×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Kultūras ministres vizīte Maskavā iezīmē vairākus jaunus potenciālus sadarbības projektus

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei Maskavas vizītes laikā tiekoties ar vairākām augstākā līmeņa amatpersonām, tika iezīmēti atsevišķi jauni turpmākās sadarbības projekti, kas varētu tikt attīstīti, iesaistot atbilstošu institūciju pārstāvjus, speciālistus un uzņēmējus.

Tiekoties ar Krievijas Federācijas prezidenta īpašo pārstāvi kultūras sadarbības jautājumos Mihailu Švidkoju, ministre pārrunāja iespējas Maskavā un, iespējams, arī citās Krievijas pilsētās noorganizēt pasaulē populāru, Latvijā dzimušu gleznotāju darbu izstādi „Born in Latvia’’ ( „Dzimis Latvijā’’). Izstāde varētu aptvert Daugavpilī dzimušā un vēlāk ASV dzīvojušā Marka Rotko, ASV dzīvojošās gleznotājas Vijas Celmiņas, Zviedrijā dzīvojošā Lara Strunkes, plakātista Gustava Kluča un gleznotāja Aleksandra Drēviņa, kā arī vairāku citu Latvijā dzimušu, plašu starptautisku ievērību guvušu autoru darbus.

Šis būtu unikāls projekts, kas parādītu Latviju kā dažādu tautību mākslinieku dzimteni un netieši atsauktos uz šobrīd plaši apspriesto kultūras kanona ideju – vienot visu laiku izcilākos Latvijas cilvēkus un vērtības. Tomēr, lai šādu projektu īstenotu, nepieciešams apjomīgs finansējums, tādēļ tas nebūtu īstenojams agrāk par 2015. gadu.

M.Švidkojs sarunā arī minēja, ka „Krievijā jūtams latviešu kultūras deficīts’’, tādēļ būtu nepieciešams attīstīt jaunatnes sadarbības projektus, kā arī rīkot Raiņa 150. dzimšanas dienas atceres pasākumus 2015. gadā arī Krievijā.

Savukārt Krievijas premjerministra vietniece Olga Golodeca nelielā sarunā ar kultūras ministri interesējās par Latvijas koru dziedāšanas tradīcijām, iespējām Latvijas labākajiem diriģentiem novadīt meistarklases un apmācības Maskavā.

Tiekoties ar A.Čehova Maskavas Dailes teātra (MHAT) skolas-studijas rektoru Anatoliju Smeļanski, ministre pārrunāja studentu un pasniedzēju, kā arī izstāžu apmaiņu starp A.Čehova Maskavas Dailes teātri un M.Čehova Rīgas Krievu teātri.

Ministre arī aicināja tikšanās dalībniekus apmeklēt Rīgas Krievu teātra 130. gadadienas svinības, kuras notiks šā gada 2. oktobrī, vienlaikus atgādinot, ka Rīgas Krievu teātris ir vecākais un visskaistākais krievu diasporas teātris, kas atrodas ārpus Krievijas.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende laikā no 6. līdz 10. februārim uzturējās darba vizītē Maskavā, lai parakstītu sadarbības programmu ar Krievijas Kultūras ministriju, tiktos ar Maskavas latviešu diasporas pārstāvjiem, piedalītos Latvijas Nacionālās operas viesizrāžu atklāšanā, iepazītos ar vairākiem nozīmīgiem kultūras projektiem un tiktos ar amatpersonām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+