Kultūra
Mūzika

Liepājā atklās 21. Starptautisko garīgās mūzikas festivālu0


Valsts akadēmiskā kora “Latvija” diriģents Māris Sirmais.
Valsts akadēmiskā kora “Latvija” diriģents Māris Sirmais.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Liepājā šodien tiks atklāts 21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls priecēs klausītājus ar publikas pārbaudītām, kā arī intriģējošām koncertprogrammām – no Džuzepes Verdi “Rekviēma” līdz pirmatskaņojumam korim “a cappella” un 50 mobilajiem tālruņiem. Festivāla koncerti izskanēs Rīgā, Svētā Pētera baznīcā, Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Domā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kā arī Stirnienē Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Festivāla atklāšanas koncerts “Džuzepe Verdi. Rekviēms” izskanēs divas reizes – šodien Liepājā sadarbībā ar festivālu “Liepājas vasara” un 23. augustā Rīgā, Svētā Pētera baznīcā.

Programmā iekļauts klausītāju mīlētais un hrestomātiskais Verdi “Rekviēms”, ko Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atskaņos sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un temperamentīgo diriģentu Gintaru Rinkēviču no Lietuvas.

Festivāla īpašais viesis būs pasaules kormūzikas aprindu izcilība, renesanses un citu laikmetu kora partitūru interprets Stīvens Leitons no Lielbritānijas.

Leitona rokās būs festivāla koncerts “Pulenks. Martēns. Ešenvalds”, kas izskanēs Svētā Pētera baznīcā 25. augustā.

31. augustā koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais sniegs Latviešu garīgās mūzikas koncertu Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā. Pasākumā “Mirdzi Stirniene Latvijas zvaigznājā” tiks godināta Latvijas simtgade, kā arī tiks ieskandināti bīskapa Boļeslava Sloskāna 125. jubilejas svētki. Koncerta apmeklējums būs bezmaksas.

Festivāla noslēguma koncerts “Leonardam Bernsteinam 100” izskanēs 8. septembrī Rīgas Domā, kad koris “Latvija” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri godinās šī gada jubilāru, vienu no 20. gadsimta mūzikas milžiem – komponistu Leonardu Bernsteinu.

LA.lv