AFP/LETA

Latvieši izstājas, grupas brauciena zelts polim Kvjatkovskim 0

Par pasaules čempionu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā svētdien Spānijā kļuva polis Mihals Kvjatkovskis, kamēr neviens no trim Latvijas pārstāvjiem nefinišēja.

7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Ar ko Lukašenko uzjautrinājis Slaidiņu: “Tur veči stūma ezi ārā ar visām adatām!” 12
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150

Latvijas potenciālie līderi Aleksejs Saramotins un Gatis Smukulis no sacensībām izstājās pēc 11 no kopumā 14 distances apļiem. Tobrīd viņi līderiem zaudēja attiecīgi četras minūtes un 51 sekundi, kā arī piecas minūtes un 19 sekundes.

Jau no distances pirmajiem apļiem sevi pieteica četru bēdzēju grupa, kas gan turpinājumā tika noķerta, bet vēlāk bēgšanas mēģinājumu veica vācietis Tonijs Martins. Distances pirmajā pusē trešais latvietis Toms Skujiņš tika iejaukties grupas kritienā, taču sacensības spēja turpināt. Tiesa, aptuveni 60 kilometrus pirms finiša visi trīs Latvijas pārstāvji jau bija zaudējuši reālu kontaktu ar lielo grupu.

Pirms pēdējā apļa izveidojās četru līderu grupa, kas tuvākos sekotājus apsteidza par 36 sekundēm, bet Skujiņš izstājās 13.apļa laikā brīdī, kad līderim zaudēja 13 minūtes un 57 sekundes.

Pēdējā aplī Kvjatkovskis veica atrāvienu deviņu sekunžu atstarpes izteiksmē, bet finišā par sekundi apsteidza Saimonu Gerensu no Austrālijas un Alehandro Valverdi no Spānijas. Uzvarētājs 254 kilometru distanci pabeidza sešās stundās, 29 minūtēs un septiņās sekundēs.

Lietuvietis Ramūns Navardausks sacensības noslēdza 15.vietā.

Pašlaik 24 gadus vecais Kvjatkovskis pērn kļuva par pasaules čempionu komandu braucienā, par desmit gadiem vecākajam Gerensam šī ir pirmā pasaules čempionātu medaļa, bet viņa vienaudzim Valverdem – jau sestā godalga, no kurām neviena gan nav zelta.

Līdz šim neviens poļu riteņbraucējs nebija kļuvis par pasaules čempionu grupas braucienā.

Kā ziņots, čempionāta ievadā pagājušajā svētdienā Smukulis kopā ar Krievijas vienību “Katjuša” izcīnīja 13.vietu komandu braucienā, bet pirmdien Endija Rutule izcīnīja 42.vietu junioru ieskaites individuālajā distancē.

Savukārt otrdien Lija Laizāne izcīnīja cienījamo 26.vietu individuālajā braucienā sieviešu elites ieskaitē, bet kungiem Smukulis ieņēma 47.pozīciju. Piektdien notikušajā junioru grupas braucienā Rutule ierindojās 40.vietā, bet U-23 vecuma grupas sacensībās puišiem 73.vietā ierindojās Krists Neilands. Sestdien junioru grupas braucienā pēc kritiena 106.vietu izcīnīja Artūrs Beļēvičs, bet elitēs dāmu grupas braucienā Dana Rožlapa un Laizāne nefinišēja.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja desmit sportisti.