Foto – Shutterstock

Lilija no Meksikas: mīl siltumu, bet var arī pārziemot 0

Vai sprekelijas pārziemo mūsu klimatiskajos apstākļos? VELTA TUKUMA NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Pēc Grobiņas privātā botāniskā dārza saimnieka Ilmāra Graudiņa teiktā, sprekelijām ir 6. izturības zona (līdz -20 °C), tātad var mēģināt audzēt Kurzemē. Kolekcionārs stāsta, ka viņa dārzā sprekelijas (Sprekelia formosissima) pārziemoja tikai dažus gadus, tad augiem nosala saknes. Latvijas kailsala ziemas visvairāk kaitē auga sīpoliem.

Sprekelija ir amariļļu dzimtas augs, kas cēlies Meksikā. Sīpolpuķe zied gracioziem, tumši sarkaniem ziediem, kas izskatās pēc tropu orhidejas. Ziedi izkārtoti pa vienam 15–30 cm augsta ziedneša galā. Zied jūnijā. Var stādīt nelielās grupās akmeņdārzos vai puķu podos un vasarā novietot uz balkona. Augi ir indīgi!

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai labi ziedētu, sprekelijām jāsaņem daudz gaismas, tāpēc sīpolus ieteicams stādīt no vēja aizsargātā, saulainā vietā, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē ar labu drenāžu – tā, lai sīpola augšgals būtu vienā līmenī ar augsni. Veģetācijas periodā augiem 1–2 reizes dod papildmēslojumu. Nedrīkst pārlaistīt, jo sīpols var sapūt.

Rudenī, kad lapas nokaltušas, ieteicams sīpolus norakt, dažas dienas apžāvēt saulē, attīrīt no augsnes paliekām, veco lapu kātus apgriezt pāris centimetru virs sīpola pamatnes. Pēc tam sīpolus liek kastē ar sausu kūdru un glabā ap +15 °C temperatūrā. Pavairo pavasarī, pieaugušos vairsīpolus atdalot no lielā mātessīpola.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.