Latvijā
Novados

Liepājnieki naktī vienus pašus sastop divus un trīs gadus vecus zēnus 0

Valsts policija

Pagājušajā nedēļas nogalē Valsts policijā saņemts izsaukums uz Liepāju, Karostas mikrorajonu, kur vienos naktī konstatēts, ka uz ielas atrodas divus un trīs gadus veci zēni, kuri paši saviem spēkiem izkļuva no dzīvokļa.

19.augustā ap vieniem naktī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Baltijas ielā klaiņo divi mazgadīgi bērni. Valsts policijas amatpersonas, ierodoties notikuma vietā, sastapa abus divus un trīs gadus vecus zēnus, kā arī lieciniekus un bērna māti.

Noskaidrots, ka māte ar bērniem ir aizgājusi ciemos pie kāda drauga, kurš dzīvojis turpat, Baltijas ielā. Abi bērni nolikti gulēt, taču pēc stundas sieviete pamanījusi, ka zēni istabā vairs nav un durvis bijušas puspavērtas. Bērnu mamma, 1990.gadā dzimusi sieviete, nekavējoties izskrēja uz ielas lai dotos meklēt bērnus, taču turpat netālu arī pamanīja savus dēlus ar pieaugušajiem – diviem vīriešiem un sievieti, kuri bija jau izsaukuši Valsts policiju.

Likumsargi pieņēma paskaidrojumu no bērnu mātes, kā arī pārbaudīja viņu dzīvesvietu turpat, Karostā, lai noskaidrotu, kādos apstākļos bērni dzīvo. Pēc dzīvesvietas apskates pārkāpumi netika konstatēti un secināts, ka zēniem nekas netrūkst.

Par notikušo informēta bāriņtiesa un sociālais dienests. Savukārt Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība, jo ir saskatāms pārkāpums – bērnu aprūpes pienākumu nepildīšana. Materiāls pēc piekritības tiks nosūtīts Pašvaldības administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Šoreiz, pateicoties līdzcilvēkiem, bērni nekur tālu nebija tikuši un veiksmīgi atgriezušies mājās, tomēr atgādinām, ka bērni ir vecāku atbildība. Tāpat policija aicina apkārtējos būt vērīgiem un informēt policiju par līdzīgām situācijām.

LA.lv