petīcijai, kurā pieprasītas politiskas pārmaiņas Kubā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+