×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

Maizītis: Pielaidi valsts noslēpumam Brokai neliedza politiskās darbības dēļ (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pielaides valsts noslēpumam neizsniegšana tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) nav saistīta ar viņas politisko darbību, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

Viņš norādīja, ka pārbaudē konstatētie riski ir pietiekami, lai pielaidi nedotu. SAB vadītājs uzsvēra, ka precīzāk nevar publiski komentēt, kādi ir šie riski.

Maizītis skaidroja, ka pielaides valsts noslēpumam piešķiršanai nepietiek ar to, ka konkrētā persona nav izdarījusi nekādu noziegumu vai nav pat veikusi administratīvu pārkāpumu. SAB pārbauda risku, vai konkrētā amatpersona var tikt ietekmēta vai šantažēta.

Jau ziņots, ka likumā par Valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc personai var tikt liegta pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem. Pielaidi nevar izsniegt, ja persona iesniegusi atteikumu no Latvijas pilsonības, personas rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā, persona bijusi notiesāta par noziegumu un atrodas uzskaitē sakarā ar apreibinošu vielu atkarību.

Tāpat pielaidi atsaka, ja persona bijusi padomju specdienestu un ārpus Eiropas Savienības un NATO esošu drošības dienestu darbinieks. Pielaide arī nepienākas tām personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Padomju Savienības Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā vai Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā.

Pielaide nepienākas arī personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. LETA jau rakstīja, ka tieši šī norma minēta SAB vēstulē Brokai.

Jau ziņots, ka SAB nav piešķīris pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Brokai. Viņai bija nepieciešama pielaide sevišķi slepenai informācijai. Broka SAB lēmumu pārsūdzēs ģenerālprokuroram.

SAB pastāvēšanas laikā ģenerālprokurors tikai vienu reizi atcēlis lēmumu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. … Tadejadi nostadot lietu – UN NEMOT VERA ZZS PARTIJAS PUBLICETO BIEDRU AIZDOMIGU POLITISKO UN PERSONIGO NOSTAJU PRET VALSTS PIENEMTO POLITIKU PUBLIKACIJAM – SAB vaditajam Maizitim ir NEKAVEJOSI JAPIERADA UN JAGAALVO, ka:

  ZZS partija, ar lokomotivju, sponsora Lemberga un prieksseza Brigmana , bijuso komunistu partijas un CCCP legalas pecnacejas, sodienas Krievijas, biznes funkcionaru saistibam, un, ar savu darbibu, ka ari sis partijas darbibu un nostaju Saeimas balsosana, NERADA DESMITREIZU LIELAKU RISKU AIZSARDZIBAS MINISTRA VEJONA, VP Berzina un citu atbildigu valsts parstavju PERSONAS, KA IZRIET NO NA MINISTRES BROKAS PROFESIONALAM !!!!!!!!!!!

  … Nemot vera VISIEM VIEGLI PIERADAMU BET SAB NEIZVERTEJAMU, BET NEZINAMU VAI AIZDOMIGU profesionalu saistibu, TA RODOT PIETIEKOSU LIELU RISKU VALSTS DROSIBAI – ka ari, PASTAVOT IESPEJAI TAS SPONSORIEM IESPAIDOT ZZS PARTIJAS DARBIBU – NEKAVESOSI visiem ZZS biedriem ir JAATNEM TIESIBA PIEKLUT VALSTS NOSLEPUMIEM !!!!!!!

 2. Maizitis-pielaidi-valsts-noslepumam-brokai-neliedza-politiskas-darbibas dēļ, bet gam Āboltiņas norādes dēļ. Kāpēc viņai būtu jāpacieš nopietna konkurente zinot to, ka pati visiem pieriebusies! A tas antiņš pus gadu meklēja vissmieklīgāko argumentāciju Eiropā.

 3. “kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.”
  —————————-
  Ar to Maizīt tu gribi teikt, ka Broka kā minstre nav uzticama Latvijas valstij un pļāpīga, nekontrolē savu runājamo kontaktos ar cilvēkiem, vai arī apzināti valsts slepenas informācija nodošanu Putina “sūkātājiem” Latvijā, vai tieši Putinam. Maizīti es neticu nevienam tavam vārdam, un gribu teikt, ka tu un tavi inspektori ir nekompetenti un es teikšu par vairām, kā no malas izskatās, ietekmējami no V politiskās partijas. Maizīti šis bija tīrs politisks akts, kurš tika realizēts. Ja runāt par kaut kādiem ekonomiskiem aspektiem, tad ar lielu steigu jānoņem pielaides valsts noaslēpumiem saeimas komisiju vadītājiem, bijušajam premjēram un uzmanīgi jāpapēta nacionalās drošības komisijas sastāvs, kur atrodas cilvēks, kas savā laika atzinās, ka ir ņemis “aploksnes”, bet tagad tiek uzskatīts, ka tas normāli un uzticami. Maizīti, pēc tavas loģikas ,tas nav politisks akts, un šāds cilvēkas var atrasties un viņš uzticams valsts noslēpumiem, ka tos par “aploksnēm” nepārdos, bet Brokas gadījums ir vēl bīstamāks valsts drošībai. Tad ar steigu ņemiet Broku viņu no amata, un sāciet kriminalprocesu. To jūs negribat darīt, jo mērķi ir citi, drupināt NA popularitāti uz Saeimas vēlēšanām. Maizīti metode ir ļoti netīra!

Draugiem Facebook Twitter Google+