×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

LRA rosina atcelt iespēju brīvi deklarēties nekustamajā īpašumā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) rosina sakārtot dzīvesvietas deklarēšanas procesu, paredzot izmaiņas “Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”, kas noteiks, ka turpmāk personu, kam nav noslēgts īres vai nomas līgums, un personu, kas nav īpašnieka laulātais vai radinieks, konkrētajā adresē varēs piedeklarēt tikai īpašnieks vai viņa likumiskais pārstāvis, portālam LA.lv pavēstīja partijas konsultante Inga Vanaga.

“Pašreiz likums pieļauj nekustamajā īpašumā brīvi deklarēties personai, kam ar to nav nekāda sakara, un līdz ar to gan Rīgā, gan reģionos ir situācijas, kad kādā brīdī īpašnieks konstatē, ka viņa īpašumā patvaļīgi ir deklarējusies nepiederīga persona. Šādas personas “izdeklarēšana” rada zināmas neērtības un prasa laiku. Turklāt ir situācijas, kad nekustamā īpašuma īpašniekam var būt arī finansiāli zaudējumi, jo ir pašvaldības, kurās dažādu komunālo maksājumu apjoms tiek rēķināts pēc īpašumā deklarēto personu skaita. Šo nepilnību vēlamies labot,” norādījis LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

LRA sagatavotie un iesniegtie grozījumi “Dzīvesvietas deklarēšanas likumā” paredz, ka gan klātienē (papīra formātā), gan elektroniski deklarāciju varēs aizpildīt un iesniegt nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa likumiskais pārstāvis. Šī norma neattieksies uz gadījumiem, kad personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā, ja tai pieder šis nekustamais īpašums, attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums vai šā īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Beidzot pielēca.Cik gadus 100 GUDRIE šo murgu nespēja izlabot?

Draugiem Facebook Twitter Google+