×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Mājdzīvnieku reģistrācijas maksa

suns_leta

Suņus līdz šā gada beigām varēs reģistrēt bez maksas. Par suņa, kaķa vai cita mājdzīvnieka reģistrāciju no 2013. gada 1. janvāra būs jāmaksā piecu latu valsts nodeva, paredz valdības pieņemtie grozījumi noteikumos “Valsts aģentūras “Lauksaimniecības datu centrs” sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādis”.


 

Patlaban maksu par šķirnes mājdzīvnieka reģistrāciju nepiemēro, ja tas ir jaunāks par sešiem mēnešiem. Bezšķirnes suņu, kaķu un sesku īpašniekiem dzīvnieku reģistrācija datu centra datubāzē patlaban nav obligāta, īpašnieki var izvēlēties, vai to darīt.

Lai motivētu suņu īpašniekus reģistrēt suņus, datu centrs ir radis iespēju 2012. gadā suņus reģistrēt bez maksas, tāpēc minētā dzīvnieku reģistrācijas maksa, kā arī maksa par mājdzīvnieka īpašnieka maiņu 3,50 lati stāsies spēkā 2013. gada 1. janvārī.

Bīstama suņa īpašniekam maksa par dzīvnieka apzīmēšanas komplektu nemainīsies – 25,21 lats.

Saskaņā ar “Lauksaimniecības datu centra” datiem, aptuvenais pieņemtais suņu skaits valstī ir 160 000. Šķirnes suņu, šķirnes kaķu un šķirnes sesku skaits patlaban nav zināms.

 

Viedoklis

Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Kluč­niece: “Apzinīgākie dzīvnieku īpašnieki ir šokā. Organizācija strādā saskaņā ar normatīvajiem aktiem, tāpēc jau no 2012. gada janvāra aicinājām klubu biedrus reģistrēt savus suņus, ko arī daļa apzinīgi ir izdarījusi, samaksājot piecus latus par šo pakalpojumu. Tātad tie, kuri ciena likumu un atbalsta valdības lēmumus, kārtējo reizi ir padarīti par muļķiem, jo samaksājuši valstij ziedojumu. Būtība nav latos, bet attieksmē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+