×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Maestro 81. dzimšanas dienā – operu ārijas klavieru skaņās

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

12. janvārī Raimonds Pauls savas 81. dzimšanas dienas vakarā kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves, lai kopā ar Latvijas Radio bigbendu un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu atskaņotu pasaulslavenu komponistu operu ārijas džeza aranžējumos un īpašā klavieru skanējumā, kāds raksturīgs vienīgi leģendārajai Maestro spēlei.

“Veselu gadu esmu spēlējis jubilejas koncertus, nu tikai atliek nomainīt nulli cipara beigās pret vienu un laist tālāk uz priekšu,” pirms koncerta joko Pauls, atzīstot, ka dzimšanas diena uz skatuves pēdējos gados kļuvusi ierasta lieta. “Man šķiet, ka dzīvoju vienā vienīgā jubilejā, tāpēc tas pat vairs nav interesanti. Šogad piedalīšos vienā patiešām nozīmīgā jubilejas koncertā, kad godināsim Viktoru Lapčenoku, un viņš to patiešām ir pelnījis.”

Šajā reizē Dzintaru koncertzālē neskanēs Raimonda Paula mūzika, bet viņa ilgi lolotā koncertprogramma, kurā kopā ar Radio bigbendu jaunos aranžējumos izskanēs Maestro atlasītas pasaulslavenu operu ārijas. “Laikam ar katru jubileju kļūstu nopietnāks,” smejas Pauls, nopietni piebilstot, “varbūt arī pēdējais gads, kas man bija neparasti veiksmīgs, ļaujot muzicēt kopā ar latviešu opermūzikas zvaigznēm Marisu Jansonu un Elīnu Garanču, ir atstājis savu iespaidu šīs koncertprogrammas tapšanā. Lai gan patiesībā viss sākās ar Latvijas Radio 90. jubilejas koncertu – tā kā radio tā pirmsākumos tika atklāts ar Pučīni slaveno kori no “Madama Butterfly”, tad mums jubilejā vajadzēja kaut kā nospēlēt šo melodiju kopā ar bigbendu. Pēcāk ar radio “Klasika” meitenēm sākām atlasīt skaistākās operu melodijas un veidot programmu.”

Programmā Dzintaru koncertzālē dzirdēsim gan itāļu meistaru Džakomo Pučīni, Vinčenco Belīni un Džuzepes Verdi skaistākās melodijas, gan lappuses no Riharda Vāgnera daiļrades un franču opermūzikas – Kamila Sen-Sansa un Žaka Ofenbaha darbiem, kā arī Žorža Bizē “Karmenas”, čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka “Nāras” un Džordža Gēršvina meistardarba “Porgijs un Besa”.

Operu ārijas un melodijas aranžējis britu mūziķis Kallums O, ar kuru Latvijas Radio bigbendam izveidojusies auglīga sadarbība jau vairākus gadus, tostarp nesenajā projektā “Johana Sebastiana Baha reminora klavierkoncerts”, kur jaunajam māksliniekam izdevās ārkārtīgi smalki Baha mūziku saliedēt ar džeza ritmiem.

“Šis ir viens no kapitālākajiem darbiem, ko esam darījuši. Tā ir mūzika, ko vajag klausīties mierā, klusumā. Man gribas domāt, ka tikai tāpēc vēl turos, ka visu laiku darām kaut ko jaunu,” teic Maestro. “Šoreiz esam iebriduši pavisam citā upē, tomēr ceru, ka esam to paveikuši diezgan pieklājīgi, jo programmu Cēsīs, Rēzeknē un Daugavpilī klausītāji uzņēma ļoti atsaucīgi. Pat tad, ja šoreiz programmā neskan balss, tur ir fantastiskas melodijas – klasikas briljanti. Tās runā pašas par sevi, man tikai jāprot tās “nodziedāt” uz klavierēm.”

 

Koncerts: 12. I 19.30, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cenas: EUR 7 – 35

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+