×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Limbažu piemineklis apdraudējis bērnus (9)

Nojauktais piemineklis LImbažos, par ko Krievija iesniegusi notu,Nojauktais piemineklis LImbažos, par ko Krievija iesniegusi notu,

Ārlietu ministrija (ĀM) pašlaik gatavo atbildi Krievijas vēstniecības iesniegtajai notai par Limbažos nojaukto okupācijas gados izveidoto pieminekli PSRS jūrniekiem. Diskusijas par tā nojaukšanu Limbažos bijušas jau pirms vairākiem gadiem, jo objekts radījis apdraudējumu bērniem no netālās skolas.

Krievijas vēstniecība Latvijā savā notā atsaucas uz 1994. gada 30. aprīlī noslēgto vienošanos par Latvijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību, kas paredz uzturēt kārtībā un saglabāt memoriālus un karavīru masu apbedījuma vietas. Krievijas vēstniecība uzskata, ka saskaņā ar šo vienošanos Latvija esot apņēmusies atturēties no “nesaskaņotām un vienpusējām” darbībām, bet “nekādu pieprasījumu attiecībā uz memoriālu Limbažos no Latvijas varas iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un vietējām pašvaldības iestādēm Krievijas vēstniecībā netika iesniegti”. Kā zināms, zem nojauktā pieminekļa neatradās apbedījumi, kas attiecas uz šo vienošanos. Krievijas vēstniecības preses sekretāre Liāna Dulova gan apgalvo, ka “tur bija memoriāls”.

ĀM gatavo Krievijas vēstniecībai atbildi, un ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons uzsver, ka saskaņā ar 1994. gada vienošanos Krievijai paredzētas tiesības uz karavīru apbedījumu aizsardzību Latvijā, tomēr zem bijušā pieminekļa apbedījumu neesot. Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers uzsver, ka pašvaldība neesot informējusi Krievijas vēstniecību par pieminekļa nojaukšanu un arī neesot bijušas neoficiālas pārrunu. “Situācija ap šo vietu ir traģiska – tā nav reģistrēta zemesgrāmatā, un nav definēts, kam uz to ir īpašumtiesības,” skaidro D. Zemmers. “Limbažos sabiedrība par to, ka vajadzētu beidzot kaut ko darīt ar šo vietu, runāja jau vairākus gadus. Tā ir bīstama bērniem, jo atrodas skolas teritorijā, memoriālam bija apdrupusi armatūra, augstas betona sienas, un pastāvēja negadījumu risks, ja bērni dodas uz to spēlēties. Šis jautājums nebija politisks,” turpina novada vadītājs. Pērn rudenī domei pieminekli nojaukt piedāvājusi biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa, un šā gada augusta otrajā pusē tas beidzot izdarīts. Krievija pieminekļa nojaukšanu tagad mēģina pasniegt politiskā mērcē, tomēr Limbažu novada domes argumentācija bijusi izteikti praktiska – tas bijis degradēts objekts, kurš radījis apdraudējumu cilvēkiem. Tāpat jāatceras, ka piemineklis uzcelts PSRS jūrniekiem, kuri 1941. gadā nogalinājuši septiņus vietējos iedzīvotājus, kā arī nodarbojušies ar marodierismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Uzvaras piemineklis arī apdraud tautas vairākuma drošību, bet Rīga nav Limbaži……

 2. “Tāpat jāatceras, ka piemineklis uzcelts PSRS jūrniekiem, kuri 1941. gadā nogalinājuši septiņus vietējos iedzīvotājus, kā arī nodarbojušies ar marodierismu.”
  patika man sis teikums:)
  Starpcitu uzskatu, ka jālikvide ari visādi vācu okupācijas pieminekļi.
  Pretinieku karavīri parasti pieņemts ka kur krituši tur guļ, uz viņu kapiem neviens nespļauj, un tas jau ir daudz. Bet patiesiba uz naidnieka kapiem sveša teritorija būtu jabūt zem drauda. Jo viņi nākuši ar paceltu zobenu. Darijusi postu vietējiem u.tml.Tad mazāk gribētos līst visādiem pa svesām zemēm.

  • Somu Jēgeru piemineklis, kurs nesen tika atklāts – ok. Tie neapdraudēja Latvijas neatkarību un latviešu dzīvības un pat veicināja Latvijas neatkarību ar savu darbību. bet kādā sakarā te mums jātur dažādi krievu un vācu okupantu paliekas. starpcitu, es pat pilis un muišas šeit negribu redzēt. Tās visas ir okupantu pārpaliekas. ar kuvaldu ka Islama valsts. Un es to domāju nopietni.

 3. “Tāpat jāatceras, ka piemineklis uzcelts PSRS jūrniekiem, kuri 1941. gadā nogalinājuši septiņus vietējos iedzīvotājus, kā arī nodarbojušies ar marodierismu.”

  Tad ir tur politika vai nav?
  Ja tomēr ir un taisnība ko es te citēju, tur vajadzēja ierīkot publisko tualeti un uz visādām tur notām pat neatbildēt! Tipa, nav laika un tāpat viss skaidrs.

  • Politika nav primāra. Normāls papildapstaklis. Objekts ir draudīgs un ari kam celts – svešiem kareivjiem, kas galināja vietējos iedzīvotājus.
   Un uz notu jāatbild ir es uzskatu. tomēr jāņem vēra, ka mēs neatkarību atguvam bez cīņas (fiziskiem upuriem). Tāpēc arī šāds līgums ir ticis noslēgts.
   Ko var darīt ka mēs esam tik tupi, ka nesaprotam. Kad jacīnās pašiem par sevi kad ar mums manipulē citi spēki, lai savās interesēs ievilktu karā.
   Kā teica Visvaldis Lācis tikai 3000 karavīri no visiem pa latviešu vēsturi kopumā kritušajiem milzu skaitiem ir krituši par mūsu interesēm. Par Latvijas neatkarību. Pārejie visi ir svešu manipulāciju vai piespiešanas upuri.

 4. Ka’da OKUPA’CIJAS MANTINIECEI RUSIJAI dal,a gar ”pieminekli” ? – Tas atrodas – uz BRI’VAS VALSTS – ZEMES !!! UN , JA BRI’VI L,AUDIS NOLE’MA ,- ka tas ir vin,u cien,u aizskaros’s ,- pie tam uzcelts par nodokl,iem ko ”sava’ca ” piespiedu ka’rta’ ,- no okupe’ta’s Valsts pilson,iem (par godu marodieriem un slepkava’m )!!!!

 5. Ārlietu ministrs vēl taisnosies. Tādus ievēlam tādus viņi izvēlas par ministriem. Ne tikai bērnus apdraud, tie kleķējumi čekistu no aizmugures ugunī triektajiem un no pārdzeršanās beigti kritušajiem apdraud ne tikai bērnus, Pārdaugavas monstrs rada draudus valsts drošībai. Bija līgums par karavīru apbedījumu vietām un tika par tām. Kādus slepenus līgumus un ar kādām tiesībām biedrs Rinkevičs vēl būtu noslēdzis?

 6. Olas un atsaldētas smadzenes traucē un nekas cits. Kamēr neizmirs apvainotie manā valstī Latvija nekas nemainīsies. Ir tak jāpieņem vienreiz vēsturiski notikumi un punkts.

Draugiem Facebook Twitter Google+