Ekonomika
Nauda

Linkaits: Pateicoties “labo darbu čempioniem”, uz papildu finansējumu varam necerēt0


Tālis Linkaits
Tālis Linkaits
Foto: Ivars Bušmanis

Ja izskatot šī gada valsts budžetu tiks runāts par iespējām iesniegt jaunās politikas iniciatīvas, tad satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) papildu līdzekļus prioritāri prasīs “Rail Baltica” projekta nodrošināšanai un autoceļu uzturēšanai, aģentūru LETA informēja ministra padomniece komunikāciju jautājumos Aļona Zandere.

“”Labo darbu čempioni” mums ir atstājuši budžetu ar mīnuss zīmi, līdz ar to 2019.gadā mēs nevaram cerēt uz papildu finansējumu satiksmes nozarei. Šogad būs jāstrādā tikai ar to, kas ir ielikts bāzes finansējumā,” skaidroja Linkaits.

Politiķis norādīja – ja tiks runāts par iespējamām iesniegt jaunās politikas iniciatīvas, tad papildus līdzekļi prioritāri tiks prasīti “Rail Baltica” projekta nodrošināšanai, kā arī autoceļu uzturēšanai.

Jau ziņots, ka valdība 2019.gada budžeta projektu Saeimā iesniegs šā gada 8.martā, paredz valdības 29.februārī apstiprinātais 2019.gada valsts budžeta sagatavošanas grafiks.

Valdības sēdē tika apstiprināts likumprojekts par vidēja termiņa budžeta ietvara 2019., 2020. un 2021.gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2019.gadam sagatavošanas grafiks.

Paredzēts, ka 5.februārī valdība izskatīs informatīvo ziņojumu par makroekonomiskajiem rādītājiem, ieņēmumu un vispārējās valdības budžeta bilances prognozēm. Tāpat 5.februārī tiks izskatīts ziņojums par izdevumu pārskatīšanu un par ministriju prioritārajiem pasākumiem.

6.februārī budžeta jautājumi tiks apspriesti valdību un sociālo partneru veidojošajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Savukārt 8.februāra valdības ārkārtas sēdē paredzētas diskusijas un galīgo lēmumu pieņemšana par likumprojektā “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021. gadam” un likumprojektā “Par valsts budžetu 2019.gadam” iekļaujamajiem pasākumiem.

Līdz 11.februārim ministrijas aprēķinās un iesniegs Finanšu ministrijai (FM) ministriju maksimāli pieļaujamo valsts budžeta izdevumu kopējo apjomu 2019., 2020. un 2021.gadam.

Līdz 13.februārim FM aprēķinās maksimāli pieļaujamo valsts budžeta izdevumu kopapjomu un nosūtīs ministrijām ministriju maksimāli pieļaujamā valsts budžeta izdevumu kopējā apjoma 2019., 2020. un 2021.gadam aprēķinu.

Savukārt līdz 15.februārim ministrijas sagatavos un iesniegs Ministru kabinetā budžetu pavadošo likumprojektu paketi.
Saistītie raksti

Līdz 19.februārim paredzēts sagatavot un iesniegt Ministru kabinetam apstiprināšanai precizēto vispārējās valdības budžeta plānu, ko 20.februārī paredzēts iesniegt Eiropas Komisijai un Eirogrupai.

Valdības apstiprinātajā grafikā noteikts, ka Ministru kabinets šā gada budžeta projektu apstiprinās 5.martā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris 1
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Fukusimas AES tuvumā pirmo reizi 8 gadu laikā atpūtniekiem atvērta pludmale
14 minūtes
LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Ārlietu ministrija aicina atbrīvot uz tankkuģa aizturēto Latvijas pilsoni
2 stundas