×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Latvijas elektromobilis sekmīgi sasniedzis “Dakaras” rallijreida finišu

LETALETA

Latvijas elektropiedziņas automašīna “OSCar eO”, ko vada Māris Saukāns un Andris Dambis, svētdien sekmīgi sasniedza slavenā “Dakaras” rallijreida finišu.

“Mēs to izdarījām – “eO”, Andris, Māris un katrs komandā, esam finišējuši “Dakaras” rallijreidā ar pasaulē pirmo un Latvijā būvēto elektroauto,” savā “Twitter” profilā vēstīja “Team Latvia” komandas mehāniķis Kaspars Dambis.

“Team Latvia” vēl pirms “Dakaras” rallijreida paziņoja, ka izcīnītā vieta šoreiz nebūs svarīga, jo galvenais uzdevums būs pārbaudīt smagos apstākļos unikālo “OSC eO” un sasniegt finišu.

Kā liecina oficiālie rezultāti, pēdējā, 14.ātrumposmā, kurā sportisti veica simbolisku distanci, Saukāns/Dambis ieņēma priekšpēdējo, 77.vietu, bet otra “Team Latvia” vieglā automašīna ar krievu Antonu Grigorovu un latvieti Aināru Princi izstājās.

Arī “Dakaras” rallijreida noslēguma kopvērtējumā Saukāns/Dambis ierindojās priekšpēdējā, 77.pozīcijā.

Tikmēr augstas vietas pēdējā ātrumposmā izcīnīja Latvijas komandas “RE Autoclub” sagatavotās “Mitsubishi” automašīnas ar krievu braucējiem – Iļja Kuzņecovs/Romāns Jelagins ieņēma 16.vietu, bet Antons Meļņikovs/Antons Nikolajevs ierindojās 20.pozīcijā.

Kā ziņots, par desmitkārtēju “Dakaras” rallijreida uzvarētāju svētdien kļuva slavenais Francijas sportists Stefans Peterhansels, kurš triumfēja vieglo automašīnu klasē.

Karjeras sākumposmā 46 gadus vecais Peterhansels sešas reizes triumfēja motociklu klasē, bet tagad viņš jau ceturto reizi uzvarēja arī vieglo automašīnu vidū.

Summā Peterhansels par 41 minūti un 56 sekundēm apsteidza spāni Nani Romu (“Mini”).

Tikmēr Meļņikovs/Nikolajevs noslēguma kopvērtējumā izcīnīja 18.pozīciju, bet Kuzņecovs/Jelagins ieņēma 36.vietu.

Smago automašīnu klasē 14.posma posma finišu sekmīgi sasniedza arī “Team Latvia” pavadošā ekipāža ar francūzi Žanu-Šarlu Morī, kā arī stūrmaņiem Žanu-Klodu Kakē no Beļģijas un Kasparu Dambi, ieņemot priekšpēdējo, 59.vietu.

Tikmēr “RE Autoclub” sagatavotā smagā automašīna ar krieviem Dmitriju Pavlovu, Oļegu Uperenko un latvieti Gintu Cīruli pēdējā posmā ieņēma 45.pozīciju.

Noslēguma kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Žerards de Rojs no Nīderlandes, kurš otrajā vietā palikušo savu tautieti Hansu Steisiju apsteidza par nepilnām 52 minūtēm.

Savukārt Morī ekipāža noslēguma kopvērtējumā ieņēma 48.vietu, bet Pavlova ekipāža palika pēdējā, 60.pozīcijā.

Jau vēstīts, ka motociklu klasē svētdien ceturto reizi triumfēja francūzis Sirils Desprē ar KTM. Visā sacīkšu laikā ar Desprē sīvi cīnījās viņa komandas biedrs un pagājušā gada čempions Marks Koma no Spānijas, tomēr priekšpēdējā posmā viņš kādā brīdī aizbrauca nepareizā virzienā, izstājoties no cīņas par uzvaru kopvērtējumā.

Summā Desprē apsteidza Komu par 53 minūtēm un 20 sekundēm.

Kopā “Dakaras” rallijreida sacensībās “Team Latvia” sastāvā bija 20 cilvēki, kas atbildēja par trim sporta automašīnām, trim tehniskajām un vienu žurnālistu automašīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+