×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Ledus biezums upēs sasniedz 37 cm; zeme sasalusi līdz 75 cm dziļumam

Foto - la.lvFoto - la.lv

Pēc janvāra aukstuma Latvijas ūdenstilpes klāj bieza ledus sega, tomēr upēs ledus biezums ir ļoti dažāds un atsevišķas vietas nav aizsalušas, citviet uz ledus parādījies ūdens, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Ledus biezums Daugavā Baltkrievijas teritorijā, kā arī Krāslavas un Daugavpils novadā ir 19-35 centimetri (cm), Lielupē 28-35 cm, Bārtā un Ciecerē 35-37 cm, Ventā pie Skrundas 26 cm, Dubnā pie Sīļiem 30 cm. Ezeros un dīķos ledus biezums vietām ir lielāks.

Ūdens līmenis upēs pārsvarā turpina pazemināties. Janvārī, aizsalstot upēm, daudzviet izveidojās ledus sablīvējumi un ledus sega ar torosiem. Zem ledus vietām vižņi, kas tuvākajās dienās var tikt aizskaloti.

Ūdens līmenis Rīgas jūras līcī, upju grīvās un ar jūru saistītajos ezeros patlaban ir vidēji 40-50 centimetru augstāks nekā janvāra beigās, kad tika sasniegts zemākais rādītājs pēdējo 37 gadu laikā. Tuvākajās dienās turpināsies ūdens līmeņa svārstības aptuveni 30 centimetru robežās, ūdens līmenis saglabāsies zemāks par normu.

Iepriekšējo nedēļu lielā aukstuma un mazā sniega daudzuma dēļ augsne vietām sasalusi vismaz līdz 75 cm dziļumam, liecina mērījumi no Latvijai tuvējiem Baltkrievijas rajoniem, kur laikapstākļi bijuši līdzīgi kā mūsu valstī. Augsnes temperatūra ziemāju sakņu dziļumā aukstākajās dienās vietām noslīdēja zem -10 grādiem, kas nozīmē, ka daži ziemāju lauki, visticamāk, ir daļēji vai pilnībā izsaluši.

Nelabvēlīgākā situācija ziemāju pārziemošanai bija izveidojusies Latvijas centrālajā un dienvidaustrumu daļā.

Tuvākajās nedēļās siltā laika ietekmē pastiprināsies pavasarim raksturīgi procesi – mazināsies augsnes sasalums un ledus kļūs nedrošāks. Pamazām kusīs sniegs, lai gan dažbrīd snigs un sniega sega vietām īslaicīgi kļūs biezāka, prognozē sinoptiķi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.8
Alūksne +23.7
Daugavpils +25.5
Saldus +13.5
Liepāja +12
Jelgava +18.0
Ventspils +13.2
Limbaži +17
Madona +24.9
Rēzekne +23.5
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+