×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Līdzekļi atklepošanai var arī kaitēt. ATBILDES uz LA.LV lasītāju jautājumiem

klepo

Publicējam atbildes uz LA.LV lasītāju jautājumiem ģimenes ārstei, antroposofiskās medicīnas pārzinātājai Gitai Gaņģei. Šobrīd speciālistei jautājumus uzdot vairs nevar.

 

Sakiet, lūdzu, ja sāp kakls un krūtīs, vai varētu lietot astmas baloniņu “Becloforte”? Jo grūti panesu gripu un negribētu dzert antibiotikas. Gripa norit bez temperatūras un vienmēr jādzer zāles.

Aerosols “Becloforte” ir domāts, lai mazinātu elpceļu reaktivitāti un astmas lēkmju biežumu. Tas nav pretgripas līdzeklis. JA ir gripa, tad jādzer daudz šķidruma, jāuzņem dabiski C vitamīns, jāēd ķiploki, ingvers u.c. No aptiekā nopērkamiem līdzekļiem labas ir tebletes “GripHeel”. No antroposofiem līdzekļiem – “Argentum D30/Echinachea D4.

Tā kā izskatās, ka jums ir arī astma, tad tomēr saaukstēšanās vai gripas gadījumā jāaiziet pie ārsta, lai nepieļautu astmas saasināšanos.

 

Vēlētos uzzināt, vai ilgstoša nervu zāļu (tazepāma) lietošana atstāj iespaidu uz psihi? Novērojumi dinamikā – labvēlīgi. Garastāvokļa uzlabošanās jūtama, rezultatīva – iespējams paveikt visu, bet iepriekš negribējās darīt vispār neko.

Tazepāms ir trankvilizators. Nezinu vai no tā ir iespējama garastāvokļa uzlabošanās, parasti ir miegainība. Visvairāk iespaids no šāda veida zālēm ir uz aknu darbību, bieži, to ilgstoši lietojot, rodas arī atkarības. Tomēr, ņemot vērā šādu pozitīvu iedarbību uz jūsu veselību, iesaku konsultēties ar jūsu ārstējošo ārstu, lai novērstu iespējamu blakņu parādīšanos.

 

Ko varētu lietot ieilguša bronhīta gadījumā,lai vieglāk varētu atklepot?

Te, lai izvēlētos piemērotu terapiju, ārstam būtu jānoskaidro daudzi jautājumi:

– Cik ilgi jums ir bronhīts?
– Vai jūs smēķējat un, ja jā, tad cik daudz?

 

Terapija ir atkarīga no atradnes, jo ja nav, ko atklepot, tad atklepojošie līdzekļi tikai saasina esošo stāvokli, nevis atvieglo.

 

– Vai jums ir temperatūra, aizdusa, klepus, elpas trūkums?
– Vai ir trokšņi uz plaušām un kādi?
– Kad ir pēdējais plaušu Rtg un kas tur konstatēts?
– Pēdējās pilnas asins ainas rezultāts?
– Kādas zāles lietotas šo laiku?

Terapija ir atkarīga no atradnes, jo ja nav, ko atklepot, tad atklepojošie līdzekļi tikai saasina esošo stāvokli, nevis atvieglo.

 

Varat lasīt arī citas dr. Gitas Gaņģes atbildes: Ko dod antroposofā medicīna

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+