×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

LIZDA: pedagogu atalgojuma modelis ir iestrēdzis (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Inga Vanaga.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šobrīd nevar izteikt atbalstu pedagogu atalgojuma modelim, jo nav iepazinusies ar to variantu, par kuru vienojusies koalīcijas partiju darba grupa, kā arī uzskata, ka šobrīd šī jautājuma virzība ir iestrēgusi, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

LIZDA vadītāja pauda, ka šobrīd pedagogu atalgojuma modelis ir iestrēdzis. “Tik ilgu laiku pie tā ir strādāts [..], bet tagad mēs redzam, ka koalīcijai jāiesaistās, premjeram jātiekas ar ministriem,” sacīja Vanaga. Tāpat viņa uzsvēra, ka LIZDA nav iepazinusies ar tām izmaiņām, kuras modelī izstrādāja koalīcijas partiju izveidotā darba grupa.

“Arī šodien mēs nezinām vai Pierīgas pedagogiem algas nesamazināsies. Nezinām, kas sagaida pirmsskolas pedagogus, kuri strādā ar bērniem no viena līdz četriem gadiem. Jautājumu ir daudz,” teica Vanaga.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ceturtdien tiekas izglītības, kultūras un finanšu ministri, lai pārrunātu pedagogu atalgojuma reformas tālāku virzību. Premjers Māris Kučinskis (ZZS) iepriekš pauda, ka šobrīd galvenais jautājums ir par nepieciešamā finansējuma apjomu. Šobrīd piedāvājums ir 27 miljoni pedagogu atalgojuma reformai un seši miljoni kultūrizglītības pedagogiem.

Pēc Kučinska domām, galvenais ir rast skaidrību, ka reforma dos rezultātu un nevarot palikt neskaidrības – piemēram, par internātskolām, savstarpējiem norēķiniem un to pašu finansējuma apjomu, kā arī detaļām. Viņš sacīja, ka tic, ka valdības ministri šonedēļ tiks ar šiem jautājumiem galā un pēc nedēļas – pirmdienā, šis jautājums atkārtoti tiks skatīts koalīcijas padomes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tiešām OECD bagāto valstu kluba valsts nevar atrast finansējumu? Par kādu trūkstošo naudu iet runa? Kāpēc nekad nav neviena teikuma, cik pa šiem gadiem ietaupīts no skolu likvidācijas rēķina? Kā statistikas dati liecina no 2008.gada likvidētas 168 vispārizglītojošās skolas un 29 profesionālās skolas? Kāds ir valsts finansiālais ietaupījums uz to? Kur paliek ietaupītie miljoni? Pat ļoti aptuveni rēķinot tas sanāk vismaz 20 miljoni gadā ietaupīti? Interesanti, ka vienīgi augstskolu skaits ir palicis tas pats, lai gan studentu skaits ir par 50 tūkstošiem mazāks. Kam tie miljoni nepieciešami ,ja algas reāli pieaugs par 0.20 -0.40 centiem par stundu? Jau šobrīd kādā internātskolā tiek atlaisti 5 vai 7 pedagogi, kas jau ir 3000 mēnesī jeb 36 tūkstoši gadā ietaupījums. Visur izdevumi samazinājušies arī skolās, kas nav likvidētas, piemēram, mācību pārziņu slodzes samazinātas, atbalsta personāla likmes nav vai minimālas, nav ārpusstundu organizatora. Viss ir pa knapo, bet kur paliek ietaupītā nauda? Par kādiem trūkstošiem miljoniem runā? Tiem ir sen jāpaliek pāri!!!! Kur nu vēl 2008.gadā samazinātās un neatgrieztās algas.

    • šādā veidā iegūtie miljonu desmiti ( un ne tikai ) ir aizplūduši Parex afērā, SVF, PB , EECB kredītu kontos … Un turpinās plūst vēl ilgi .

Draugiem Facebook Twitter Google+