×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

LTVC: Lietuviešu piena produkti Latvijā pagaidām vairumā nav ienākuši

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Mārketinga padome" vadītāja Inguna Gulbe preses konferencē informē par pārtikas cenu tendencēm.

Lietuvas piena produkti Krievijas eksporta aizlieguma dēļ Latvijas tirgū pagaidām vairumā nav ienākuši, pastāstīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

Viņa skaidroja, ka tirgotāji produktu piegādes līgumus parasti slēdz pusgadu uz priekšu, līdz ar to arī tuvākajā laikā Lietuvas piena produkti Latvijas tirgū vairumā neienāks.

“Veikaliem ir noslēgti līgumi, tāpēc ar tiem ražotājiem, ar ko viņi ir vienojušies, sadarbība ir jāturpina,” sacīja Gulbe.

Viņa prognozēja, ka drīzāk Lietuvas piena produkti lielākā apmērā Latvijā varētu ienākt sabiedriskās ēdināšanas sektorā, taču arī tam ir nepieciešams vairāk laika.

Pēc LTVC vadītājas teiktā, vietējiem piena pārstrādes uzņēmumiem nevajadzētu raizēties par masveida piena produktu ieplūšanu Latvijas tirgū arī tāpēc, ka pašlaik piena tirgū pasaulē ir ļoti laba situācija – pēc piena ir liels pieprasījums un tam ir labas cenas, līdz ar to Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumi, visticamāk, meklēs eksporta iespējas nevis Latvijā, bet citos lielākos tirgos pasaulē.

Gulbe gan atzina, ka Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumi varētu produkciju Latvijā pārdot par lētāku cenu un konkurences apstākļos spiest vietējiem piena pārstrādes uzņēmumiem samazināt produkcijas cenas, tādejādi ietekmējot Latvijas ražotājus.

Viņa norādīja, ka pašreizējā tirgus situācija Latvijā ir normāla, piena produktu cenas pagaidām nav mainījušās un arī Latvijas piena pārstrādes uzņēmumus, kuri produkciju eksportē uz Lietuvu, patlaban Krievijas aizliegums būtiski neietekmē.

Jau vēstīts, ka Krievijas patērētāju tiesību uzraudzības dienests paziņoja, ka no 7.oktobra ir aizliedzis piena produktu importu no Lietuvas. Krievijas Federālā Patērētāju tiesību un cilvēku labklājības jomas uzraudzības dienesta “Rospotrebnadzor” vadītājs Genadijs Oņiščenko lēmumu pamatoja ar nepietiekamiem kvalitātes kontroles pasākumiem Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+