×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Latvija palīdzībai Sīrijas bēgļiem un ķīmisko ieroču iznīcināšanai novirza 100 000 eiro (2)

LETALETA

Latvijas valdība šodien atbalstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotos rīkojumus par 50 000 eiro novirzīšanu Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanai un tikpat lielas summas atvēlēšanu palīdzības sniegšanai Sīrijas bēgļiem, portālu “LA.lv” informēja ĀM.

 

Finansiālos resursus iemaksai Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanai nodrošinās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tos iemaksās Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas (ĶIAO) trasta fondā.

Ministrijā pauž pārliecību, ka Latvijas iemaksa ĶIAO trasta fondā Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanai sniegs praktisku atbalstu Sīrijā uzsāktā ķīmisko ieroču iznīcināšanas procesa tālākai sekmīgai virzībai.

ĀM arī atzīmē, ka Latvija ir paudusi stingru nosodījumu par ķīmisko ieroču izmantošanu pret civiliedzīvotājiem Sīrijā un iestājusies par izlēmīgu starptautiskās sabiedrības rīcību, lai vainīgie tiktu saukti pie atbildības un netiktu pieļauta atkārtota šo ieroču izmantošana.

Valdība šodien nolēma arī sniegt finansiālu palīdzību Sīrijas bēgļiem, iemaksājot 50 000 eiro Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augstā komisāra bēgļu lietās Reģionālā reaģēšanas plāna palīdzības fondā. Arī šie resursi tiks atvēlēti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, norāda ĀM.

Ministrijā atzīmē, ka pēc ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja datiem, kopš nemieru sākuma 2011. gada martā Sīrijā ir nogalināti vairāk nekā 100 000 cilvēku. Sīrijā pārvietoto personu skaits sasniedz aptuveni 4,3 miljonus, savukārt bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm devušies aptuveni 2,2 miljoni iedzīvotāju.

Nepārtrauktā vardarbība Sīrijā un ar to saistītā humānā krīze, un bēgļu skaita pieaugums ir viens no galvenajiem jautājumiem starptautiskajā dienaskārtībā. Vienlaikus ar mēģinājumiem meklēt politisko risinājumu konfliktam ANO dalībvalstis ir aicinātas finansiāli atbalstīt augošās vajadzības Sīrijā un tās kaimiņvalstīs.

Latvija ir pievienojusies vairākiem paziņojumiem, tostarp, šā gada septembrī Beļģijas, Japānas, Austrālijas un Marokas iniciētajai ārlietu ministru kopīgajai vēstulei, kurā norādīts uz satraucošo situāciju reģionā. Latvija, veicot iemaksas ANO budžetā, demonstrē solidaritāti ar Sīrijas krīzē cietušajiem bēgļiem un apliecina Latvijas atbildīgo nostāju starptautiskajās organizācijās, atzīmē ĀM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+