×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Lāčplēša diena visā Latvijā sveču gaismā, spēka dziesmu skaņās (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgā – svinīgā parāde un koncertu birums
11.novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, plkst 9 aizsardzības nozares vadība un parādes dalībnieki ekumēniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā aizlūgs par visiem par Latvijas valsti kritušajiem karavīriem, bet plkst.11 noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns, ar klusuma brīdi godinot Latvijas karavīrus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību.

Brīvības pieminekļa laukumā plkst.12:55 sāksies militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta – vienības. Parādi, kurā piedalīsies aptuveni 370 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un ugunsdzēsēju, komandēs Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Parādē piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Parādes sākumā, plkst.13, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, notiks īpaša svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa. Parādes tiešraidi nodrošinās Latvijas Televīzija, raidot to 1.kanālā un televīzijas interneta vietnē.

Plkst.14 notiks svinīgā godasardzes maiņa pie Rīgas pils, bet pie Latvijas Kara muzeja iedegs Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskuru.

Plkst. 15.30 notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem Sudrabkalniņā kopā ar orķestri “Rīga”, Rīgas 6. vidusskolas jaukto kori “Saule”, aktieri Egilu Melbārdi, Latvijas Nacionālie bruņotie spēki, Valsts un pašvaldības amatpersonas. Dalība pasākumā bez maksas.

Plkst. 16 Kultūras centrā “Iļģuciems” koncertprogrammā “Ar tautas sapņiem dvēsele skrien” uzstāsies Latgales jauniešu postfolkloras grupa “Rikši”. Ieeja bez maksas.

Plkst.18.30 līdz ar latviešu dziesminieku koncertu “Mosties” Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē Austras biedrība prezentēs jaunāko izdevumu Austras dziesmu burtnīcu sērijā – Austras Pumpures sastādīto “Austras draugu dziesmas”, kurā apkopotas vairāk kā 40 dziesmas, ko sacerējuši gan Austrasbērni, gan Austras draugi, tostarp, Viks, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis un citi.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā svētku programma “Es raugos tautas vēsturē” tiks atklāta jau plkst. 11, kur apvienības “Latvijas skauti un gaidas” radošajā darbnīcā pils parkā līdz plkst. 16.30 apmeklētāji tiks aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs gan līdzsvara, gan prāta attīstīšanai. Būs iespēja baudīt arī turpat parkā uz ugunsgroziem gatavotu zupu. Kultūras pils Lielajā zālē svētku apmeklētājus no plkst. 19 priecēs bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”. Ieeja bez maksas.

Plkst. 18 RKTMC “Mazā ģilde” Lielajā zālē notiks Lāčplēša dienai veltīts koncerts “Noskaņa”, kurā piedalīsies koklētāju ansamblis “Teiksma”, soliste Gunda Liepiņa, flautiste Olga Ridzevska un aktieris Madars Zvagulis. Koncertā tiks atskaņota Līgas Ančevskas, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Valta Pūces, Vitas Rudušas, Viļņa Salaka oriģinālmūzika, kā arī latviešu tautasdziesmas Romualda Jermaka apdarē.

Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā no plkst. 19 līdz 22 jau tradicionāli notiks pasākums „Daugavmalā mierīgs vakars”, kur no plkst. 19 līdz 19.50 koncertprogrammā “Pielūgsim mūžīgi” muzicēs ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Artis Sīmanis un dziedātājs Jānis Kurševs. No plkst. 19.50 līdz 21 ar latviešu kora mūzikas programmu uzstāsies Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” un Latvijas Zemessardzes koris “Stars”, bet no plkst. 21 būs iespēja baudīt tautas un pasaules mūzikas grupas “Zāle” koncertu. Ieeja bez maksas.

Plkst. 19 Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā “Mūsu Tēvs debesīs” uzstāsies virsdiriģentes Agitas Ikaunieces Rīgas koru grupa – “Domino” (diriģents Eduards Fiskovičs), E. Dārziņa jauktais koris (diriģenti Nora Vītiņa, Kristofers Volšs, Agnese Urka), “Fēnikss” (diriģents Ēriks Eglītis), “Jasmīnas koris” (diriģenti Agita Ikauniece, Francis Upaciers), „Konvents” (diriģente Gerda Griķe), „Mārtiņkoris” (diriģente Kristiāna Krieva), „Sonante” (diriģente Inga Graumane), „Teika” (diriģente Daiga Galeja) un instrumentālisti Uģis Prauliņš (taustiņi), Romāns Vendiņš (klavieres), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti), Pēteris Liepinš (bass), Andris Barons (ģitāra), Aldis Liepiņš (klavieres), kā arī solistes Kristīna Zemberga, Viktorija Pakalniece. Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 8. novembra saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē no plkst. 10 līdz 17.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. to centos savam darba devējam... Atbildēt

    Laikam jau pats nezini, ko stāstīji tam vācietim. Jo tā nebija tikai uzvara, bet jaunas valsts – Latvijas piedzimšana un diezin vai par to vācietis smietos. Redzu, ka tev tā Latvijas valsts ir pie vienas vietas, vai arī esi kārtējais trollis.

  2. centos savam darba devejam-vācietim Atbildēt

    pastāstit par lāčplēša dienu, izcelsmi…. noklausījās, un sāka smieties- ja vācieši sāktu svinēt katru uzvaru savā vēsturē, tad būtu jāsvin visu gadu bez pārtraukuma. nācās piekrist ka esam sīkmaniga tautiņa kam vienīgā uzvara jāsvin kā bezgalīgs sasniegums

Draugiem Facebook Twitter Google+