×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Latviskas Latvijas nav un nebūs! Saruna ar bijušo Saeimas deputātu Jāni Lagzdiņu (102)

Foto - Zigmāris RumkaFoto - Zigmāris Rumka

Liepājas komandējumos arvien cenšamies apmeklēt bijušo Saeimas deputātu Jāni Lagzdiņu. Pieredzējušais politiķis labprāt dalās vērojumos par politikas norisēm un aktualitātēm, taču šajā reizē sarunā ar Voldemāru Krustiņu un Egilu Līcīti “iepeldēja” dziļākos ūdeņos, zīmēdams Latvijas, Eiropas nākotnes ainavu, un tā patiešām diez cik spoža nelikās.

J. Lagzdiņš: – Vērtējot ikdienas lietas, sīkos politiskos strīdus, reizēm gribas paraudzīties arī lielās līnijās. Saskatīt kritisko situāciju Latvijā un ne tikai. Mēs vēl nenojaušam to, cik milzīga loma jau šobrīd ir un būs vēl lielāka tam, ko mēs saucam par globalizāciju. Tā izpaužas kā visu dzīves jomu unificēšana, nacionālās specifikas zaudēšana. Arī tas, kas notiek Krievijā – spēcīgi nacionālisma uzplūdi, agresivitāte –, ir vērsts ne vien uz bijušās impērijas atjaunošanu, bet tas ir valdošā režīma izmisuma solis, lai atjaunotu Krievijas vēsturiskās vērtības.

V. Krustiņš: – Vai tas būtu kas slikts?

– Cīņa par tā saukto krievu pasauli ir tikai agresijas aizsegs, kam naivi tic krievu vecākā paaudze. Krievija uzvarēja Hitleru pie Staļingradas, un Otrajā pasaules karā. Bet Krievija zaudēs cīņu pret globalizāciju. Politiski Krievija šobrīd dzīvo totalitārā impērijā, cīnās par pasaules kundzību pret ASV, bet tajā pašā laikā ikdienā, it sevišķi jaunā paaudze, vēlas dzīvot kā viņu lielākie ienaidnieki amerikāņi. Baudīt tos pašus labumus ko Rietumos. Krievu jaunieši labprāt turp dodas, studē, precas ar ārzemniekiem. Politiķu bērni dzīvo Rietumos, tirgus piesātināts ar Rietumu mašīnām un precēm. Kā valsts Putina Krievija arvien vairāk attālinās no Rietumu vērtībām, bet krievu sadzīve amerikanizējas. Tas ir paradokss un pretruna.

– Bet atbalsts Putinam sniedzas līdz 80%.

– Krievus gandarī tas, ka Putins atjauno Krievijas varenību, cīnās, lai Krieviju respektētu un cienītu. To cenšas panākt pat ar agresiju. Bet kā sociālas būtnes krievi arvien vairāk vēlas dzīvot rietumnieciskā labklājības valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (102)

 1. Par “gudreli”-nodevēju 25. maijs, 2015 14:05 Atbildēt

  lops,kuram nebija tiesības pavērt muti, kā tikai uz ceļiem lūgt tautai piedošanu kopā ar savējo zagļu un kangaru bandu -LC,TP ,SC utt.

 2. Kad cilvēka mūžs iet uz beigām, viņam ir tendence visu saredzēt melnās krāsās un spriest, ka arī visa sabiedrība iet uz beigām. To redzam visvairāk pie vecajiem padomiešiem.

  Piekrītu vairākiem no Lagzdiņa secinājumiem, kaut gan citi ir pavisam aplami. Piemēram Lagzdiņš saka, ka “Latvieši ar darba biedriem, paziņām, kaimiņiem cittautiešiem ikdienā sarunājas gandrīz vienmēr tikai un vienīgi krieviski.” Varbūt viņš un viņa gada gājuma cilvēki to dara, bet ir citi kas to konsekventi nedara.

  Lagzdiņš apgalvo, ka Latvijas iedzīvotāju skaits var papildināties vienīgi ar iebraucējiem no Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas. Tas ir ļoti iespējami. Bet ja mūsu valdības neatradīs drosmi latviskot visas Latvijas skolas, un drīz, tad tiešām arī es šaubos par latviskas Latvijas nākotni. Tāpēc – balsosim par NA!

 3. Ko te var piebilst? Neko !Jāpiekrīt.Bet cik milzīga starpība ar nojūgušos I.Kalniņu.Laikam tapēc,ka palicis latvietis,ne pārgājis musulmaņos.

 4. Krietns un godīgs cilvēks

 5. ................. Atbildēt

  tā grib šķēlisti, lembisti…………..

 6. Tas ir teicams ka Jānis Lagzdiņš argumentē latviešu un Latvijas spējas uz pastāvēšanu. Tomēr neveidosim mītu pa latviešu nespēju veidot latvisku Latviju.

  Kas ir vajadzīgs ir zemes stūrītis ko varam likumīgi saukt par Latviju. Tad vajag sabiedrību kas to atbalsta; kas riņko vagonus (amerikāniski: circle the wagons) ap Latviju lai nodrošinātu pret uzbrukumiem, galvenokārt no austrumiem. Mēs atrodamies tajā pašā laivā ar leišiem un igauņiem. Krietni lielākā daļa no īriem dzīvo ārpus Īrijas. Tas pats attiecas uz žīdiem un lielākā daļa ēbreji dzīvo ārpus Izraeles, citās pasaules valstīs. Cerams kad latviešiem ir šeit mācība. Kaut valoda ir svarīga, vel svarīgāka ir kultūras un saites uzturēšana ar Latviju.

  Stipri lielāks šķērslis kas jāpārvar ir vispasaules sabiedrības tiesības un likumu nevienlīdzības. Pēc 2PK brīvā pasaulē sāka veidoties vienlīdzība un uzplaukt sabiedrību videjais slānis. Tas ir, līdz finanču iestādēm un bankām regulācijas tika atceltas dodot brīvu roku spekulācijām un korupcijai. Šāds stāvoklis ir izdevīgs oligarhiem, ”baroniem,” ”muižniekiem” un uzpirktiem politiķiem kas sastāda 1% augšejo iedzīvotāju slāni pret pārejiem 99% ”zemniekiem,” darbniekiem, un profesijām kas nenodarbojās ar spekulāciju un krāpšanu uz citu ļaužu rēķina.

 7. Ghh 23. maijs, 2015 12:24 Atbildēt

  Kārtējā veczagļa pirmsnāves ūdensgabals

 8. Par "gudreli"-nodevēju Atbildēt

  lops,kuram nebija tiesības pavērt muti, kā tikai uz ceļiem lūgt tautai piedošanu kopā ar savējo zagļu un kangaru bandu -LC,TP ,SC utt.

 9. oranzais monstrs Atbildēt

  joprojam dzivs,…tapat ka plorins,zvirgzdina,kucinskis utt

 10. Tikai jautājumi Atbildēt

  Bet Krievija zaudēs cīņu pret globalizāciju.
  ——————–
  LIELVALSTS Latvija nē?

  Krievus kā nāciju gandarī tas, ka Putins atjauno Krievijas varenību, cīnās, lai Krieviju respektētu un cienītu.
  ————–
  Kas ciena un respektē mīļoto Latviju?

 11. Gudrs un pieredzejis politiķis NEKAD tādus žestus pa Saeimas logu nerādīs! Prasts shēmotājs un Saeimas afērists, nekas vairāk!

 12. Artūrs Malta LZS un LLK priekšsēdētājs Atbildēt

  Atniņai, par deputāta nedarbiem. Cienijamās Deputātes un Godātie Deputāti!
  Jūsu apstiprinātā Valdība vērēnīgi 16.janvarī atmaksāt 1,2 miljardi eiro parāda atbilstoši aizņēmumu atmaksas grafikam. Cik vēl būs jāmaksā ?
  Jūs Saeimas sēdē devāt zvērastu un parakstījāt:
  “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

  Jūs neesat atbildējuši, kā pildat Satversmes sekojošus pantus:
  66. pants par budžeta izpildi? Vai atmaksas Grafiku arī apstiprinājāt? Cik vēl būs Jāmaksā???
  68. pants par Valdības noslēgto starpatutisko kredītu līgumiem? It sevišķi vēlētos izlasīt līgumu par 7,5 milajrdi lielo kredītu, kuru parakstīja I.Godmans, A. Slakters,I.Krūmane, I. Rimšavics un Saeima apstiprināja.

  Kā pildās likumu par „Latvijas Banku”, kas ir Saeimas kontrolē:
  1) Kur Latvijas Banka izlietoja konfiscētas bankas „ Bankas Baltija” (BB) īpašumus? Mēs bankas BB kreditori ļoti vēlamies atgūt naudu no BB īpašniekiem Latvijas Bankas un Finanšu ministrijas;
  2) Kāpēc tika apmaksāti Stokholmas 2004. gada tiesas izdevumi;
  3) Kas notika ar 100 latu zelta monētām pēc eiro ieviešanas?
  Valdība ES iedalītos atbalsta fondus ieskaita valsts ieņēmumos un neplāno dot tos lauksainiekiem, kā paredzētsES regulās. Pašreizejā Latvijas teritorijā vajadzēja būt 273 642 lauku sētām, kā ražošanas uzņēmumiem.To paredz AP pieņemtais 1993.gada 30. Martā Lēmums un Likums par īpašumu atdošanu.
  Lūdzu Jūs, cienītās Deputātes un godātie Deputāti, izvērtēt savu attieksmi un darbību pret Latvijas valsti un saviem solijumiem vēlētājiem. Liekas godīgāk būtu pašiem atteikties no sava zvērasta un smagā Deputāta sloga?
  Labs piemērs ir Grieķija, kas netaisās atmaksāt svešus un nelikumīgi ņemtus parādus, kaut gan ārejais prāds uz vienu iedzīvotāju ir trīs reizes mazāks nekā Latvijā!
  Otrs piemērs ir Ilande, kur valsts vīriem ir jāsēž cietumā, kāmēr atmaksā norilinātu naudu, kas ņemta kredītos. Vai esat gatavi atmaksāt Valsts budžetā ņemtos kredītus un nelikumīgi atmaksātos kredītu procentus no savas kabatas? Zaudējumi ir jāatlīdzina katram, kas radušies viņa darbības vai bezdarbības rezultatā. Arī uz Jums Deputāti attiecās Civillikums

  Arī Jāņim Lagzdiņam būs jāatgriež valstij nolaupītais.

 13. Artūrs Malta LZS un LLK priekšsēdētājs Atbildēt

  – Un mums izvēle – par latvisku Latviju!

  – Aizmirstiet! Latviska Latvija nav un nebūs! Un ne tikai manis iepriekš minētās globalizācijas dēļ. Latvieši ikdienā pierāda, ka nevēlas latvisku Latviju. Es tālu nemeklēšu pēc piemēriem. Pirmais, lūdzu, noskaidrojiet, kādus vārdus latviešu ģimenēs dod jaundzimušiem bērniem. Tur nav Jāņi, Kārļi un Ievas, bet Keitas, Kitijas, Frederiki. Tā ir maza, bet simboliska niansīte. Otrs – ļoti būtisks piemērs. Latvieši ar darba biedriem, paziņām, kaimiņiem cittautiešiem ikdienā sarunājas gandrīz vienmēr tikai un vienīgi krieviski. Pat tā ir, ka uzņēmuma īpašnieks latvietis ar savu strādnieku ķieģeļu nesēju runā krieviski, bet vai apmetējs latvietis ar savu brigadieri runā latviski? Tas liecina, ka esam pieņēmuši, kā agrāk teica, lielās brāļu tautas valodu kā starpnacionālās saziņas valodu. Latvietis iedomājas, ka pietiek tikai reizi desmit gados referendumā nobalsot par latviešu valodu un viss būs kārtībā.
  ============================================================

  Lagzdiņš jau 1994. gada oktobrīrakstīja ģenerāl prokuroram un Tieslietu ministram likvidēt nelikumīgi re’ģistrēto Latvijas laukasaimniecības kameru, kas veidota pēc fašistiskās Itālijas parauga un traucēs daudzu sabiedrisku organizāciju eksistenci, piemēram mazpulkus.

  Nu Jāni , vai atceries, manu jautājumu par fašistisko Itāliju?
  Toties daudzi atceras tavuparādīto zizli no Saeimas loga,

 14. lagzdiņ, tevi ļoti gaida cīņu biedrs grūtups!

 15. Bez aizvainojuma Atbildēt

  Nacionālpatriotu entuziasms ir laba lieta , bet patīk tas , vai nē , taču Latvija diemžēl ir pakļauta visām atvērtās, globālās pasaules tendencēm. Un tās nestrādā par labu nelielu nacionālu valstu nacionālās identitātes saglabāšanai. Primārais ir finanses, ekonomika , patēriņš , lētāka darbaspēka iepludināšana. Pietiek palūkoties uz Franciju, Vāciju u.c. vecās eiropas valstīm ar miljoniem krasi atšķirīgas kultūras ieceļotāju. Nu nebūsim naivi- arī mums sava kvota šo ļaužubūs jāuzņem ; un viņi jau nu nebūs tie, kas pastaliņās un prievītēs staigās un dainas skandēs.
  Nav ko uz Lagzdiņa kungu apvainoties par reālas nākotnes redzējumu. Tādi ir globālie procesi.

  • Tu vispār zini, kas ir globalizācija? Domā ka bēgļu uzņemšana? Šaubos, ka Legzdiņš par to ir Kantam ko lasījis. Globalizācija notiek ražošanas sfēra nevis dainu skandināšanā. Cīņa par virspeļņām ir graujoša visiem parastiem pilsoņiem. Jāražo tik, cik vajag nevis cik var pagrūst, metot laukā vēl derīgas mantas.

   • nezinu,kas ir globalizācija Atbildēt

    Zinu tikai to,ka Legzdiņš patiesībā ir Lagzdiņš un to,ka Lagzdiņš pilnīgi noteikti Kantam neko nav lasījis.Varētu būt,ka Kants ir lasījis Lagzdiņam kādā no iepriekšējām dzīvēm.Tāpēc jau mums Lagzdiņš ir tik gudrs.Man patīk.

 16. Nejau globalizācija ir vainīga, tā ir no augstām matērijām. Vainīgs ir tas, ka Eiropā un ASV uzskrūvēts ļoti augsts darba ražīgums, kuram mūsu postsovetiko nevar līdzināties. I.Kants un Islams ar Mahamedu te nelīdzēs. Mums ir jāmeklē tādas nišas, kur mēs varam līdzināties Eiropai. Par nožēlu tādu nav daudz: ekoloģiski tīra produkcija, meža “dāvanas” un vēl šis-tas. Tāpēc arī Grieķi izputējuši. Un no otras puses EU līgumam jābūt gudrākam, nedrīkst ļaut augstām tehnoloģijam izputināt šodien nabadzīgākas valstis, tas ir aplams ceļš

 17. … @ Anonymous: – ‘ … Tagad iedomajaties … cik valstis … bez resursiem un edama … saksies kari …’ !!!!!!!!!!!!!!!!

  … Atkal nav parastas globalistu dziesminas teksts …. !!!!!!!!!!!!

  …. Bet kamdel tad latviesi, lietuviesi, poli, igani un parejas ziemeltautas neuzbruk citam tautam , VAI BRIVPRATIGI NEBLANDAS PA PASAULI UN SARIKO REVOLUCIJAS … ?!

  … Varbut tas ir vinu TIKUMIBA …. kas nak no viediem sensenciem … un sodien JAU IR VINU GENAS … ?

 18. Katrai tautai tiesības uz savu dzīves telpu uz šīs planētas zemes, kopt, savu valodu, kultūru, utml.! Katrai tautai ir savs dzīves cikls, kurš atkarīgs no pašas tautas, tautas spēka atšķirt dažādu izpausmju kārdinājumu, alkatību, varaskāri, utml., formas no labām, vienlīdzīgām, taisnīgām, garīgām, materiālām, tradicionālā, utt., Tikai ir problēma pie esošās civilizācijas attīstības kā vēsture stāsta, ka jau bijuši un notiek konflikti, utml., par varu, utml., pār resursiem, tautām, utt., vēloties vienu pārvaldi un vadīšanu uz planētas zemes.. ko noteikti vēlas, kā ASV un Krievija, un citas, bet jūs pastudējiet sadzīvi ASV un Krievijas, piem., ASV dzīvo ļoti daudz tautas, bet runā vienā valodā,angļu, .., Krievijā tas pats, tikai jautājums kādas vērtības nes katra no varām un tās teritorijā mītošām tautām!!! Apziņai, ka man kā cilvēkam un jebkuram no šīs planētas zemes tiesības uz vienlīdzīgu resursu sadali neatkarājoties vai nāk no Krievijas, ASV, Eiropas, Ķīnas, un citām valstīm, … vienlīdzīgu sadali!!! Tagad iedomājieties, vai zinat cik tautību mīt uz planētas zemes…, padomājiet ja katrai tautai būs sava valsts, teritorija, resursi, utt., ..būs ļoti daudz konfliktu, jo būs tautas kam savā teritorijā nebūs resursu lai paēstu un sāksies kari!!! Tikai kādā vienā vienotā valodā mēs visi runātu lai saprastos

  • Viedie senči un viņu sekotāji tika izgriezti fiziski. Sākot jau ar bīskapu Albertu un turpinot visas varas pēc kārtas zviedrus, poļus krievus, pat Napoleons te atzīmējās. Katrs izgrieza augstāk paceltās galvas. Zūdot šiem gēniem Latviešiem ir palikuši tikai mīmikrijas gēni. Saplūst ar apkārtni, neizcelties, nebūt pamanāmam visās dzīves jomās. Savu interešu aizstāvēšana, šo gēnu līmenī tiek pielīdzināta pirdienam baznīcā, dievkalpojuma laikā.

 19. Takš šitais murmulis vairāk par ”FUCK YOU” parādīt un pateikt nevar…

 20. Aha, pēc komentiem redzu – tas pats vien ir…
  Tātad varēja arī nevāvuļot te vispār…
  🙁

 21. Tā jau viš i, tikai katrs savā vietā, saskaņā ar talantiem un prasmēm,
  kā arī darot vien darbu, kas pašam patīk, var kādu pienesumu dot arī sabiedribai.
  Vai nav tas pats deputāts, gadījumā, kurš no saeimas nama to…
  slaveno vidējo pirkstu “tautas pārstāvjiem” ārpus nama rādīja?
  :)?
  Nepatika tā nolemtības sajūta globalizācijas sakarā.
  Pašu izvēle tā jau vien ir un pirmām kārtām…
  Ja patēriņa kults Rietumos topā, arī tas ir jāpārdzīvo pēc iespējas kādiem ātrāk…
  Cik nu kuram daudz ir “pietiek”?…
  Latvija taču galu galā uz tilta – strap Austrumiem un Rietuiem pa vidam.
  Vai nu ikurāt nemācēs nolīdzsvaroties tad arī tā pati?

 22. Kārtējā veczagļa pirmsnāves ūdensgabals

 23. Prātīgi pateica exdeputāts, ka uz Bērziņa un Straujumas fona Mūrniece ātri vien iegūs cieņu un autoritāti tautas acīs. Tie abi pansionāri ir kā F1 trasē palaisti Žiguļi.

 24. Amerikanizācija rullē – kangarieši&lagzdiņieši vien baltu palagu paklāj, lai atdošanās lielāku baudu sagādātu. Sanāk Rietum-krātijas labumu (sex&drugs&rock’n’roll) gaidītāji!

 25. Latviska Latvija nav un nebūs?Krieviska Latvija ir un tiek nostiprināta jau sākot ar tādiem gliemēžiem deputātu krēslos,kā Jānis Lagsdiņš.Nepadodaties šai viņa paustajai ideoloģijas indei!

 26. Lagzdiņa žests Atbildēt

  Saņemiet!

 27. Pareizi jau kungs saka un , iespejams, priecájas par sava darba rezultátiem……
  bet vai atrisinájums nebútu , ja zudusho tautu aicinátu uz dzimteni,
  paaugstinátu bérnu naudas lídz EU límenim ,
  uzceltu nograutás cukurfabrikas , u.t.t.

 28. Ļoti liela tukšu vārdu koncentrācija vienā gabalā. Vel varētu pieminēt Gēgeli un Feierbahu. No kurienas tad rodās tie visi labumi un zinātniskie sasniegumi, no roka un poppa? Šodien parādijās daudz fundamentālu zinātnisku sasniegumu, lauksaimniecība, beidzot, ir spējīga pabarot tautu. Vai to ir veikuši tie kas astoņas stundas spēlē spēlites pie datora? Lagzdiņš runā tā, kā nabaga Jānītis, vērojot bagāta kunga dzīves veidu. Eiropa ne vien Francija atrodama. Vācijā, pa piemēru, sievietei nāk piemaksa pensijai par katru dzimušo bērnu ap 50€. Bet Jānītis “Sēž un domā domu garu – kur tie kungi naudu ņem.”

 29. Un vēl es ieteiktu Lagzdiņa kungam vairāk paanalizēt Latvijas statistiku, konkrēti demogrāfiju un mazāk
  lasīt Kantu! Tad viņš ieraudzīs, ka latviešu skaita samazinājums laikā no 1989. g. līdz 2014. g. būtībā noticis uz dabiskā pieauguma samazinājuma, nevis emigrācijas rēķina (25 gados kopējais latviešu skaita samazinājums ir 158690, no tiem dabiskais skaita samazinājums 144559), kas kopējā skaita samazinājumā sastāda vien dažus%! Lielāko samazinājuma masu šinī laikā sastāda slāvu izcelsmes iedzīvotāji – 483205 cilvēki, no kuriem lielāko daļu sastāda emigrācija.

 30. Nezinu, kas ar tiem bijušajiem deputātiem notiek – Kalniņš stājas musulmaņos, Lagzdiņš globālistos, bet kas tad domās par Latviju? Šis cilvēks ir vīlies dzīvē, jo tāds pesimisms nāk no viņa! Problēmas latviešiem ar izdzīvošanu ir bijušas visos laikos, bija mēra laiki, bija iekarotāju laiki, bija okupāciju laiki, bija… bet latvieši kā tauta ir tomēr izdzīvojuši un izdzīvos arī turpmāk, jo to apliecina vēsture. Pārdzīvos arī globalizācijas, demogrāfijas, emigrācijas un citas problēmas, jo kodols latviešiem ir pietiekoši veselīgs un stiprs. Vai tad bez spēcīga kodola mēs būtu atjaunojuši savu valsti un atguvuši brīvību? Nu nebūtu!

  • un kas tad notiek? Atbildēt

   Ne Kalniņš ir “iestājies musulmaņos”,ne Lagzdiņš globālistos.Abi ir reālisti.Ar viņiem,paldies Dievam,viss ir kārtībā.

 31. Ir daudz ko varam darit, ja mes katrs to pat pamazitinam katru dienu saktu darit.
  NERUNASIM KRIEVISKI

 32. Probleema jau ir rietumu kultuuras globalizaacija ar taas degradeeto demokraatiju un Paskaties un paklausies ,ko kaa Krievs domaa un runaa .. ..Nevis tikkai klausies Amerikaanju piiraaga filmas.
  Tieshi Krievija viesh ceriibas par ideologiju ,kas kalpo iedziivotaajiem un nevis paaris bandiitiem ,kas sleepjas aiz milziigas un skaistas CILVEEKTIESIIBU un demokraatijas izkaartnes,ai kuriem paliek izvarotas ,izlaupiitas valstis un cilveeki .

  • No krievijas katru gadu vismaz kads simts tukstots iedzivotaji brauc prom lai labaku dzivi meklet citur bet kur ir tie lauzu puli kuri skrien no sapuvusiem rietumiem uz labaku dzivi krievijas laimiga leiputrija? Kurs grib dzivot zeme kur cilveki mirst nost agrak ka citur Eiropa?

 33. Nožēlojami,,ka LA intervijai izvelk šos valsti iznicīnātājus ķēmus, šodien politiskos līķus, lai tie vēl pasmirdētu savu pesimisma un bezcerības indīgo dvaku latviešu lasītājiem.

  Latvija bija un Latvija būs latviska, nezāles neiznīkst un mūsu tauta ir pietiekami stipra lai šos nodevējus, zagļus un shēmotājus- kolaborantu gnīdas atstātu vēstures mēslainē un ietu savu gaišu, latvisku ceļu!

 34. Tagad šis tips visgudri spriedelē un kā superorģinālas pauž visiem zināmas patiesības, bet pats ir bijis tieši tas zemiskais valdošo zobratiņš, kas samala Latvijas cilvēku cerības uz godīgiem un atbildīgiem politiķiem! Viņš nekaunīgi atļaujas deklarēt:– Nē, nekad, tāpat kā Saeimas vēlēšanās es nebalsoju par tiem, kuri plātās ar tukšiem nacionāliem saukļiem. Bet tiesi viņš un viņa partija un viņu valdošā kliķe darīja visu, lai tautai nepieciešamie nacionāļu mērķi un tāpēc deklarētie aicinājumi Saeimai nespētu īstenoties, atstājot visos svarīgos valstij pariotiskos jautājumos absolūtajā mazākumā nacionālu deputātus.

 35. bijušais kolēģis Atbildēt

  Paldies, Jāni, par objektīvo un pamatoto viedokli!
  Daļai latviešu vajadzētu paskatīties spgulī .
  Lai ” suņi” rej, Tavas zināšnas neviens Tev nevar atņemt.

 36. Slima suņa MURGI! Tev mūžam dzīvot Latvija!

 37. viņu!

 38. Latvieši ar darba biedriem, paziņām, kaimiņiem cittautiešiem ikdienā sarunājas gandrīz vienmēr tikai un vienīgi krieviski. Pat tā ir, ka uzņēmuma īpašnieks latvietis ar savu strādnieku ķieģeļu nesēju runā krieviski, bet vai apmetējs latvietis ar savu brigadieri runā latviski?
  ====================
  Tas komjaunietis – reformkomunists gvelž pilnīgas glupības. Jau vairākus gadus saziņa arvien vairāk notiek latviski, “krievvalodīgie” par normu pieņem to, ka ar viņiem runā latviski un latvieši vairs nekompleksojās, ka krievvalodīgie” jutīsies neērti, ka ar viņiem runā latviski.

  • kā gribētos zināt, Atbildēt

   kādā brīnumu vietā tu dzīvo un strādā.nevajag uzdot vēlamo par esošo!Līdz tevis tēlotajai idillei vē ļoti tāls ceļš ejams.Lagzdiņa kungs dzīvo Liepājā un lieliski pārzin Rīgas vidi.Un tu?Varbūt Alsungā vai Smiltenē?

 39. ................. Atbildēt

  šito, ko rādīji logā, redzēji?

 40. Bla bla bla.Iu biji tad ,kad RĪGA krita.Atbildība no TEVIS !

 41. Tas ir skumji,bet pagaidām Lagzdiņa kunga prognozes ir diezgan precīzas.

  • Nekā precīza tur nav. Vienas aplamības. Slinkums tās muļķības atspēkot, pārāk lielas glupības, lai par to saspringtu.

 42. Shis nav tas pats deputats kuras raadija videejo pirkstu no mk eekas???

 43. “…jaunā paaudze, vēlas dzīvot kā viņu lielākie ienaidnieki amerikāņi.”
  – Sex&drugs&rock’n’roll – priekš tiem >50 000, kas Latvijā sēž bez darba, nemācās un neapgūst kādu arodu? Par kādu tādu “latvisko Latviju” tad īsti runa?

 44. … Vecuma un gaidamas naves prieksa … atkal viens izpeldejis vecas nomenaklaturas aizstavis un lidzdalibnieks, TP’nieks, Lagzdins, vavulo … raksta tikai sevis apmierinajosu vai pat apmulkojosu APOLOGETIKU … kas ir bazeta uz popularo pret nacionalismu/pretlatvisko propogandu – specifiski pielietojot pret NA partijas patriotiem paskvilu lavinu … pasaules/ Bezabrenes latviesu valoda publicetos portalos un citu masu mediju avotos izplatito visparejo, un jau desmit gadu gajuma izlietoto, bet zaudejoso propogandu par NEAPTURAMO GLOBALISMU ….

  .. BET REALITATE IR CITADA … PASAULE REAGE PRET GLOBALISMA DRAUDIEM, JO SIS DABISKAIS PROCESS IR tikai KADAS FINANSIALI IEINTERESETS INTERESU GRUPAS PARNEMTS UN KORUMPETS UN TADEJADI NEREALS PROCESS, KAS NEATBILST CILVECES TALAKAS ATTISTIBAS VAJADZIBAM – jo tam ir vajadziga RACIONALI ATTISTITAS POLITKULTURALU VALSTU ASOCIACIJAS DAZADOS LIMENOS UN VERTIBU DAZADIBAS !

  … UN SEN SADAS ORG. NOLIEDZ SIM PROCESAM TURPINATIES UZ VIENCENTRISKO GLOBALISMU … KAUT VEL AR NEATBILSTIGI POLITISKAM STRUKTURAM UN TO CILVECISKAM VERTIBAM …

  … Nu nederes savas zemapzinas nomierinasanai sadas mulkibas – katram zombetam letinam TOMER BUS jaiziet cauri PERSONIGAM KATARSIM … ja ts ir iespejams daziem vecajiem … Lagzdina kngs. !

  … Un pirms pienemiet Jusu iedomato latviesu pamattautas nelaimi, saciet tacu lasit ari NA portala pasniegto latviesu tautas esoso uREALITATI … un tadejadi varesiet izprast NA RAZIGO DARBU TAUTAS ATDZIMSANAI UN ATVESELOSANAI !!!

  … KA CITAS PASAULES MALAS UN EIROPA, ATMODUSIES NO IDEOLOGISKAS ZOMBESANAS, MASVEIDIGI NOTIEK POZITIVAS DEMONSTRACIJAS RACIONALAI UN MIERMILIGAI CILVECES NAKOTNEI — !!!

  … SANEMIET DUSU UN PIEDALATIES NAKAMAJA 18. NOV. ‘LAPU GAJIENA’ – KAS VARBUT AR SAVU GADSKARTEJO DUBULTOJUMU LIELUMA UN EFEKTA. KA ARI IZSAULTAM JUTAM- JUMS UN LIDZIGI APVARDOTIEM MIERPILSONIEM DOS VAJADZIGO POZITIVO PARDZIVOJUMU UN TADEJADI JAUNUS SPEKUS IZCINIT – LATVISKU LATVIJU – LATVIESIEM UZ MUZIEM … !

 45. latvija ir latviska Atbildēt

  psrs samaitātiem nebus latvija latviska.

 46. Latvija ir un būs latviska!

 47. Bijušam deputātam Atbildēt

  pašam jābūt gatavam uzńemt atbildību par to par ko vińš ir paveicis.

 48. Tagad Lagzdiņš dikti gudrs.
  Bet kur tas prāts bija pazudis tad, kad viņš “Latvijas ceļa” rindās mūs aktīvi stūrēja prom no nacionālas valsts?

 49. bet vaarnas kjeerc,nav veerts,nav veerts Atbildēt

  Kur putekli,kur lampas kuup,tur leeni mana dziive druup… Ta vareetu teikt par latviesu tautu.Pilna Riga ar okupantiem,un palikusie latviesu komunisti veel censas laiziit tuuplus okupantiem un vinu peecteciem.Tad kaada var buut runa par latvisku Latviju. Ta jau ir krieviska okupeeta Latvija ar glumu ,pretigu krieveli nilu Rigas domee.Kadi vel kutajumi.Visu biida kre mlis un latviesu sarkanie kangari no zzs ar jebenij cigandirsu no ventinpuses!!!!

  • Paldies par uzrakstīto. Tik precīzi, kā naglai uz galvas ! Tā tas ir Latvijā šodien, tā bija arī vakar.

 50. latvietis parastais Atbildēt

  kas ir latviska latvija? nav tāda tīra latvieša kaut NA nacisti sāk bīdit atkal aizmirsto āriešu politiku. tas ko sauc par latvieti ir milzigs dažādu tautibu kokteilis, un bez visa nekad nevienu mirkli šinī teritorijā nav bijis tā ka ” latvieši” būtu tikai un vienigi. ja atmiņa neviļ tad statistiki lielākais pīķis bija ap 70 % . nekad, ne mirkli nav bijis- latvija latviešiem, tā ir utopija

  • latvietis neparastais Atbildēt

   RuSSkij mir ideoloģija – tas ir visīstākais nacisms. Par latviešiem runājot – maz ir tādu tautu pasaulē, kurām būtu tik zema nacionālā pašapziņa un patriotisms, kā tas ir latviešiem. Un tā ir mūsu (arī Latvijas krievu) lielākā nelaime. Mēs rīkojamies kā pašnāvnieki.

  • Āriešu politika eksistē tavās fantāzijās, nevis NA uzstādījumos.

 51. lai arī kādi politiskie vēji pūtīs, tie nevarēs izmainīt cilvēku attīstības dabiskās likumsakarības; arī mūsējās – nē.
  Visi mēs zinām, ka katras tautas kultūra un valoda ir veidojusies etniskas integrācijas procesā, un nekāda „politiskā integrācija” (kas raksturīga lielvalstīm, kā vardarbīgi veidotām impērijām) nespēj radīt tādas garīgās vērtības, kas būtu līdzvērtīgas etniski integrētajām vērtībām: valodai, kultūrai un Tēvzemes mīlestībai. Ir jāapzinās, ka nekritisks politiskais racionālisms un tā dēvētā „iecietības palielināšana pret ‘svešo un citādo”, kuru mums iesaka impērisko oligarhu sūtņi (kā arī visi citi lētā darbaspēka meklētāji) – ir šīs garīgās vērtības noārdoši un viņu mērķtiecību iznīcinoši.

  Un tāpēc domāju, ka mums nav jākļūst, ne par kseno-fobiem, ne kseno-fīliem, bet gan jāpakļaujas savai dabiskajai ekoloģijai, kas ietver sevī etnisko integrāciju un nacionālo attīstību savu senču zemē.
  Bet cittautiešu integrācija iespējama vienīgi šīs dabiskās attīstības kontekstā, bet ne caur etniski integrēto vērtību noliegumu vai to ignoranci; kā, piemēram, valodas pielīdzināšanu prastam saziņas līdzeklim, bet ne svarīgai katras tautas garīgās kultūras sastāvdaļai.

  Jā, nacionāli novājinātas tautas var iet bojā, bet etniskas integrācijas un nacionālas attīstības likumsakarības jau tāpēc nemainīsies; – atkal uz dominējošās valodas un ģenētiskās iedzimtības pamatiem (tātad atkal etniski) integrēsies cita tauta. Un Latvijā tā varētu būt tauta ar krievu valodu un no Čingishana mantotu iedzimtību, kas uzskatāmi izsakās viņa vulgārajā deklarācijā: „j.tvoju maķ!”, un kuru viņa pēcnācēji atkārto jau vairākās paaudzēs. Tāds liktenis…
  Bet tas vēl nenozīmē, ka arī mums tas jāatkārto un ar to jāsamierinās. Mums šī situācija vienkārši jāapzinās un jāturpina mūsu senču pūrā ieliktā „Dainu skapja” pildīšana.
  Jāstiprina mūsu nacionālā pašapziņa; mūsu – citām Eiropas tautām līdzvērtīgais nacionālisms.

 52. Kārtējais raksts-intervija, kas māca latviešiem justies vainīgiem. Latvieši ir tādi un šitādi un tāpēc pie visa vainīgi. Tauta pie visa vainīga, nevis tie, kuri nosaka, virza un vada. Kuri ir zvērējuši strādāt tautas labā un savam zvērestam uzšpļāvuši. Un nav jau nekāds brīnums par to, ka vīrs, kurš pats ir bijis to virzītāju un vadītāju lomā pauž šādus uzskatus. Brīnums ir par to, ka arvien vairāk latviešu, saklausījušies šo varasvīru kultivētos “tautas vainas” sludinājumus sāk blēt tam visam līdzi. Tad nu man, cienījamie tautieši, priekš jums ir tāds jautājums:
  Vai jūs ticat , ka zāle ir vainojama pie tā, ka tiek pļauta, koki vainojami pie tā, ka tiek izcirsti, jūra vainojama pie tā, ka tiek piesārņota, govis vainojamas pie tā, ka tiek slauktas, cūkas vainojamas pie tā, ka tiek kautas, aitas pie tā, ka tiek cirptas u.t.t.???
  Un jūs tiešām uzskatāt, ka pļāvēji, cirtēji, piesārņotāji, slaucēji, kāvēji, cirpēji ne pie kā nav vainojami????

 53. Pēc V.Zatlera ievēlēšanas par prezidentu Tautas partijas deputāts J.Lazdiņš piketētājiem, Endziņa atbalstītājiem pa Saeimas ēkas logu parādīja rupju žestu. Ko Tautas partijas un vēlāk neatkarīgais deputāts Lazdiņš ir darījis, lai laukos radītu darba vietas, lai cilvēki nebrauktu prom no Latvijas? Cik Lazdiņam ir bērnu – vai četri vai pieci, kā viņš aģitē? Ar ko Lazdiņš tagad pelna iztiku? Ir jau viegli, sēžot uz dīvāna, kritizēt Āfrikas imigrantus, bet atbildi – ko Tu esi darījis Latvijas labā?

  • Teiksim tā..Par rupjo žestu,kuru L.rādīja nevis Endziņa atbalstītājiem,bet vienai personai,visi sen jau aizmirsuši,bet jūs atceraties.Tas laikam liecina par saspringtu,gadiem ilgu darbu Latvijas labā.Kādus kalnus pats esat gāzis,ja Lagzdiņa darbs jums neliekas ievērības cienīgs?Nu,ir Lagzdiņam tikai divi bērni..Cik ir jums?Muti brūķēt jau nav grūti.

 54. Vai kādu sacītais pārsteidz? Pilnīgi skaidrs, ka visa baltā rase ar savu pašreizējo demogrāfisko politiku, kurai pievienojas stulbā tolerance un humānisms, parakstījusi sev nāves spriedumu.

 55. Teikšu pēc krievu sakāmvārda motīviem; nevajag valdības izdarītās nelietības pārlikt uz Latvijas iedzīvotāju pleciem. Sākot jau no 4. maija deklarācijas, viss ir vērsts tautas iedzīšanai totālā nabadzībā. Tur, kur vecajās ES dalībvalstīs bija tikai ieteikumi, pie mums tie pārvērtās drastiskos likumos. Mūsu zemnieki bija spiesti savu saražoto atdot par dempinga cenām. Ražotāji, bez subsīdijām, konkurēja un arī šodien konkurē ar citu valstu augsti subsidēto produkciju. Tagad zeme izpārdota ārzemniekiem. Visi enerģiskākie sen jau ārzemēs. Čeka nespētu labāk izdzīt no Latvijas tās iedzīvotājus, kā tas tika izdarīts ar mūsu pašu rokām. Lietas jāsauc īstajos vārdos, nevis muldēties uz riņķi vien, kā zaķim pēdas jaucot.

 56. Kur viņam nav taisnība?! Atbildēt

  Negānaties, bet pasakiet, kur viņam nav taisnība

  • Kur viņam nav taisnība? Piemēram, ka Kants ir vērtīgāks par datorspēlēm. Zini, ja to filozofu palasītu bez pasniedzēja vadības un Kanta kritikas, tad ļoti ātri var kļūt par komunistu. Tas pirmkārt. Otrkārt, ka latviešu Latvijā it kā kļūstot mazāk. Bet kamēr Latvijas Avīze nespēs ieskatīties kaut vai Eglāja blogā, kur ir sīki un smalki izanalizēts, kurām tautībām Latvijas teritorijā draud izmiršana, tikmēr šis apokalipses spriedums un vispārējais pesimisms nerimsies.
   Ne jau latvieši izmirst Latvijas teritorijā. Bet ko es te vispār kaisu pērles cūkām priekšā, it kā man darīt nebūtu ko.

  • Neviens negānās, tikai tavas sastrutojušās smadzenes…

 57. 1936.g .K. Ulmaņa lauksaimiecības ministrs J. Birznieks teica runu kurā pasvītroja ,ka gruntniecība nedrīkst būt kapitālistisks uzņēmums,lauku māja nedrīkst būt tirgus prece un spekulācijas objekts,bet tautas dzīvā spēka mūžīgs avots.Tagad brīvā tirgus apstākļos Latvijā ne zemnieks ,bet biznesmens ,komersants apstrādā savus 1500 ha lielus laukus ar pāris algotiem strādniekiem bagātīgi lejot indes uz augiem ,lai īslaicīgi iegūtu augstas ražas un peļņu uz patērētāju veselības rēķina.
  Uz 1500 ha varētu būt 30 zemnieku saimniecības ,katrā būtu vismaz 5 dažādu vecuma bērni .Šīs zemnieku saimniecības ražotu cilvēkam veselīgu pārtiku un stiprinātu tautas dzīvo spēku.
  Patērētāju sabiedrība grib rīkot dzīres tikai šodien , bet rīt kaut vai ūdens plūdi. Šāsdienas pamata bauslis ir manam mūžam pietiks.

 58. viņa žests žurnālistiem pie Saeimas loga.

 59. Viss ir par vēlu latvijai, vēsturē vismaz saglabāsies tikai nosaukums. ,,,, latvija,, vārds, mēs bijām dabūjuši brīvu latviju, bet mudaku un iztapoņu, līdēju, visu esam pazaudējuši.

 60. 90% ir taisnība!!! Slikti, ka neprotam saskatīt nākotni, dzīvojot tagadnē un IZLIEKOTIES PAR BAIGI GUDRAJIEM!??Ja tiešām tā turpināsim viens otru apkarot un neizlobīt graudus no palavām, nebrīnīsimies un nevainosim NEVIENU CITU…Tās ir Lagzdiņa kunga domas un atziņas, kurās varam atsijāt vai ielikt savu redzējumu, bet NEVAJAG apsaukāties un zākāties ēterā, ja KĀDS pasaka to, ko paši neredzam vai NEGRIBAM redzēt vai vienkārši NEVARAM ĒTERĀ PATEIKT!?? Labi, ja cilvēks DOMĀ,ANALIZĒ un IR SPĒJĪGS atzīt savas toreizējas kļūdas publiski! Ko darīt ar tiem, kas nav SPĒJĪGI NEKO ATZĪT VAI IETEIKT LABOJUMUS, vai REDZĒT NĀKOTNI??? Parādiet man cilvēku, kurš darbojoties NAV KĻŪDĪJIES??? Domāju, ka tagad ir ĪSTAIS LAIKS, lai mēs kopīgi vēl kaut ko labotu un glābtu, jo VIENS nav karotājs!?

  • Vienīgais ,ko Lagzdiņa kungs aizmirsa pateikt- cik ļoti viņš pats personīgi ir pielicis roku,lai Latvija kļūtu šāda-nekāda.

 61. Par latvisku Latviju! Atbildēt

  Nodevējs Lagzdiņš ir Krievijas pakalpiņš.

 62. Nemaz tik sen atpakaļ kopā ar savas un citu “brālīgu” partiju biedriem ņirgājās par vienīgo redzamo demogrāfijas aizstāvi Saeimā NA deputātu Parādnieku.

 63. Viņa aizvien vairāk grims krieviskumā un neinteleģencē.
  Bet īstie krievi pie mums praktiski nav, tie ir padomju produkti,
  bez krievu valodas un kultūras!

  • Nezin kāpēc pie mums ir samierinājušies ar domu,ka nez no kurienes radusies jauna tautība-krievvalodīgie.

 64. Tagad sap sirds par latviesu kulturu, bet tolaik -Saeimas laika- nesapeja, kad partijas biedrs Edvins, ticis ara no “maisa”, sakartoja TV nozari “austrumu virziena”? Preteji Igaunijai. Cits partijas cel,a arpusbiedrs -izbijis komponists- radio un tv padome “vilka” turpat. Ari tagad nav beidzis. Sirdij butu jasap par pasa lidzatbildibu!

 65. Pretargumentus neredzu.

 66. Latviešu nācijas galu jau daudzi ir pareģojuši,tādējādi mudinādami uz staltāku muguru un lepnāku garu.Taču nošļukums ,kas vairots gadsimtiem un it sevišķi pārņemts no kaimiņiem pēdējā pus gadsimtā ,latvietī ir stabili iesēdies.Saglabājas cerība ,ka līdz prūšu un līvu tautas galam tik drīz vēl nenonāksim.

 67. Nesaudzīgi atklāti, bet japiekrit Atbildēt

  Nu, ko laikam tikai vecais klibais,politikas atvaļinātais kareivis spēj vēl runāt par to par ko nevēlas vai nespēj esošie! Daudziem tas būs nepatīkami, it īpaši pamatotā atziņa, ka pašu vainas dēļ viem nebūs latviskas Latvijas…. skarbi, bet jāpiekrīt

 68. Galīgi mušas ar kotletēm kopā.
  Civilokupantu ālēšanos pieraksta latviešiem !
  Nekaunības kalngals !
  Tāds jau rādīja neķītras zīmes pa saeimas nama logu …

 69. un nekad Latvija tāda nav bijusi, jo te ir sajauktas tik daudz dažādu svešzemnieku asinis, ka tautas vietā ir iznācis viens vienīgs lišķīgs, skaudīgs un kašķīgs pūļis

 70. labi, labi, gluži interesanta analīze Atbildēt

  bet trūkst positivi atrisinājumi, pat teorētiski…. tos gan lasitājs varētu konstatēt pats un negatīvam meklēt atrisinājumus.

 71. Bada dzeguze !
  .

 72. andris tomašūns Atbildēt

  Labi rūkts, Brāl!

Draugiem Facebook Twitter Google+