Liliju izstāde “Liliju dienas 2015” Latvijas Dabas muzejā.
Liliju izstāde “Liliju dienas 2015” Latvijas Dabas muzejā.
Foto – LETA

Kā ieziemot svešzemju lilijas 0

“No “Bakker” kataloga iegādājos milzu trompetlilijas ‘Bell Song’. Tās šogad skaisti ziedēja, bet vai sīpoli pārziemos?” ELITA PRIEKULES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

Pēc liliju selekcionāru Ilonas un Andra Krūmiņu teiktā, šis ir LO hibrīds (Lilium – Longiflorum-Oriental) – eksotiska, bet neparedzama lilija ar smaržīgiem ziediem. Mūsu klimata apstākļos to īsti nevar uzskatīt par āra puķi, jo baidās sala. Pirmajā gadā no Holandes ievestie LO krustojumi parasti izskatās fantastiski, bet pēc tam vai nu izdzīvo un aug tālāk, vai arī izsalst.

Puķkopji iesaka šīs lilijas pamatīgi piesegt. Rudenī stublājus nogriež, rūpīgi savāc visas kritušās lapas. Sagaida mazu sala garoziņu un tad liek segumu. Vispirms vienā kārtā uzklāj skuju koku zarus, lai sīpolus pasargātu no grauzējiem. Tad uzsedz krietnu lapu kārtu (15–20 cm). Virs tām atkal liek skujas, lai vējš lapas neaizpūstu prom. Lilijas var piesegt arī ar polietilēna plēvi, lai pasargātu sīpolus no mitruma un puves.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja iegādāti vairāki liliju sīpoli, dažus drošības labad tagad var izrakt un pārziemināt pagrabā. Saliek kastītē citu pie cita, augšā un apakšā uzber kūdru, apkaisa ar sauso Trihodermīnu un glabā sausā, vēsā vietā (+4…+5 °C temperatūrā). Ziemā substrātu mitrina minimāli, lai augi neizžūtu. Pavasarī, kad beidzies sals (marta beigās, aprīlī), lilijas stāda dobē vai podos un sargā no salnām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.