×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Liepājas ērģeļmūzikas festivālu ievadīs tam veltīta fotoizstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 3. septembrī, un otrdien, 8. septembrī, XIV Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla ieskaņā atklās divas izstādes – fotoizstādi “Fotomirkļi” kafejnīcā “Darbnīca” un bērnu zīmējumu izstādi bibliotēkā “Vecliepājas rūķis”, LA.lv uzzināja Liepājas pašvaldībā.

Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls ik gadu priecē liepājniekus un pilsētas viesus ar brīnišķīgu mūziku Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē. Pašvaldība sadarbībā ar pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu to iedibināja 2002. gadā ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam Sv.Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm. Gadu laikā festivāls ir attīstījies un mainījies – jau trešo gadu to rīko organizācija “Via Cultura” un tas norisinās arī citās Kurzemes pilsētās un novados, ne tikai Liepājā.

Šā gada Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls, pēc kārtas jau četrpadsmitais, notiks no 18. – 25.septembrim ar septiņiem koncertiem Liepājā un Kuldīgā.

Taču pirms tam festivāla ieskaņā tiks atklāta divas izstādes, stāsta sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Paula Pujēna. Ceturtdien, 3. septembrī, pulksten 18 kafejnīcā “Darbnīca” atklās fotogrāfiju izstādi “Fotomirkļi”, kurā būs redzamas četru lielisku fotogrāfu – Edgara Poheviča, Valtera Pelna, Līgas Evaldsones un Jāņa Vecbrāļa – darbi. Fotogrāfijās ir notverti spilgtākie mirkļi no pēdējo divu gadu Ērģeļmūzikas festivāliem.

Savukārt otrdien, 8. septembrī pulksten 14 bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” tiks atklāta bērnu zīmējumu izstāde. Arī šie zīmējumi ir tapuši pēdējo divu festivālu laikā.

Katru gadu festivāls rīko koncertu bērniem, uz kuru bērni ir aicināti nākt ar savu zīmējumu kā ieejas biļeti, kamēr pārējiem par savu biļeti ir jāmaksā. Arī šā gada Starptautiskajā Liepājas ērģeļmūzikas festivālā notiks divi koncerti bērniem – 22. septembrī Liepājā un 24. septembrī Kuldīgā –, uz kuriem bērni varēs nākt ar saviem zīmējumiem par ērģelēm vai mūzikas tēmu kopumā. Koncertā skanēs Pētera Plakida (mūzika) un Pētera Trupa (librets, režija) jaundarba “Kurš lielāks, kurš varenāks..?” pirmatskaņojums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+