×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Ļoti stingri nodalāma vara un nauda. Saruna ar Albertu Belu (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar vērojumiem par Latvijas sabiedrībā, Krievijā un pasaulē notiekošo 12. Saeimas priekšvēlēšanu gaisotnē dalījās rakstnieks ALBERTS BELS. Sarunā piedalījās “Latvijas Avīzes” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Vita Krauja.

V. Krustiņš: – Jau 1990. gadā vēl Latvijas PSR Augstākās Padomes deputātu sarakstā vēlēšanu apgabalā nr. 176 skatos, rakstnieks Bels no Rīgas rajona.


Alberts Bels: – No Rīgas rajona Ropažu un Stopiņu pagastiem. Tie divi, kas vēl reformās noturējušies (pasmaida).

– Tūlīt būs divdesmit pieci gadi, kopš esat strādājis Jēkaba ielas Augstajā namā. Ko cilvēks domā pēc divdesmit pieciem gadiem?


– Toreiz visi bija entuziasma dzīti un vadīti, lielās idejas pātagoti. Bieži vien profesionālisms niecīgāks par gribēšanu izdarīt. Lietas varbūt virzījās lēnāk un ar lēmumiem kā purvā pa ciņiem. Bet uz priekšu gāja. Tagad galvenais pētīt deputātu kandidātu sarakstus. Vai spēj nest uzlikto pienākumu smagumu? Ko cilvēki grib, kā viņi motivēti kandidēt uz Saeimu? Ļoti stingri nodalāma vara un nauda. Tie abi neiet kopā. Ja kāds grib pelnīt naudu, viņam nav ko darīt parlamentā. Vēlētājam jāatšķir, kuri grib pelnīt naudu, no tiem, kuri vēlas strādāt sabiedrībai. Diezgan skaidri šī robežšķirtne nodalīta, pateicoties presei. Dažreiz ļoti uzputotā veidā, tomēr no avīzēs rakstītā katra būtība redzama. Šajās vēlēšanās kļūmīgam balsojumam vajadzētu samazināties, palielināties mērķtiecīgumam. Varbūt man ir ilūzijas par sabiedrību, tomēr ticu, ka cilvēki šajos divdesmit piecos gados daudz ko iemācījušies un tas izpaudīsies vēlēšanu rezultātos.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Kaut kāds pesimisms ieskanējās. Ir mums ta’das gaišas personības- Straujuma, Sudraba. Tikai siste’ma liek tām strādāt ļoti sliktus darbus. Sudraba izreklamējās ar savu darbu Valsts kontrolē. Bet viņa taču tur neko neizdarīja! Ne par kapeiku. Tā jau kļuvusi par normālu masku – Krievija arī mieru vien grib, tikai neļauj. Tā nu visu laiku ir jākaro. Vienmēr viss tur ir bijis cilvēku labklājībai. Bet visa pasaule sazvērējusies un tā krievs sūdos vien dzīvo. Ir mēģināts visus sliktos nošaut, bet tad cilvēki sāka aptrūkt. Kad mēs no tā visa tiksim vaļā un sāksim dzīvot kā eiropieši – vienkārši normāli.

 2. No pasniedzēja bloga: “Latvijas Avīzē” izlasīju interviju ar Albertu Belu. Jauna milzīga vilšanās, līdzšinējo ilūziju totāls sabrukums. Labi, ka Vladimirs Kaijaks aizgāja, manī saglabājot ilūziju par viņa domātāja un mākslinieka varenību. Līdz šim tas attiecās arī uz Albertu Belu. Līdz šim man bija divi latviešu rakstnieki – Bels un Kaijaks. Diemžēl intervijā atklājās tipisks latviešu mietpilsonis ar tipisku vidusmēra latvieša domāšanas un pasaules izpratnes līmeni. Visvairāk pārsteidza primitīvie un idejiski seklie, un trafaretie spriedumi par mūsu politiku un mūsu valsts attīstību, pārsteidza šodienas pasaules neizpratne, vienpusīgi šovinistiskā attieksme pret Krieviju, Putinu, notikumiem Ukrainā, Latvijas un Krievijas attiecībām. Nav saprotama viņa jūsmīgā čalošana par šodienas latviešu jaunās un vidējās paaudzes pseidoliterārajiem smērējumiem. Intervijā piedalās zombēts latviešu inteliģents, kura skatījums nesniedzas pāri mūsu pseidonacionālistu stulbajam viedoklim. Nekāda spēja, zināšanas, izpratne notikumus skatīt globāli analītiski, globāli vēsturiski, globāli perspektīvi. Tā vien gribas teikt, ka cilvēks ar gadiem ir kļuvis muļķāks, pelēkāks, viengabalaināks, garīgi tukšāks. Protams, ja tas tā nebūtu, tad viņu neviens latviešu izdevums neaicinātu uz interviju. Turklāt neaicinātu tik odiozs medijs kā “LA” ar savu aprobežoti pliekano tradicionālo intervētāju.

 3. Par to bissi ļoti pareizi teikts – tauta ir gudra! Šajā sakarā varētu vel piebilst, ka ar Krieviju tikai tad būs stabīlas un draudzīgas attiecības, kad viņi skaidri zinās, ka lieliski iztiekam bez viņiem. Tā kā to, ko mēs iegūsim sadarbojoties ar “lielo kaimiņu” ir uzskatāms kā neliela prēmija un tās lomu nevajag pārspīlēt.
  Kas attiecās uz valdību, tad man ir stingras aizdomas, ka Straujuma pate “netiek pie tās”. Baidos, ka vadības pulti ir pārtvēruši pavisam citi spēki un spiež pogas tā kā paši vēlās. Labi ja tur nav iejaukts mūsu prezidents, kas spēlē savu spēli. Tāpēc arī nekas netiek atklāts. Kāpēc sadega pils un nobruka jumts? Vai tas neatgādina Putina aktivitātes pirms otrā Čečēnu kara? Bet mēs neko nevaram noskaidrot, jo DP un IM visu metodiski un profesionāli noslāpē.

 4. Vēlos pievienoties Bela kunga teiktajam.

 5. kur ir nabadzība latvijā? ,padomju laikos ne bija vieglāk!pensionāri laukos saņēma pensiju 15 rubļos! latgaļē bijā tirā nabadžiba ,sevišķi dagdā,cilvēki brauca prom..viss ir aizmirsts!

 6. Tiesam pa 25 gadiem nolaidat musu Latviju nabadziba!laba dzive tikai pie varas esosajiem politikiem un pielidejiem!kur palika zelts ko Latvija atguva un citi labumi!ka rakstieki jus cienu.ka politiki,neko labu Latvijai neesat darijis!labak rakstiet!

 7. Par to nodokli. – Vai tad rakstniekiem nav organizācijas, kas var Saeimā vai kur lobēt savas intereses ? TUA var lobēt, latviešu oriģināliteratūru ne?! Jā – saka, ka integrācija nav notikusi. Un kā vēl ir notikusi – krievu kolonists ir diezgan labi integrējies. Un krievu kolonistam nav paaugstināta nodokļa par grāmatām, pa lēto iepirktām Kreivijā. Nu ja – demokrātija! Var pārdot visu!

  • Par to var pateikties Paulam, Kalniņam un citiem līdzīgiem, kuri nogurķoja dotās iespējas un tagad jūtās apvainoti, ka viņus pastuma malā.

 8. :)) nu šito liekēdi jau nu nav ko ievēlēt, ja pat nespēj literātiem noderīgu likumu pieņemt…
  Mums nudien nav jāievēl nespējīgus, nezināmu kungu, sulaiņus…

 9. muļķis vai kā? Politika ir ekonomikas jumts. Stulba tauta, stulba ekonomika, stulba politika………kāda valstij, kur ēnu ekonomika ap 40% var būt politika???????????protams, noziedzīga. TM ir NA ne SC rokās.
  ļeņinam, kā zinam, šveice mijonus deva, par ko??? par ‘atslēgt krieviju no skābekļa’…un tagad atkal esam TURPAT!!!!!
  čeka izzaga pati savu psrs…., kura politika un kad un kā var būt bez ekonomikas??????????????????
  EVOLŪCIJA…bet idiotam ar šauteni nav lielāka ienaidnieka kā gudrais.
  Māte Daba.

 10. “atnāks, izmetīs Āboltiņas kundzi no Saeimas un vietā vienkārši ieliks kādu”, kurš ir Latvijas patriots. Ne šitie visi pseido patrioti un neprašas, kā te intervētajs…
  Lai tik pagaida!
  Tauta vēl modīsies!

 11. jā … visnotaļ ,,veiksmīgs veiksmes stāsts ,, komandas darbs bijusī KP CK nomenklatūra rullē tālāk ? Latvieši attopieties ! ! ! Ko Jūs dariet ? Ko Jūs ievēliet !? Bet Alberts Bela k-gs nevietā delikāts , kas tikai lej ūdeni uz deģenerātu KP CK nomenklaturščiku ,, dzirnavām ,,

 12. Vecais, labais auseklīšu-ilizionists – cik tur tādu “grābekļu” LPSR AP nesavēlēja, tikai ātri vien tie izlidoja no Jēkabielas Augstā nama – nestrādāja vairs padomju laiku triki pēc 1991.g.21.augusta.
  Tagad laiks jaunajiem – Suņu būdas komandieriem!

 13. Sudraba nav pat neko nopietnu piesolījusi. Tukša murmulēšana vien ir.
  Un kā ASV ieliktene, turpinās vien “labi” kontrolēt sabiedrību.
  Tagad, pēc ASV plāniem viņai lemts iegūt tos nepieciešamos 5%, lai varētu no tribīnes norādīt un kladzināt. Tas tautai patīk, tad jau nākamajā periodā izdosies arī vecais projekts ar Sudrabu.
  Man patiesi ir žēl gan Latviju, gan arī Latvijas tautu. Jo, ja mēs tādus ielikteņus kā Sudrabu vēlēsim, tad tikai pa dibenu noiesim.
  Viņai nav pilnīgi neviena noteikta tautai nepieciešama priekšlikuma! Tukša vavuļošana vien!
  Kauns pat klausīties, jo nevienu sakarīgu domu arī viņa nav spējīga izteikt.

  • sarakstu ir pietiekami daudz, lai izveeleetos par ko balsot … Par lielaakajaam partijaam …

   • šoreiz nav vieglāk, kā citu reizi. Jo visi tie saraksti ir neoliberālā politika. Tā arī Sudrabas partija ir neoliberāla politika Tā ir tā politika, kura LV jau tiek īstenota 24 gadus. Beidzot vajadzētu tā kā pagriezties citā virzienā, braukt pa citu ceļu….
    Vienīgie, kurus šoreiz var vēlēt, ir “Suverenitāte”, bet arī tur vajadzētu pamatīgi mīnusot, jo tur daudz nacistu saradies….

 14. par nodokli literatūrai Atbildēt

  Saeimā bez virzības guļot arī likumu grozījumi, kas nedotu īpašu labvēlību krievu valodai televīzijās, attiecībā pret citām svešvalodām, un kā ar valsts valodas lietošanu bērnudārzos, lai izbeigtu atdalītu daudzkopienu veidošanu Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+