×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Latvijā ļoti maz darīts ekonomikas sildīšanai, kritizē Rimšēvičs (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Aizvadīto piecu gadu laikā Latvijā ir maz darīts ekonomikas sildīšanai, šodien intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Aizvadīto piecu gadu laikā ir ļoti maz kas darīts, lai ekonomiku pa īstam sildītu. Ir izdarīts viss, lai Latvijas tautsaimniecībā kreditēšana neatdzimtu, ir izdarīts daudz, lai apstātos investīciju projekti, pagājušajos divos gados nekas nav izdarīts, lai sajustu, ka šajā sistēmā ieplūst struktūrfondi. Visas šīs lietas ir rezultējušās,” teica Rimšēvičs.

Tostarp viņš piebilda, ka nebija grūti paredzēt, ka bankas līdz ar nolikto atslēgu principa ieviešanu apturēs kreditēšanu. “Vai tad bija grūti paredzēt to, ka, ja būs nolikto atslēgu princips, bankas tajā brīdī aizvērsies kā gliemežvāks un vairāk nekreditēs? Mēs pazaudējām deviņus, ja ne 12 mēnešus,” sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Tāpat viņš atzīmēja, ka situācija ekonomikā tik ātri nemainīsies, tāpēc ir jābūt ļoti enerģiskiem un spējīgiem šo situāciju pārvaldīt, nevis sēdēt rokas klēpī salikušiem.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Banka septembrī samazinājusi Latvijas iekšzem

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ar pašreizējo nodokļu politiku nekāda sildīšanās nesanāks. PVN paņem 21% no ražošanā ieguldītiem līdzekļiem kā priekšapmaksu, kāda tad vairs var būt strādāšana. Ar nodokļiem aplikā degviela ir tik dārga, ka cilvēki atbalsta kontrabandu un pērk dīzeli, kur tas lētāks.

  2. Krievu laikos bija anekdote: No rīa Latvijai jāpiesaka karš Zviedrijai un vakarā jākapitulē.
    Tagad vajadzētu pieteikt karu Igaunijai un vakarā paziņot par kapitālizāciju. Acīmredzams, ka Latvijas iedzīvotāju vairākums nav spējīgs ievēlēt sakarīgu parlamentu.

  3. Ekonomikas sildīšanai absolūti neatbilstoši nodokļi.Tiem visiem ir jābūt pēc maksātspējas principa!

  4. Tava pamācošā nekaunība jau pārkarsēta, liekēdi!

  5. ŠOREIZ GALVENAIS NAV JAUTĀJUMS, CIK LIELA ALGA IR RIMŠĒVIČAM, BET VALSTS ATTĪSTĪBAS STAGNĀCIJA! RIMŠĒVIČS RUNĀ PAR VALSTI UN SAKA NEŽĒLĪGI SKARBUS VĀRDUS, TAČU VAI VALDĪBA UN SAEIMA TOS VĒLĒSIES DZIRDĒT, IR CITS, ĻOTI SVARĪGS, JAUTĀJUMS!!! LĪDZ ŠIM VALSTS BANKAS VADĪTĀJA IZTEIKUMI NAV BIJUŠI TĀDĀ KONTEKSTĀ!? REDZĒSIM, VAI VALDĪBA UN SAEIMA REAĢĒS VAI VISS TĀ TURPINĀSIES! DOMĀJU, KA JĀMAINA VALSTS PĀRVALDES SISTĒMA, JA GRIBAM ATTĪSTĪTIES UN BŪT KONKURĒTSPĒJĪGI!!! GAIDĪSIM!

  6. Uzdevums – cik simtiem vergu jāstrādā, lai nopelnītu algu Rimšēvica kungam?

Draugiem Facebook Twitter Google+