×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

Kur tava ārkārtas soma? VUGD iesaka to sagatavot – katram gadījumam (16)

1. Gaudošanu dzirdēsi vai nedzirdēsi

1no6
Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Ja mūsu zemē gadītos kas tāds, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) jāiedarbina trauksmes sirēnas, iespējami divi varianti – gaudošana līdz jūsu ausīm aizies vai neaizies. Šā vai tā, bet ārkārtas gadījumu somu ugunsdzēsēji un glābēji iesaka sakravāt jau tagad. Kam soma, ja par trauksmi nav ne jausmas? Par to svaigākais VUGD un viņu sabiedroto izdotais informatīvais materiāls “Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?” klusē, tāpat kā par “zaļajiem cilvēciņiem”, rīcību terorisma vai kara gadījumā.

Kopumā buklets pamatīgs – deviņās lappusēs aprakstītas gandrīz visas iespējamās pasaulīgās šausmas un kā ar tām tikt galā.

Šķiet, ka civilā aizsardzība nupat būs “topā” – arī vācieši sarosījušies. Viņu Iekšlietu ministrija atsvaidzinājusi civilās aizsardzības rekomendācijas, kurās cita starpā iedzīvotājiem ieteikts uzkrāt ūdens un pārtikas rezerves.

 1. Gaudošanu dzirdēsi vai nedzirdēsi
 2. Sirēnas dzird tikai puse iedzīvotāju 
 3. Trešdaļa nezina, kā rīkoties 
 4. Negribi nelaimi – sāc ar dūmu detektoru 
 5. Ziņkārība var dārgi maksāt 
 6. Pako somu 

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Jā, vēl uzrakstiet, ka jāsapērkas sāls un sērkociņi, un pēc iespējas vairāk, un konservi….

 2. Nu burvīga tēma svētdienas vakaram. Omām spiediens sacelsies, bērni nevarēs aizmigt, sapņos visiem sirēnas rādīsies… 😀

 3. Dinai ir galvā viena rieva un tā pati no lakata ,kas apsiets ap ausīm . Kāds sakars Kaimiņam ar Vienotību ? To var pateikt tikai deģenerāts.
  Senos laikos- hruščova – manai vecmammai bija katram soma sakrāmēta ,izvešanai uz Sibīriju , jo nevarēja zināt cik ilgi melnās bertas braukās pakaļ cilvēkiem.
  Tagad pēc 26 brīvības gadiem atkal Vienotība , NA , ZZS bļauj ,ka katram vajag somu !!!!!!Te ir nopietni robežas jāsargā , nevis tauta jābiedē.

  • Iesaku pajautāt Kaimiņam, vai viņs pārtrauks masu imigrāciju. viņs sāks locīties. Principā pozicija kā bus naudas ziņa izdevīgak tā darīsim. Vienotības tipa “bazars” par tagad izškiroši svarigāko tēmu Latvijas politikā.
   Pārējo Tava komenta daļu atbalstu.

   • Tev patiešām ir tikai viena rieva,tak neraksti labāk neko ,ja neko nesaproti.

    • anonīmais, kā skan Tavs komentars pozitīvā veidā parnests?
     Saki, ko Tu gribi pateikt. Es savu pateicu un varu atkārtot KAMER jums aizies.
     Kaimiņs masu imigrāciju apturēt NENJEMSIES un to turpinās pieļaut. viņš m”sis par tēmu. Vai precizak sakot, viņs tāpat kā Vienotiba cer veģetēt uz globaļugu dāvanām.
     ja mani apstrīdi apgalvo pretējo.
     Es esmu dzirdējusi no pašiem partijas dalībniekiem ļurīgu ļurināšanu par tēmu un locīšanos. Un ar sādām folosofēšanām par lakatiem u.tml. jūs neko nepasakiet.
     Te NAV runa par galvassegām, bet par masu migraciju.
     Tev ir fakti par pretējiem datiem? Ja nav nemuldi!!

  • Iesaku pajautāt Kaimiņam, vai viņs pārtrauks masu imigrāciju. viņs sāks locīties. Principā pozicija kā bus naudas ziņa izdevīgak tā darīsim. Vienotības tipa “bazars” par tagad izškiroši svarigāko tēmu Latvijas politikā. viņs braļojas ar tiem pašiem. globaļugām. droši ka reķinās ar viņu naudas dotācijām tapēc.
   Parejo Tava komenta daļu atbalstu.

 4. UN SKRIEN UZ ELLI, LAI TEVI NOŠAUJA AR VISU SOMU

 5. Nu ārkārtīgi piemērota informācija mierīgam svētdienas vakaram ģimenē…. Rīt skolā bērni varēs stāstīt kā kopīgi pakojuši ārkārtas somu…… Tiešām valsts ar veiksmes stāstu un sapakotu briesmu somu!

 6. Viens no būtiskākajiem noteikti ir IZBEIGT KARU pret arābiem un DALīBU MASU IMIGRACIJAS AFēRā.
  atjaunot un nopietni sargāt valsts robežu. Piem. ungāri attiecas pret to ar lielu nopietnību un atbildības sajutu.

  • Un nākošais – nebalsot par Kaimiņu. Viņs jau netaisās stāties pretī un pārtraukt masu imigrāciju. (minu to tapēc, ka tas tagad topā. Vienotība izgājusi no modes, bet Kaimiņs ir tā pati Vienotiba šajā ziņā). Balsot tikai par spēku, kurš to ir gatavs pārtraukt.

   interesēties pašiem par Latvijas un pasaules vēsturi, politiskajiem procesiem, iemācīties analizēt, noticet Latvijas neatkarībai

   • Dinai viena rieva pierē ,tā pati no lakatiņa ap ausīm – kāds Kaimiņam sakars ar Vienotību -to var uzrakstīt tīrs deģenerāts.
    Es atceros ,ka vēl Hruščova laikā mums ģimenē stāvēja sakrāmētas somiņas katram -izvešanai uz Sibīriju… ,jo neko nevarēja zināt ir pagājis pusgadsimts , pie varas ir Vienotība ZZS , NA , rīgā SC un atkal mums liek somas krāmēt! Uz kurieni tad nu – ja, jau spridzina ar neko nepadarīs.Te ir jārīkojas -jāsargā robežas un kārtīgi

 7. Idiotu zeme gaudo sirenas vieta dienu un nakti zalie seit zalie tur ,no uztraukumiem var piemesties prostata tiem GAUDOTAJIEM jeb ta ir slepkavu jenku pavele

Draugiem Facebook Twitter Google+