Ekrānuzņēmums no Vitālija Trusēviča un Indra Kapenieces Facebook profiliem.

Kurzemes piekrastē masveidā izskaloti beigti jūrasgrunduļi 6

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils novada Sārnatē jūras krastā izskaloti beigti jūrasgrunduļi, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja Daina Naumova, skaidrojot, ka zivju bojāeja esot saistīta ar stipro viļņošanos jūrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Sociālajos tīklos nedēļas nogalē ziņots par līdzīgiem jūrasgrunduļu bojāejas gadījumiem arī pie Liepājas, aiz Bernātiem. Portāls “Ventabslss.lv” ziņo, ka beigtas zivis izskalotas arī Pāvilostā, Kolkā un, iespējams, citās vietās.

Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja apstiprināja, ka saņemtas ziņas par beigtām zivīm Sārnates pludmalē. Sestdien viņa apsekojusi Sārnates pludmali, konstatējot tikai divus beigtus jūrasgrunduļus, taču sociālajos tīklos publicētajās fotogrāfijās Sārnates pludmalē redzams daudz vairāk beigtu zivju. Naumova norādīja, ka beigtās zivis, sestdien acīmredzot jau bija ieskalotas atpakaļ jūrā, vai arī tās apēduši putni. Pēc fotogrāfijām arī esot grūti spriest par bojāgājušo zivju daudzumu, jo tajās redzami tikai atsevišķi piekrastes fragmenti. Kāds piekrastes zvejnieks Naumovai pastāstījis, ka beigto zivju šoreiz neesot bijis tik daudz kā citās reizēs pēc stiprākām vētrām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgi zivju masveida bojāejas gadījumi, kad krastā izskalots liels daudzums beigtu jūrasgrunduļu, pagājušā gada rudenī konstatēti Staldzenes pludmalē netālu no Ventspils, kā arī Liepājas pludmalē.

Naumova zivju bojāeju viennozīmīgi saista ar stipro viļņošanos jūrā, kas bija novērojama piektdien, un izslēdz citas versijas – iespējamu piesārņojumu vai zvejnieku rīcību, atbrīvojoties no nevēlāmā invazīvās sugas zivju loma. Arī akmeņainajā Staldzenes pludmalē beigtās zivis pagājušā gada rudenī izskalotas pēc vētras. Savukārt Sārnates pludmalē pie grunts nārstojošās zivis, visticamāk, gājušas bojā, viļņiem tās triecot pret sēkli, norādīja Naumova.

Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja noraidīja iespēju, ka no jūrasgrunduļu loma atbrīvojušies zvejnieki – stiprā vēja dēļ piekrastes zvejnieki nemaz nevarēja iet jūrā un izlikt tīklus.

Kā ziņots, pagājušā gada rudenī Liepājas pludmalē aptuveni 1300 metru garā joslā tika izskaloti beigti jūrasgrunduļi, kā arī nelielā daudzumā plekstes un mencas. Iespējamais kopējais zivju daudzums, pēc aptuveniem aprēķiniem, varēja sasniegt pat trīs tonnas, kas ir nozīmīgs daudzums. Līdzīgs gadījumu pērn oktobra beigās konstatēts Ventspils Staldzenes pludmalē, kur tika izskalotas liels daudzums beigtu zivju – arī pārsvarā jūragrunduļi.