×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Latvija apliecina atbalstu Gruzijai reformu īstenošanas procesā

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Davids Usupašvili piedalās Latvijas un Gruzijas diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmitgadei veltītās pastmarkas dizaina prezentācijā.

Latvija kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts vienmēr ir atbalstījusi Gruziju tās reformu īstenošanas procesā, un Gruzija ar Latvijas atbalstu var rēķināties arī turpmāk, pirmdien Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V) uzsvēra Gruzijas parlamenta priekšsēdētājam Dāvidam Usupašvili (David Usupashvili), kurš ar delegāciju uzturas vizītē Latvijā.

“Latvijas un Gruzijas labo attiecību veidošanas pamatā ir intensīvs politiskais dialogs un aktīvie kontakti starp abu valstu iedzīvotājiem. Latvija kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts vienmēr ir atbalstījusi Gruziju tās reformu īstenošanas procesā, un Gruzija ar mūsu valsts atbalstu var rēķināties arī turpmāk,” par spīkeres teikto vēsta Saeimas preses centrs.

Āboltiņa uzsvēra Gruzijas un Eiropas Savienības (ES) divpusējo attiecību padziļināšanu, akcentējot Asociācijas līguma parafēšanas nozīmi gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Viļņā, kas pavērtu jaunas iespējas Gruzijas un ES sadarbībai ekonomikā un vienlaikus veicinātu ilgtspējīgu valsts attīstību.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas gatavību darīt visu iespējamo, lai Gruzijas progress, tuvinoties ES vērtībām, tiktu novērtēts ES.

“Mūsu valsts ir attīstījusi sadarbību ar citām valstīm virknē formātos, un līdz šim tajos vienmēr esam akcentējuši Austrumu partnerību,” teica Saeimas priekšsēdētāja, atzīmējot neseno dalību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē, kurā tieši Austrumu partnerība bija viens no galvenajiem darba kārtības jautājumiem.

Viņa norādīja, ka Viļņas samits būs pagrieziena punkts Eiropas Savienības attiecībās ar austrumu kaimiņiem, un Latvija cer, ka Gruzija būs viena no līderēm. “Mūsu valstij tas ir būtiski gan kā aktīvai Austrumu partnerības atbalstītājai, gan tāpēc, ka Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā plānojusi organizēt Austrumu partnerības samitu,” pauda Āboltiņa.

Preses centrs ziņo, ka Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Latvijas un Gruzijas diplomātiskās attiecības raksturoja kā produktīvas, kuras aizvien turpina attīstīties. Austrumu partnerības kontekstā Usupašvili teica, ka Gruzija tuvojas savam mērķim – būt integrētai ES.

Jau vēstīts, ka oficiālā vizītē Latvijā šodien un 5.novembrī uzturēsies Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Usupašvili un viņa vadītā delegācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+