×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

“Latvijas Avīze”: 19 000 eiro pensijas saņēmējs varētu būt bijušais metalurgs Zaharjins (17)

Sergejs Zaharjins ar 2007./2008. Latvijas atklātā hokeja čempionāta uzvarētāju kausu.Sergejs Zaharjins ar 2007./2008. Latvijas atklātā hokeja čempionāta uzvarētāju kausu.

Foto no arhīva

Lato Lapsa, pietiek.com, speciāli “LA”

Gandrīz nav šaubu, ka Latvijas vislielākās vecuma pensijas – 19 000 eiro mēnesī pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas – saņēmējs varētu būt bijušais AS “Liepājas metalurgs” lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins. Šāda pensija nopelnīta, viņa kontrolētajam uzņēmumam pirms bankrota maksājot savam “saimniekam” atalgojumu, kas jau pirms desmit gadiem pārsniedza 1,3 miljonus eiro gadā.

LIELĀKĀ PENSIJA LATVIJĀ – 19 000 EIRO MĒNESĪ

Sabiedrības uzmanība “Liepājas metalurga” vadības atalgojumam tika pievērsta drīz pēc tam, kad 2010. gadā valsts galvojumu aizņēmumam aptuveni 60 miljonu latu apmērā saņēmušais uzņēmums līdz tam neziņā dzīvojušajai Valda Dombrovska valdībai 2013. gada sākumā paziņoja par savu dramatisko saimniecisko stāvokli.

Tad vispirms atklātībā nonāca publiskie dati: “Lursoft” informācija liecināja, ka kopš 2008. gada uzņēmums sācis slēpt tā valdes locekļu saņemto atalgojumu, bet 2007. gadā valdes locekļu oficiālais kopējais atalgojums bijis 166 428 lati, bet padomes locekļu – 228 060 latu, turklāt iepriekš tas bijis vēl augstāks.

Izrādījās, ka, piemēram, 2005. gadā S. Zaharjins atalgojumā uzņēmumā saņēmis kopumā 968 668 latus (nepilnus 1,38 miljonus eiro) pirms nodokļu nomaksas, tātad vidēji 80 722 latus mēnesī. Savukārt gadu vēlāk S. Zaharjina gada atalgojums bijis 947 288 lati pirms nodokļu nomaksas jeb vidēji 78 940 latu mēnesī. Šādu algu S. Zaharjina kontrolētais “Liepājas metalurgs” savam lielākajam īpašniekam maksāja laikā, kad uzņēmums lūdza tam uz visu Latvijas elektrības lietotāju rēķina izbūvēt speciālu elektropiegādes līniju, – un tā lūgumu Aigara Kalvīša valdība arī apmierināja. Šos atalgojuma datus uzņēmuma “saimnieks” vairs nekomentēja.

Savukārt VSAA oficiāli ne tikai nemin rekordpensiju saņēmējus, bet pat atsakās atklāt, kuros valsts novados ir reģistrētas šīs pensijas, jo, “ņemot vērā, ka persona ir tikai viena, kā rezultātā to būtu iespējams netieši identificēt, analizējot kopsakarā ar citu pieejamo informāciju, VSAA bez šīs personas atļaujas nav tiesību sniegt informāciju par reģionu, kurā šī persona dzīvo”.

Visu rakstu lasiet 4. augusta laikrakstā “Latvijas Avīze” vai tās E-Izdevumā no 4. augusta!

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Zaharjins sūdzēs jūsu avīzi tiesā par nepatiesas ziņas izsludināšan, es, par manu maldināšanu.

 2. Šis ir pierādījums, ka Latvijā neapspiež un nediskriminē latviski nerunājošos okupantus, kolonistus un šo salašņu pēctečus. Okupanti un okupantu pēcteči ir vieni no turīgākajiem cilvēkveidīgajiem Latvijā.

 3. Repše aizdeva naudu Liepājas metalurgam un no šīs naudas Zaharjans uztaisīja sev lielo algu un lielo pensiju! Grandiozi Dievu izredzētie nošiverēja, pateicoties Repšem, Jaunam laikam == Vienotībai== BEZKONTROLEI! VIENOTĪBU NĀKOŠAJĀS VĒLĒŠANĀS GRĀVĪ!

 4. un labums sadai info….vai nepietiek musinat tautu….nekad parastam darbiniekam neiestastisit,ka musu mazaja valsti var nopelnit tadu algu….vins vienkarsi maceja un darija to ko citi nespej un kam sirdsapzina no vecakiem ielikta….

 5. cik gaišs prāts! Atbildēt

  “Dodot gūtais neatņemams” (prokurors)

 6. nu ļoti tipiski priekš latviešu valsts – gan zaharija 19000e, gan straujumas 5000e

 7. Saules mūžu 4.maija režīmam!

 8. Tas ir vāks 19k menesī????. Valsts pensija var būt iztikas minimuma limeni. Pārejā lūdz 3 līmenis

 9. Pensiju noteikti pastnieks piegādā mājās… Viņam tā būs lētāk….

 10. nekas eXtrā priekš Pasaules – Pasaulē gan pensijas mēdz minēt, cik gadā. bet Zaharjins tas pats pie kura, kad viņš rāvās Liepājas “Me†ālmurgā”, Liepājas mēris Sesks par tulku piehaltūrēja?

 11. valsts-vai-privāts Atbildēt

  Vai tad Liepājas Metalurgs bija privāta firma…jeb tagad valsts uzņēmumos priekšnieki paši sev nosaka algu???

 12. zah līdz odmann vēl 1 000 000 km !!

 13. Neticu godīgumam pensijas nopelnīšanā. Atbildēt

  Nu varētu padalīties ar tiem, kuri LM strādāja, lai viņam tagad būtu 19000 pensija. Turklāt uzņēmums novests tur, kur ir tagad arī ar šī pensionāra darbībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+