×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Laikraksts: Junkers vēlas izmaiņas “troikas” misijā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas komisijas prezidents Žans Klods Junkers atbalsta izmaiņas Grieķijas finansiālās palīdzības programmu uzraugošās “troikas” misijā, kuras sastāvā ir Eiropas Komisija (EK), Eiropas Centrālā banka (ECB) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), pirmdien vēstīja Vācijas laikraksts “Handelsblatt”, neminot avotus.

Jautāts par “Handelsblatt” vēstīto, Junkera preses pārstāvis Margaritis Shins norādīja, ka var tikai “atkārtot” to, ko Junkers sacīja pēc ievēlēšanas EK prezidenta amatā pērnā gada jūlijā.

Viņš citēja Junkera toreiz teikto: “Mums vajadzētu varēt aizvietot “troiku” ar demokrātiski leģitīmāku un atbildīgāku struktūru, ko veidotu Eiropas institūcijas.”

Shins piebilda, ka “mēs neesam izstrādājuši nekādu jaunu struktūru, mums nav nekādas jaunas formulas”. “Es nevēlos turpmāk spekulēt, pirms nav panākta globāla vienošanās,” viņš sacīja.

Shins norādīja, ka jebkuram mēģinājumam mainīt “troikas” sistēmu vai Grieķijas finansiālās palīdzības programmas nosacījumus būs jāgūst visu 19 eiro zonas valstu atbalsts.

Junkers pirmdien nevēlējās komentēt šo jautājumu. “Es jau esmu teicis, ka tās ir sarežģītas sarunas,” viņš sacīja.

Grieķijas premjerministram Aleksim Cipram trešdien ir paredzēts tikšanās ar Junkeru.

Jau ziņots, ka Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis ir norādījis, ka Grieķija nevēlas vest sarunas ar “troiku”.

Jaunā Grieķijas valdība jau ir sākusi atkāpties no gadiem ilgajiem taupības pasākumiem, kurus Eiropas Savienība un Starptautiskai Valūtas fonds pieprasīja apmaiņā pret 240 miljardus eiro lielo glābšanas aizdevumu, kas tika piešķirts finanšu krīzes karstumā 2010.gadā. Galēji kreiso spēku valdība ir paziņojusi, ka panāks parāda summas samazināšanu uz pusi.

2012.gada sākumā Grieķija restrukturizēja parādu, kas ietvēra privātos kreditorus, kuri norakstīja daļu Grieķijas parāda. Tas Grieķijas kopējo parādu nastu samazināja par apmēram 100 miljardiem eiro.

Tomēr pašlaik valsts parāds ir jau pārsniedzis 315 miljardus eiro, kas ir 175% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir rekords Eiropas Savienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir jāizbeidz Eiropā pieņemtā prakse valstīm dzīvot uz bezizmēra parāda, jo šāda finansu politika noved pie atsevišķu valstu maksātnespējas un ļoti nopietniem sociāliem satricinājumiem šajās valstīs. ES katrai valstij ir jānosaka stingras valsts parāda un valsts ārējā parāda robežas, kuras šī valsts pārkāpt nedrīkst. Ja pārkāpj – seko sankcijas! Citādi visi laužas eirozonā, lai tikai varētu izdevīgi aizņemties un veidot savā valstī šķietami iluzoru, pašu nenopelnītu labklājību. Šādā finansu politikā ir ieinteresēta BANKU SISTēMA, jo tā nodrošina tām stabīlu peļņu, tāpēc tā visiem spēkiem pretosies šīs kārtības maiņai. Tomēr, ja negribam lielus sociālus nemierus parādos iedzītajās valstīs līdz pat politiskas sistēmas maiņai un lielas problēmas valstu budžetos – šī ierastā prakse dzīvot uz parāda turpmāk ir nopietni jārevidē.

Draugiem Facebook Twitter Google+