Dabā
Laika ziņas

Līgo diena paies bez būtiskiem nokrišņiem 16

foto: LETA

Līgo dienas rīts uzausis dzestrs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, lielā Latvijas daļā naktī un no rīta gaisa temperatūra pazeminājusies zem plus 10 grādiem.

Visvēsākais bijis Latvijas ziemeļu daļā. Piemēram, Rūjienā gaisa temperatūra plkst.4 no rīta pazeminājās līdz plus 6,2 grādiem.

Taču vēss rīts bijis arī citviet gan valsts rietumu daļā, gan austrumos. Rucavā gaisa temperatūra pazeminājās līdz plus 6,8 grādiem, bet Alūksnē termometra stabiņš noslīdēja līdz plus 6,9 grādiem.

Citviet Latvijā gaisa temperatūra naktī un šorīt no rīta bija robežās no plus 7, līdz plus 11 grādiem.

Līgo diena paies bez būtiskiem nokrišņiem, liecina sinoptiķu prognozes.

Dienā pūtīs lēns un mērens ziemeļu puses vējš.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz plus 16, plus 21 grādam, jūras piekrastē līdz plus 9, plus 12 grādiem.

Tuvojoties vakaram, aizvien lielāku Latvijas teritoriju klās mākoņi. Naktī uz 24.jūniju no rietumiem Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas arī Līgo naktī rietumu un centrālajos rajonos atnesīs nelielu lietu. Latvijas austrumu rajonus lietus sasniegs Jāņu rītā un vien nelielā daļā Latvijas teritorijas būs iespējams vērot saullēktu.

Pakāpeniski dienas laikā, sākot no rietumiem, nokrišņi mitēsies un vakarā virs lielas daļas Latvijas debesis skaidrosies. Līgo naktī gaisa temperatūra būs no +8…+14, bet Jāņu dienā temperatūra būs vien +14…+18 grādu robežās.

LA.lv