AFP/LETA

Lietuva svin laimīgu uzvaru pār Ukrainu 0

Lietuvas vīriešu basketbola izlase ar smagu uzvaru iesākusi Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā posma D apakšgrupas spēles, pirmajā cīņā ar 69:68 (19:12, 14:14, 17:19, 19:23) uzveicot Ukrainas valstsvienību.
Rezultatīvākais spēlētājs Lietuvas izlasē šajā mačā bija Pauļus Jankūns, kurš guva 22 punktus, bet ar 19 punktiem viņam piebalsoja Jons Valančūns, kuram arī 11 bumbas zem groziem.
Mača sākumā nevienai no komandām neizdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru, tomēr pirmās ceturtdaļas galotnē rezultatīvāki bija lietuvieši, kuri ceturksni noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (19:12). Otrās ceturtdaļas sākumā Lietuvai jau 11 punktu pārsvars (23:12), taču divas minūtes pirms puslaika beigām ukraiņi uz mirkli pārņēma vadību (26:25). Tiesa, puslaika izskaņā lietuvieši guva astoņus bezatbildes punktus, panākot 33:26.
Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Lietuvas handikaps turējās desmit punktu robežās, tomēr spēles nogriežņa otrajā daļā aktīvāki bija ukraiņi, kuri pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam (45:48). Ceturtā spēles ceturkšņa pirmajā minūtē līdzjutēju atbalstītie lietuvieši atjaunoja desmit punktu pārsvaru (55:45).
Tomēr trīs ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām ukraiņi jau pārņēma vadību (63:62). Līdz pat mača pēdējai minūtei te viena, te otra komanda izvirzījās vadībā un cīņas uzvarētājs bija jānoskaidro nervus kutinošā spēles galotnē. Pusotru sekundi līdz spēles beigu signālam komandas šķīra tikai viens punkts – 69:68 par labu Lietuvai -, bet uzbrukumā devās ukraiņi, kuru pēdējās sekundes metiens nebija precīzs, tādejādi mačā triumfējot lietuviešiem.
Jau vēstīts, ka ar uzvaru Rīgā notiekošās D apakšgrupas spēlēs sestdien čempionātu iesāka Latvija, kas ar 78:67 uzveica Beļģiju.
Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Mārtiņš Meiers, kurš guva 15 punktus. Viņam ar 14 punktiem piebalsoja Kristaps Janičenoks, kamēr 13 un 12 punktus guva attiecīgi Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš.
Savukārt Čehijas izlase čempionāta atklāšanas mačā ar 80:57 sagrāva Igauniju.
Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Jans Veselijs, kurš guva 16 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas. Viņam ar 14 punktiem piebalsoja naturalizētais amerikānis Bleiks Šilbs, kamēr Igaunijas izlasē ar 18 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Sīms Sanders Vene.
Rītdien Latvija spēkosies ar Lietuvu, Beļģija tiksies ar Igauniju, bet Ukraina aizvadīs maču pret Čehiju.