×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Latvija iekļauta starp desmit ētiskākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija iekļauta starp pasaulē ētiskākajiem tūrisma galamērķiem, kuros tiek aizsargāta vide, ievērotas cilvēktiesības un uzturētas ekotūrisma vērtības.

Tūrisma aģentūras “Ethical Traveler” veidotajā attīstības valstu sarakstā par desmit ētiskākajiem tūrisma galamērķiem atzīta Barbadosa, Kostarika, Gana, Latvija, Lietuva, Maurīcija, Palau, Polija, Samoa un Urugvaja.

Latvija un Lietuva saņēmusi visaugstāko novērtējumu vides aizsardzības jomā, turklāt “Latvija ir īpaši uzslavējama par visstraujāko progresu”.

“Ethical Traveler” novērtējumā Latvija saņēmusi tikai vienu mīnusu par nepilsoņu tiesību ierobežošanu.

Taču ziņojumā uzvērts, ka cilvēktiesības Latvijā tiek ievērotas, demokrātijas, preses brīvības un dzīves līmenis ir augstāks par vidējo starp pasaules suverēnajām valstīm.

“Ethical Traveler” arī norāda, ka ASV prezidents Baraks Obama 2011.gada 18.novembrī, apsveicot Latviju neatkarības proklamēšanas dienā, sacīja, ka “šodien Latvija ir plaukstoša demokrātija un iedvesmas avots citām valstīm visā pasaulē”.

Ziņojumā teikts, ka Latvijā “gandrīz visi sauszemes ūdeņi ir nepiesārņoti. Gandrīz puse no Latvijas teritorijas ir neskarta daba – paradīze neskaitāmām aizsargātām sugām. Ļoti spēcīga ekotūrisma kultūra. Latvijas valsts mežu ogas, sēnes un rieksti ir pieejami ikvienam”.

“Ethical Traveler” ikgadējā ziņojumā par ētiskākajiem tūrisma galamērķiem izvērtē attīstības pasaules nāciju politiku un praksi, izraugoties desmit valstis, kurās cilvēktiesību līmenis, pilsoniskās sabiedrības vērtības un vides aizsardzība tiek sargātas visvairāk.

“Mēs aicinām jūs apmeklēt šos galamērķus un izbaudīt brīnišķīgās apskates vietas, kultūras un aktivitātes, ko viņi piedāvā,” raksta aģentūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+